2733
2734
اگه باور هم ارز با قطعیتیه پس هیچ باور هیچ کسی نباید تضادی با باور دیگری داشته باشه و همه باور ها با ...

چرا نباید تضاد داشته باشه؟

یک نفر نمیتونه در یک موضوع به دوجنبه متناقض اون باور داشته باشه.مثلا شما الان یقین دارید شبه.نمیتونید همزمان باور کنید روز هست.

اما چرا باورها متضادند؟شاید بشه گفت به خاطر زمینه هایی که وجود داشته.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....

نمیشه قطعی گفت باوری براساس واقعیت صد درصده الان باورهای ما برای هندوها خنده داره باورهای هندوها برای ما قطعا هردوگروه دلایلی برای این انتخاب دارند که از نظر خودشون صد درصد درسته از نظر من در. دنیا هیچ چیز قطعی نیست مگر عدم قطعیت 

از آینه بپرس نام نجات دهنده ات را  (فروغ فرخزاد )

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

از اونجایی که من عقل و فکرم رو بکار میگیرم

و چیزی رو باور میکنم که با عقلم جور درمیاد

پس ارادی هست

تا خدا هست، به مخلوق دمی تکیه مکن. که خدا کوهِ ثبات است و بشر، عین نیاز .... هر کسی رو لایک میکنم براش صلوات میفرستم، اگر ناراحت میشید، بهم بگید که لایک نکنم🌹
 از اونجایی که من عقل و فکرم رو بکار میگیرم و چیزی رو باور میکنم که با عقلم جور درمیاد پس ارا ...

اما خیلی چیزا رو عقل رد میکنه اما از بچگی ذهنمون رو برای باورش اماده کردن 

از آینه بپرس نام نجات دهنده ات را  (فروغ فرخزاد )
2731

بستگی داره به فرد و جامعه و تاثیراتش شاید تو جامعه ای مثل ما تحمیلیه یا وقتی سیستماتیک پذیرفته شده باشه جایی برای آگاهی و دیدن سوی دیگری از اون باور نیست.

مَرد هستم، همین...                                                                                                                              پرسیدند ادب از که آموختی؟ گفت: از کاربران نی نی سایت.
چرا نباید تضاد داشته باشه؟ یک نفر نمیتونه در یک موضوع به دوجنبه متناقض اون باور داشته باشه.مثلا شما ...

قطعیت یک مفهوم عمومی اه نه شخصی برعکس باور 

من و شما می تونیم دو باور متضاد داشته باشیم اما نمی شه دو امر قطعی با هم تضاد داشته باشن 

ضمنا توضیح تون تو کامنت قبلی اگه درست باشه باز سوال پیش می آد آیا یقین کردن ارادیه؟ 

اما خیلی چیزا رو عقل رد میکنه اما از بچگی ذهنمون رو برای باورش اماده کردن 

اگر عقل من رد کنه، اون چیز از باورهای من کنار میره یا کمرنگ میشه که در اون صورت دیگه یقین به حساب نمیاد، حتی اگر مجبور به انجام دادن کار یا پذیرش ظاهری چیزی 

باشیم

منظورم از (من) انسان هست

تا خدا هست، به مخلوق دمی تکیه مکن. که خدا کوهِ ثبات است و بشر، عین نیاز .... هر کسی رو لایک میکنم براش صلوات میفرستم، اگر ناراحت میشید، بهم بگید که لایک نکنم🌹
قطعیت یک مفهوم عمومی اه نه شخصی برعکس باور  من و شما می تونیم دو باور متضاد داشته باشیم اما نم ...

حقیقت یک چیز بیشتر نیست.چون اجتماع نقیضین محاله.

اما باور درست و غلط داریم.ممکنه باور ما درراستا و موافق با حقیقت باشه،ممکنه مخالف.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
2738
خوب دیگه جواب خودتون رو دادید و حرف منو تایید کردید 

🤔

شما میگید باور غیر ارادیه؟

می تونید با اراده خودتون عملکرد عقل تون رو تغییر بدید؟ 

باور ارادی هست چون روی فکرم کنترل دارم و باور در فکر من جا داره

2706