2733
2734
عنوان

درمان جوش صورت قطعی

71788 بازدید | 57 پست

سلام دوستان میخواستم تجربه خودمو در خصوص جوش صورت باهاتون در میون بذارم 

للطفا اگه شما هم شرایطتتون مثل من هست این روش رو تجربه کنید حتما جواب میگیرین

من یه دختر 27 ساله هستم که تیرویید کم کار دارم و تحت درمان هستم و قرص مصرف میکنم 

عادت ماهانه ام هم بعد از تحت درمان قرار گرفتن تا حدودی منظم شد هرچند هرچند وقت یکبار مثلا شش ماه یکبار عقب میفته که با یه دوره مصرف قرص ال دی درمان میشه هورمون های مردونه ام هم بالا هستن همه اینها باعث جوش میشن

بگذریم بریم سراغ جوش صورت که من از 23 سالگی درگیرش هستم و جوش هایی میزدم وحشتناک مخصوصا وقتی عادت ماهانه ام عقب میفتاد دکترپوستم زیاد رفتم ولی تقریبا بی اثر بودن و بعد یه مدت با قرص یا داروهایی که میدادن دوباره جوش ها ظاهر میشدن چه بسا بدتر از قبل

اینم بگم جوش های من حالت کیستی بودن (خونی و چرکی)و بدتر از همه این بود که جاشون برای مدت زیادی باقی میموند و و جای جوش حالت اسکار میموند 

بریم سراغ راه حل درمان که الان پوست منو خیلی خیلی بهتر کرده و جوشام محو شدن 

1)مصرف روزانه دمنوش رازیانه -رازیانه رو از عطاری تهیه کنید قیمت هر بسته ش حدودا از 4 تومن تا 10هزارتومن هستش و اسیاب کنید البته اسیاب شدش رو هم میفروشن ولی خب من خودم اسیاب میکردم حدود یک قاشق چای خوری داخل لیوان بریزید و اب جوش روش بریزین و در لیوان روبذارید تا ده دقیقه دم بکشه ترجیحا صبح ها به صورت ناشتتا بخورین -من کلا اهل جوشونده هستم از مزه ش بدم نمیاد ولی میتونید با خرما یا یه بیسکوییت کوچیک بخورین این جوشونده رو میتونید دوبار در روز مصرف کنید طول درمان رازیانه معمولا بعد چهل روز هستش و قاعدگیتون رو کاملا منظم میکنه و هورمون های زنونه رو افزایش میده و خیلی چیزای دیگه 

2)استفاده از ماسک زردچوبه و ماست 

نصف قاشق چایخوری رو با یکم ماست مخلوط کنید حالتت خمیری بشه و روی جوش های صورتتون بذارید من روی گونه هام جوش داشت و مجبور بودم کاملااین ماسکو روی صورتم بذارم 

زرچوبه خاصیت ضدالتهابی داره و ضدمیکروبه و جوش هاتون رو از بین میبره ماست هم باعث میشه پوستتون تحریک نشه اگه موی صورتم داریپ باعث نازک شدن و از بین رفتن موها میشه این ماسکو میتونید روزی یه بار بعد اینکه صورتتون رو شستید بذارید یکم که جوشاتون بهتر شد هفته ای یک یا دوباراستفاده کنید اوناییی که پوستتشون سفیده ممکنخ یه کوچولو صورتشون رنگ بگیره ولی سرغ میره بعد ماسک با یه شوینده صورتتون رو بشورین 

3)ماسک حنا بی رنگ 

حنارو هم از عطاری تهیه کنید بیرنگه و صورتتون رنگ نمیگیره با ماست مخلوطکنید و بعد بیست دقیقه بشورین این ماسک عاللیییییه میتونسد یه روز درمیون هم زرچوبه بذارید هم حنا 

4)پاک کردن صورتتون از ارایش

با دستتمال مرطوب و شیرپاک کن حتما قبل شستشو صورتتون رو پاک کنید بعد با شامپویا هر محلول شستشوی صورتت صورتتون رو از ارایش پاک کنید

من پوست صورتم حساس و جوشداربوداز فوم شستشوی صورت مدیلان استفاده میکنم 

بعد پاک کردن با شیرپاککن (سینره) یه بار با شامپویبدن صورتمو میشورم بعد فوم مخصوص صورتمو میزنم باعث میشه صورتم کامل تمیز بشه 

5)حوله مخصوص صورت خودتون داشته باشید جدا از حوله دستتو بدن -و جای خشک نگه دارید نه توودستشوییمثلا شایپ باورتون نشه ولی این مورد خیلی تاثیر گذاره 

6)لایه بردار مناسب پوست 

لایه بردارو نباید هفته ای بیشتر از 1 یا دوبار بزننی و بعد ده دقیقه هم باید بشوری 

اگه پوستتون حساسه حتما در نظر بگیرین که لایه بردار مناسب پوستتون رو بخرین 

یکم که روش های بالا رو انجام دادین و پوستتون از حالت ملتهب درومد لایه بردار بزنید باعث میشه که سلول های مرده وخیلی چیزها که رو پوستمون موندن از بین برن و درمان بهتر روی پوست جواب بده 

اصلاح صورت

پد الکلی از داروخانه بخر و قبل اصلاح روی جاهایی که میخای اصلاح کنیبزن و موچین تیغ یا هرچیو قبلش با همون پد تمیز کن بعد اصلاح کن امکان نداره بعدش جوشبزنی بعد اصلاح هم یکم یخ رو جاهایی که اصلاح کرردیبزن تا منافذ پوستت بسته شن 

تغذیه 

من چند وقته ک سالادمصرف میکنم باوعده غذاییم و اب لیمو طبیعی میزنم که ویتامین سی عالیه برای پوست و لبنیاتمو کلا قطع کردم ویتامین ای Eهم از داروخانه خریدم که روزی یک بار میخورم اونم برای پوست عالیه 

شیرینیمو کم کردمم هرچند سخته ولی شدنیه تنقلاتم سعی میکنم کمتر بخورم 

ببخشید طولانی شد 

منتظر نظرات یا سوالاتون هستم 

با اینکه یکم طمان بره و حوصله میخادولی جواب میده و بایدحوصله کنی ولی عوارضی نداره مثل قرص و داروهایی که بدتر پوستمونو داغون میکنن

موفق باشیییننننننننننن

بوس بوس 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731

رازیانه خوبه ولی به شرطی که پرولاکتین بالا نداشته باشی منم هورمون مردونم بالاست خواستم رازیانه رو شروع کنم ولی آزمایش دادم تا پرولاکتینم بالاست نتونستم دیگه رازیانه بخورم

لطفا برای شادی روح مامان و بابام صلوات بفرستید
2738
داروهایی ک دکترت تجویز کرده رو هم کامل استفاده کردی؟

ببین اره مقطعی خوب بودن ولی بعد چند وقت شروع میشدن یا دکتر میومد راکوتان تجویز میکرد یا اسپینولاکتون که من خداروشکر راکوتان نخوردم ک عواقبش وحشتناکه برای ادم ولی اسپینولاکتون رو مصرف کردم جوشام خوب شد بعد با شکل بدتری برگشت 

ببین اره مقطعی خوب بودن ولی بعد چند وقت شروع میشدن یا دکتر میومد راکوتان تجویز میکرد یا اسپینولاکتون ...

فک کنم شما ک هورمونات الان مرتب شدن دیگه جوش درنمیاری منم باید پیگیری کنم

خدایا شکرت❤
فک کنم منم مشکل هورمونی داشته باشم برا همین پرسیدم

من موی صورت هم دارم ازمایش دادم هورمون ها مردونه م بالاست 

یه نطر شخصی دیگه ام اینه که هرجایی ازمایش ندین من قبلا یه جا ازمایش دادم معلوم نشد تیرویید دارم بعدا رفتم ازمایشگاه بیمارستان پارس تو بلوار کشاورز و متوجه شدم که چه خبره ازمایشگاه خیلی مهمه 

2706