2726

سلام 

مامانا! بیاین از برنامه های بچه داری روزی که گذشت بگیم 

برنامه ها و ایده های جالبی که برای بازی، تغذیه و دستشویی بردن بچه هامون داشتیم، سن بچه مون و یه توضیح گویا

تا از همدیگه ایده بگیریم و بیشتر و بهتر یاد بگیریم 

کیفیت زندگی و بچه داری مون را بالا ببریم 

روز بعد فقط برناهه های جدید (نسبت به روز قبلی که این جا نوشتیم) را بنویسیم

برنامه امروز ما پسرم ۳ سال و ۷ ماهشه (برادر حدودا ۹ ماهه داره):

* درست کردن خمیر با ارد و شکل دادنش به صورت شیرینی (بازی تک نفره پسرم)

*شکستن چند تخم مرغ و مخلوط کردن ش با ارد توسط پسرم برای تهیه خاگینه

*مخلوط کردن مایعاتی با هم برای درست کردن شربتی (بازی تک نفره خودش)

*متاسفانه ور رفتن یک ساعته اش با گوشی من و دیدن فیلم های مربوط به کیک پزی از گوگل 

* نشستن پسرم توی ساک و حرکت دادنش توسط من توی خونه

*نشستن برادر کوچکش توی ساک و حرکت دادنش توسط من و پسر بزرگم توی خونه

*نشستن برادر کوچک پشت برادر بزرگ و حرکت دادنش با کنترل من

*آب لیموشیرین و پرتقال گرفتن خودش با آبمیوه گیری دستی

*باد کردن بادکنک توسط من به درخواست پسرم . پرت کردنش به هوا برای تخلیه هواش(چند نوبت)

*آب کردن بادکنک با رنگ های مختلف و دست ورزی با بادکنک آب شده و به اشکال مختلف در آوردنش توی دست . هر پنج شش باری که دستشویی می ره (برای ترغیب دستشویی رفتن)

*بازی تک نفره با رنگ انگشتی توی سفره

* کاشتن چند حبه سیر توی خاک توسط پسر بزرگم با نظارت من 

*نیم ساعت پیاده روی دو نفره من و پسرم . شعرخوانی در مسیر . رفتن به مغازه ای که مواد غذایی سالم داره . تست مواد غذایی و انتخاب خودش (یه حلوا ارده و کلوچه خرمایی)

*رفتن باشگاه با پدرش (تماشا و ارتباط برقرار کردن با آدمها و سفارش میوه از بوفه)

فعلا این ها یادم اومد ...

لطف می کنی برای سلامتی پسرم "همه امید و آرزوم" یک صلوات بفرستی؟ برای سلامتی تو و خانواده ات صلوات می‌فرستم اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم 

چه فعال باریکلا

خدا که فقط متعلق به آدمهای خوب نیست خدا، خدای آدمهای خلافکار هم هست و فقط خود خداست که بین بندگانش فرقی نمی گذارد فی الواقع خداوند اند لطافت،اند بخشش،اند بیخیال شدن،اند چشم پوشی و اند رفاقت است رفیق خوب و با مرام همه چیزش را پای رفاقت میدهد.اگر آدمها مرام داشته باشند هیچوقت دزدی نمیکنند،ولی متاسفانه بعضا آدمها تک خوری می کنند و این بد روزگار است.بایستی ما یه فکری به حال اهلی شدن آدمها بکنیم،اهلی کردن یعنی ...اهلی کردن یعنی ایجاد علاقه کردن.و این تنها راه رسیدن به خداست که بسیارم مهم است.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

الهیییی خدا بچه هاتو بهت ببخشه خیلی ها حوصله حرف زدن بچه هاشونو ندارن چه برسه به اینهمه بازی کردن باهاشون 

از طرف من کوچولوهاتو ببوس...این بوسم برای تو مامان خوب   

آیا معنی کلمه سپاس را میدانید ؟ سپاس کلمه ای ایرانیست و یادگار زرتشت که همواره میگفت سه چیز را پاس دارید:پندار نیک ( پاس یک ) گفتار نیک ( پاس دو ) کردار نیک ( پاس سه)...سه پاس ؛ پاسداشت و پاسداری از سه نیک. ایرانیان با گفتن " سپاس " به یکدیگر یاداور این سه مورد مهم میشدند.
2728

عزیزم ماشالا چقدر بازی میکنین هم شما با اون هم خودش تنها پسر من ۱۵ ماهشه امروز اینجوری بود

ساعت ۱۱بیدار شد تا صبونه خورد شد ۱۲ بعد رفتیم خونه خالم اونجا با بچها بازی کرد غذاشو خورد تی وی رو روشن کرد زدم اهنگ و باهم رقصیدیم توپ بازی کرد حلقهاورد و بازی کرد چندتا کلمه جدید بهش یاد دادم بعد اومدیم خونه با باباش بازی کرد ماشین سوار شد و باباش راه بردش فوتبال بازی کردن با باباش رقصیدن سوار تابش شد سبد لباساشو ریخت زمینو بعد باهم مرتب کردیم استخر توپاشو کلا خالی کرد و رفت زیر استخر و مثلا دالی بازی میکرد بعدم که ۸شب خوابید

محکم بشین دلم این دور اخره

لطف دارین عزیزان  در ضمن خیلی از این کارها رو خودش تنهایی کرده

شما هم بنویسین وقتی می نویسین می بینین چه خبره ؟

بعدش هم ممکنه کارهایی که هر کدوم از ما می کنیم ساده ولی برای بقیه جدید و جالب باشه 

لطف می کنی برای سلامتی پسرم "همه امید و آرزوم" یک صلوات بفرستی؟ برای سلامتی تو و خانواده ات صلوات می‌فرستم اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم 
عزیزم ماشالا چقدر بازی میکنین هم شما با اون هم خودش تنها پسر من ۱۵ ماهشه امروز اینجوری بود ساعت ۱۱ب ...

ماشاء الله

چند نکته مثبت :

با این سنش با اسباب بازی هاش بازی می کنه 

با مامان باباش وقت شاد می گذرونه

شب خیییلی زود می خوابه عالی

ماشاء الله چند نکته مثبت :  با این سنش با اسباب بازی هاش بازی می کنه  با مامان باباش وق ...

امروز چون بعدازظهر نخوابیده بود یهو ساعت ۸از خستگی بیهوش شد اصلا میدونی ولی چیزی نمیتونه زیاد جذبش کنه مثلا هرچیزی ۵ تا ۱۰مین چ ماشین چ توپ یا چیز دیگه ففط عشق موزیک ودیو و پیام بازرگانیه میخوام رنگارو یادش بدم ولی نمیتونه تشخیص بده ابی و سبز و زردو میگه اما موقع تشخیص اشتباه میکنه چیکار باید کنم

محکم بشین دلم این دور اخره
امروز چون بعدازظهر نخوابیده بود یهو ساعت ۸از خستگی بیهوش شد اصلا میدونی ولی چیزی نمیتونه زیاد جذبش ک ...

همین چند دقیقه که بازی می کنه عالیه

من از اول وسایل را خیلی طبیعی با رنگش می گفتم مثلا می گفتم این سیب قرمزه رو بگیر . اون کلاه سبزه را سرت می کنیم. تلویزیون مشکی را روشن می کنم و ...