2733
2734

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2728

سلام گلم ما که درست میکنیم نذری میدیم 

اولش وضو میگیریم و گندم بهاره رو پاک میکنیم و میشوریم یک شب خیس میزنیم بعد هم توی آبکش پهن میکنیم

یه لایه تقریبا یک سانتی هر آبکش 

بعدش یه پارچه  روش میکشیم و روزی سه چهار مرتبه آب میدیم جایی که میزاری جوانه بزنه سعی کن تاریک باسه اینطوری آب بیشتری جذب میکنه و دیرتر سبزش در میاد

سلام گلم ما که درست میکنیم نذری میدیم  اولش وضو میگیریم و گندم بهاره رو پاک میکنیم و میشوریم ی ...

تا اینجاش و بلدم عزیزم یه بارم درست کردم اصلا قهوه ای نشدم فک کنم آردشم زیاد،بود

ریشه و جوانه ی سفید و خوشگل و خوشبویی داره

نزار آب زیرش جمع شه که کپک میزنه

تقریبا ۱۰ روزی طول میکشه

بعد هم که از صافی جدا میکنی و چرخ میکنی

از پارچه رد کن اولین آب رو بریز تو یه ظرف جدا یه شیره ی سفید رنگه

دوباره به جوانه ها آب بزن و از کیسه رد کن انقدر این کار رو انجام بده که هیچ شیره ای توش باقی نمونه

2738

بعد توی این شیره هایی که جدا کردی آرد الک کن تا حدی که مثل دوغ غلیظ بشه

قشنگ همش بزن که هیچ گوله ای توش نمونه

زیر گازت رو روشن کن تا وقتی که قل بخوره دیگه نباید دستت رو دربیاری همش هم بزن که ته نگیره

وقتی رنگش عوض شد و غلیظ شد شیره ای که اول گرفتی رو توش بریز تا قشنگ مثل حلوا غلیظ و تیره بشه 

چقد،آب گلم

هربار یکم بریز طوری که جوانه های چرخ شده رو توش چنگ بزنی شیرش کامل در بیاد بعد صاف کن اگه دیدی شیره داره دوباره آب بریز و صاف کن انقدر بریز که دیگه شیره نداشته باشه

نه عزیزم ما برای هر کیلو دو کیلو میزنیم تا قشنگ تیره بشه و طعم حلوا نده

عزیزم تا حالا مقدار کمم درست کردی،قبلا  عمم میگفت سمنو مقدار کم اصلا سمنو نمیشه و رنگش قهوه ای نمیشه مگفت دیگشم حتما باید مسی باشه درسته یا به جز مسیم میشه

2706