2733
2734

سلام دوستان در این تاپیک می خوام در مورد عوارض مصرف جنتامایسین در دوران بارداری با هم صحبت کنیم. ترجیح میدم در ابتدا توضیحی مختصر در مورد جنتامایسین و موارد مصرف آن خدمتتون عرض کنم سپس در مورد مصرف جنتامایسین در بارداری اطلاعاتی را خدمتتون ارائه بدم.

مطالب مرتبط : عوارض مصرف قرص جم فیبروزیل در بارداری

جنتامایسین چیست؟

جنتامایسین (gentamicin) در گروه دارو های پادزیست قرار گرفته و بصورت آمپول در داروخانه ها یافت می گردد.

پزشکان معمولا جنتامایسین را جهت درمان عفونتهای میکروبهای گرم منفی مانند عفونتهای ادراری و روده‌ای و آبسه‌ها تجویز می نمایند.

عوارض مصرف آمپول جنتامایسین در بارداری

همانطور که می دانید میزان عوارض دارو ها در بارداری بر روی جنین، توسط سازمان FDA و یا سازمان غذا و دارو آمریکا گروه بندی می شود.

عوارض مصرف آمپول جنتامایسین در بارداری نیز در رده C قرار گرفته و این بدان معناست که نتایج بدست آمده از آزمایشات بر روی حیوانات مصرف این دارو در بارداری برای جنین عوارضی را به دنبال خواهد داشت.

اما تاکنون بروی انسان ها آزمایشی صورت نگرفته است. از این رو پزشکان جنتامایسین را در صورتی که منافع استفاده از آن برای زنان باردار از مضرات دارو بیشتر باشد، ممکن است که تجویز شود.

عوارض عمومی آمپول جنتامایسین

استفاده از آمپول جنتامایسین ممکن است عوارضی نظیر :

• مسمومیت کلیوی (نفروتوکسیسیتی)
  • دهلیز شنوایی
  • مسمومیت شنوایی (اتوتوکسیسیتی)
  • دپرسیون تنفسی
  • سردرد

را به دنبال داشته باشد. پس از استفاده از این دارو هر کدام از حالات فوق را احساس کردید با پزشکتان در میان بگذارید.

نکته : دقت داشته باشید، افرادی که سابقه  حساسیت شدید به این دارو و سایر آمینوگلیکوزیدها را دارند از مصرف آن خودداری کنند.

ن بابا من باردار بودم عفونت ادرار داشتم هزارجور چرک خشک کن و آمپول استفاده کردم یه دورشم جنتابود

همسر عزیزم خیلی دوستت دارم.مرسی ک هستی.حتی فکر نبودنت دیوونه میکنه آدمو        ❤ سایِتان از سرمان کم نشود حضرت یاااااار ❤
ن بابا من باردار بودم عفونت ادرار داشتم هزارجور چرک خشک کن و آمپول استفاده کردم یه دورشم جنتابود

عزیزم شما چندماهه بودی امپول جنتامایسین زدی؟

بچتون سالم بود؟

💚💚خدایا جز تو پناهی ندارم پسرمو بتو سپردم💚💚

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

عزیزم شما چندماهه بودی امپول جنتامایسین زدی؟ بچتون سالم بود؟

بله خداروشکر سالم بود

یا اواخر سه ماهه ی دوم بودم یا اوایل سه ماهه دوم بودم.دقیق یادم نیست ولی دو سه ماه این دوره ها طول کشید

همسر عزیزم خیلی دوستت دارم.مرسی ک هستی.حتی فکر نبودنت دیوونه میکنه آدمو        ❤ سایِتان از سرمان کم نشود حضرت یاااااار ❤
2731
بله خداروشکر سالم بود یا اواخر سه ماهه ی دوم بودم یا اوایل سه ماهه دوم بودم.دقیق یادم نیست ولی دو س ...

خداروشکر عزیزم.ممنون که جواب دادین❤

💚💚خدایا جز تو پناهی ندارم پسرمو بتو سپردم💚💚
خداروشکر عزیزم.ممنون که جواب دادین❤

خواهش عزیزم.فقط ی اشتباه تایپی شد منظورم اوایل سه ماهه ی سوم بود

سلام منم هفته ده بارداریمم و عفونت اداری دارم برام قرص سفکسیم و شش تا جنتامایسین داده ،اما شنیدم از کلینکی که تزریق میکردن گفتن ضرر داره نباید برات مینوشت این آمپول ها رو،الان یکم استرس دارم نکنه ضرر داشته باشه

سلام منم هفته ده بارداریمم و عفونت اداری دارم برام قرص سفکسیم و شش تا جنتامایسین داده ،اما شنیدم از ...

سلام خانومی خوبی عزیزم نتیجه چی شد ایا امپول جنتامایسین در بارداری ضرر دار؟

2738