2703
2553
عنوان

مزاج شناسی و گیاه درمانی

| مشاهده متن کامل بحث + 692187 بازدید | 1854 پست
حسنا جان انواع مزاج ها رو وقتی که مشکلی داریم تشخیص میدن؟ یعنی مزاج یه نفر ممکنه مدام تغییر کنه؟

طبع پایه ی انسان ثابته ولی مزاج بله ممکنه تغییر کنه ...
افسوس روزی خواهد آمد که بی دینی، نمادروشن فکری است!(دکتر علی شریعتی )
سلام حسنا جون... عزیزم من یه سئوال دارم در مورد همسرم خیلی نگرانم خواهش می کنم جوابمو بده خانومی ...
همسر من شغل پر استرسی داره البته اینو هم بگم خودش در کل آدم حساس و وظیفه شناسی هست و کلا همه ی کارا رو همه ی زندگی رو سخت میگیره ...الانم مدتیه یه مشکلی واسمون پیش اومده با اینکه خداروشکر مشکل قابل حلی هست فقط باید کمی صبر کنیم اما همسرم فوق العاده عصبی شده و استرس داره به حدی که چند روز پیش میگفت دست و پاهام بی حس شده ...من خیلی نگرانشم ...خواهش می کنم بگو چه داروی گیاهی مصرف کنه تا حالش بهتر شه ...میگه اصلا دست خودم نیست هر کار می کنم بازم نمیشه که بیخیال شم و جوش نزنم...در ضمن طبع شوهرم گرم هست و فکر می کنم به احتمال زیاد طبع صفراوی داره...یه دنیا ممنون میشم جوابمو بدی حسنا جون ....

کمبود ویتامین ب ....

قرص مخمر آبجو روزی یک تا 2 عدد تا سه تا هم میشه خورد طبیعیه ضرر نداره ...

و جوشونده ی سنبل الطیب ( یک چوب کوچک ) + گل گاوزبون + چای کوهی + چای ورون + لیموعمانی ... دم کنین روزانه تا دو لیوان به جای چای بخورن ... عسل هم براشون خوبه ...

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

آیا عرق فراسیون هم مانند عرق رازیانه باعث دخترزایی میشه؟اصلا برای چی خوبه؟
_____

بله ...

هورمون زنانه داره ... دوای کیست و مشکلات رحمیه ...

راستش حالا یه مشکل برای خودم پیش اومد نمیدونم یادت هست یا نه من مشکله پلی کیستیک داشتم و پری هام نمیومد از داروهای شما استفاده کردم که گفته بودی یعنی گل همیشه بهار بومادران و فراسیون و گاهی رازیانه خدا رو شکر پری اومد اما همهاش لک بود لک قهوهاییییییی الان 10 روز بود اینجوری بودم بعد هی زیاد شد طوری که روز 9 و10به صورت پری معمولی اومد الانم ادامه داره اما فکر کنم داره کم میشهههههه من تو این دوران این داروها رو میخوردم سوالم اینه آیا نباید میخوردم؟الان 2 روئزه قطع کردم بعد باید کی دوباره شروع کنم به خوردن؟و اگر این پری قطع نشه چی کار کنم؟ممنون میشم زودتر جوابمو بدین

راستی من دارم برای بارداری هم اقدام میکنمممممم این دارو هایی که شما گفتین میخورم ایا باعث دختر زایی میشه؟آخه روی همشون نوشته طبیعت گرم که؟میشه اینم بگییی ممنون میشممممممممممم ببخشید انقدر اذیتت میکنممممممممممممممممممممم ایشالا هر چی از خدا میخوای بهت بده

الان وضعت چه طوریه .. نترس عزیزم ... اوایل مصرف اینا یه سری حالتهای اینجوری رخ میده که جای نگرانی نیست ...

بله باعث دخترزایی میشه ... بله ...

2456
سلام حسنا جون من یه مدتیه وقتی پای چپم را جمع می کنم تو شکمم (مثلا هنگام دراز نشست که پاها تو شکم جمع میشن ) ماهیچه زیر سینه ام منقبض و دردناک میشه که اصلا نمی تونم هیچ حرکتی کنم می خواستم بدون علتش چیه ؟ممنون

یعنی دنده هات ؟؟؟

در کنار داروهای گیاهی مثل ( تخم هویج _ کاسنی و .... ) میشه داروهای تحریک تخمدان مثل ( کلومفین و لتروزل ) رو مصرف کرد

خواهش می کنم خیلییییییییییییی خیلیییییییییییییی زود راهنماییم کن چیکار کنم (( خیلی برام مهمه ))

بله میشه گلم ...
سلام ،می‌شه بگید سیاهدانه و عسل برای چی‌ خوبه؟و اینکه باید چه مقدار از هر کدوم باید با هم قاطی‌ بشه و چه مقدار خورده بشه
__

ضد پوکی استخوان .. سرشار از کلسیم ...

ضد دردهای گوارشی ... و مشکلات گوارشی ...

ضد سودا ...

مقوی اعصاب ...

سیاهدونه به اکسیر جوانی معروفه ...

مقوی کلیه .. و مثانه ...

خیلی خاصیت داره ...

/برای خارش شدید ( خارش تا حد خون اومدن )پوست سر و چرب شدن و ریزش مو چه کار میشه کرد از کلوترمازول و یهترین شامپو هم استفاده کرده ولی تاثیری نداشت /////////////////////// با سرکه ی طبیعی انگور 20 دقیقه قبل از حمام ماساژ بدید کف سر رو .... و قبل از شامپو تو حموم از صابون NG قهوه ای استفاده کنید و حسابی سر رو ماساژ بده ... این خارش در اثر بخارات مغزه .... جای نگرانی نیست ... سرکه عالی جواب میده ...

2/برای رویش مجدد مو که تا الان هیچ دلیلی برای ریزش پیدا نشده میشه کاری کرد و پر پشت شدن ابرو /////////// مو رو گفتم همین چند پست بالاتر ... ابرو هم قبلا گفتم بازم میگم ... روغن های گیاهی چند گیاه تو عطاری ... من خودمم استفاده میکنم

3/برای پف زیر چشم منظور م گوشه ی بیرونی چشم نه کیست زیر چشم مثل بازیگر نقش روبه روی جمشبد مشایخی تو ستایش افای گلهداری هههههههههههههه ///////////////// من این سریال رو نمیبینم ... اگر مشکلت مادرزادی نیست ، با خواب خوب و ماساژ دادن با روغن زیتون و سالم نگه داشتن کلیه مشکل حل میشه ... پف زیر چشم میتونه از نشونه های مشکلات کلیوی باشه ... یا خونی ... یا خواب کم و چشمان ضعیف ...

4/جوشهای ریز و زیر پوستی و غیر ملتهب روی بازو و کتف و پا که واقعا اعصابمو بهم ریخته //////////// شما بنظر میاد بدنت خیلی گرم شده ... |!! اگر آره پس کاسنی و شاه تره و بید قاطی کن بخور ...

5/و نرم شدن موها و رفع وزززززی الان کراتینه کردم البته جلوشو بهتره ولی پشته موهام زبر و خشن هست توی علم گیاهی کراتین با پروتئین طببعی وجود داره ؟ /////////// روغن زیتون ... بهترین دواست برای وز مو ... ولی چون کف سرت چربه فقط ریشه ی موهاتو بزن ...

6/سندرم کف دست (ترنوکارپال)که منجر به بیحسی دستها میشه درمانی هست دکترم گفته بیا کرتون تزریق کنم ولی دلم راضی نیست خیلی سوال کردم ارزوی ما لبخند توست حسنا جان ///////////// حرکات دست مربوط به یوگارو انجام بده ....

موفق باشی
2714
حسنا جون من تمام مطالبتو برای خودم ک?ی کردم تو سیستمم ممنون از زحماتت
من کتاب 15روز تاسلامتی خدادادی رو خریدم
من یه مشکل دارم من صفراوی- دموی هستم واصلا حوصله کاری رو ندارم و احساس می کنم بدنم به یک پاکسازی احتیاج داره
با اینکه خیلی سرکارفعالم ولی تو خونه که می ام خیلی احساس خستگی می کنم
چه چیزی بخورم که سرحال تر بشم
مشکل بعدی اینکه برای تقویت رحمم چی بخورم

ودیگه اینکه شوهرم هم صفراوی و تیروئد داره وقرص مصرف می کنه و امپرازول هم برای معده اش می خوره حالا سوالم برای تقویت معده اش هست که چی مصرف کنه تا بتونه این قرص روکناربزاره تا نفخ کمتری کنه و کمتر اذیت بشه در ضمن قرص دایمتیکن بعد غذا هم میخوره
حالا با این اوصاف اون هم کسل هست واضافه وزن هم داره
می خوام خواهش کنم برای معده اش و یه درمونی برای اضافه وزنش با توجه به ناراحتی معده اش بهم بگی ممنونم
خیلی لطف می کنی

درضمن شوهرم یه مشکل دیگه هم داره یهو خیس عرق می شه و عرق میریزه حتی تو زمستون و تپش قلب هم داره

عزیزم ..

زنجبیل رو فراموش نکن ... حجامت هم همینطور ...

برای تقویت رحم ... قبلا خیلییییییییی توضیح دادم ... خیلی مفصل ...

برای نفخش : عرق زنیان + آویشن+شیرین بیان ...

برای تقویت معده ... جوشونده ی گزنه ... بابونه ... براشون عالیههههههههه

عسل بخورن ... سیاهدونه + عسل بخورن ...

ماست و چای نخورن ...

خام و پخته رو با هم نخورن ...

ترشی نخورن ...

جفتتون ورزش کنید بی زحمتتتتتتتتتتتتتت .... این بدن نیاز به رسیدگی داره ...

تپش قلب از غلبه ی بلغمه ...

زنجبیل برای حالات جفتتون عالیه ...

زنجبیل تازه هست الان .. دم کنید با عسل بخورید .. یا پودرشو تو تمام جوشونده ها و غذاهاتون بریزید ...

شیر هم براشون بده ...

سعی کنن میوه های راحت الهضم بخورن با کمپوتی کنن ...

براتون انار خیلی مفیده ...

مشکلاتتون حل میشه انشاالله ...

ضمنا عرق ریختن همسرت به خاطر اینه که بدنشون نیاز به پاکسازی داره و خب اضافه وزن هم دارن و بدن مجبوره ضایعات رو اینجوری دفع کنه ...

یکم بیشتر در غذاهاتون دقت کنید بعد از مدتی خوب میشه ...

الان که شروع کردید به خوردن غذاهای خوب ، یعد از مدتی جواب میگیرد ... شاید طول بکشه ولی طاقت بیار ببین چی میشههههههههههههه

معدشم خوب میشه ...

بوووووووووووووس

سلام حسنا جون میگن گوشت گاو مرض آیا گوشت گوساله هم همینطوره و باید ازش دوری کرد؟ و اینکه حس می کنم ذهنم دچار رخوت شده و اصلا حوصله درس خوندن ندارم و زود خسته میشم بااینکه از سردیها هم دوری می کنم و چای و دوغ و ماست را چند هفته ای یکبار شاید بخورم .....ممنون

بله ... جفتش بده ... زنجبیل و گرمی بخورید ... ماست و چای و شیر وترشی نخورید ....

برای تقویت قوای ذهنی قبلا دارو دادم :

سرکه طبیعی و خوردن چهار مغز .کشمش ، مویز ...

مویز- کنجد - انجیر-کندر

معجون تقویت حافظه :

از کتاب مجربات باقر ... تو گوگل سرچ کنید کتاب مجربات باقر میتونید ببینید و بخرید ...

از تمام موادی که میگم یک مثقال فقط سیاهدونه یک مثقاله ...

سعد کوفی

زعفران کوبیده

مصطکی

سیاهدانه

سناءمکی ( چون مسهله اگر مشکل دارید باهاش میتونید از مر مکی more makki استفاده کنید )

تمیز کنید و بکوبید و با عسل طبیعی مخلوط کنید و ظهر و شب یک نخود بزرگ بخورید ( تو کتاب توشته یک فندق ... ولی اگر گرمیتون میشه یک نخود بزرگ ... بخورید ... )

من اینو تست کردم ... و به همه پیشنهاددددددددد میکنم ...

1-همسر من خیلی نفخ میکنه همه جور قرصیم خورده اما جواب نمیده.معدش حساسه سریع مسموم میشه.به خدا دیگه نمیدونم چیکار کنم.همش در حال نالست.میشه راهکار بهم بدی؟

2-من کم کاری تیروئید دارم.خواهرامم دارن.اون رژیمی که بچه ها اجرا کردن رو هرچی گشتم پیدا نکردم.میشه به منم بدیش.

رازیانه + زیره + نبات رو پودر کنید بعد از هر وعده ی غذایی یک قاشق مرباخوری بخورید ... یا میتونید قاطی کمی آب کنید بخورید ....

عرق زنیان + آویشن + شیرین بیان ... قاطی کنید برای نفخ خوبه ... رازیانه و زیره و نبات هم برای نفخ خوبه ...

در مورد تیروئید ... کمی بگردی پیدا میکنی ... تو همین تاپیک هست ...
راستی حسنا جون روغن حیوانی ضرر داره خوردنش؟

بهتره از روغن زیتون استفاده شه ... و روغن حیوانی خوب هم عالیه .. منتها باید فعالیت هم در کنارش داشته باشید ...
حسنا جان من احساس میکنم نزدیک پری تپش قلب میگیرم و نفس تنگی ...
اصلا مثل کسیکه مضطربه هر چند وقت یکبار اینطور میشم تا یکی دو هفته اینطوریم
مشکل قلب ندارم ... ولی کم خونی دارم و دکتر قلبم گفت ذخیره خونت کمه ...
میتونه تپش قلب و نفس تنگیم علتش این باشه؟؟؟
استرسی ندارم آخه الان .

هر وقت نزدیک پریودیت شد از یک هفته 10 روز قبل پریودی در اصل ، جوشونده ی پونه ی کوهی + آویشن شیرازی ... بخور ...

با کمی زنجبیل + عسل ...

این حالات بهش میگن سندرم پیش از قاعدگی ... هر کسی یه جوریه ... یکی باد میکنه ، یکی زانو درد میگیره ... و ... هر کسی یه جوریه ...

استرس هم جزئشه ...

خرما حتما 3 بار درروز بخور ...

جگر بخور ...

قرص ویتامینه فارماتون خیلی خوبه ... امتحان کن حتما ...

ماست و چای و ترشی رو ترک کن تا آهن بدنت درست شه ..

50 گرم پسته ی خام + آب + عسل میکس کن هرروز بخور ... برای آهن عالیهههههههه

به خودت برس خلاصه ... انشاالله خوب میشی ...

حسنا جان واسه چاقی صورت چیکار کنیم؟

یه سوال دیگه سیاه دانه و عسل رو به چه میزان قاطی کنیم؟ روزی چندبار بخوریم؟

تو عطاریا پودر سنجد که با هسته پودر شده هست ... بگیرید و بخورید ... تو آب میریزن معمولا و میخورن ...

سیاه دانه رو نیم کوب کنید ... و مثلا به ازای هر یک قاشق چای خوری سیاهدانه یک قاشق غذاخوری عسل بریزید ... روزی 2 تا 3 قاشق مربا خوری کفایت میکنه ...

همسر من در طول روز مدام (با عرض شرمندگی) آروغ می زنه. خیلی زیاد. حتی صبح ناشتا. البته هر زمانی که مایعات میخوره بلافاصله شروع میکنه به آروغ زدن.
در صورتی که مزاج پایه اش اصلا بلغم نیست و دموی هست. همچنین همیشه احساس کوفتگی در ناحیه کتف و شانه و پشت داره و دوست داره ماساژش بدم.
به نظرتون دچار غلبه خلط بلغم شده؟ یا ممکنه غلبه خلط دیگری باشد؟ ///////// بله از نشانه های سردی معده ست ... بهترین درمانش صبح ناشتا یک قاشق عسله .. و خوردن زنجبیل و فلفل سیاه و کلا ضد بلغم هاست ...

اگه بلغم غلبه کرده، علتش چی بوده و نظرتون در مورد مصرف منضج و یا اسفند برای دفع آن چیست؟ //// اینهایی که گفتم کفایت میکنه ... چای و ماست و شیر و ترشی مصرف نکنن ...

نکته مهم اینکه ما خیلی خیلی کم، (یا حتی می تونم بگم اصلا) غذای سرد مصرف می کنیم و تمام غذاهای غالب ما گرمه. به طوری که من مدام جوش میزنم و گرمیم میشه.
روغن فقط روغن های گرم، گوشت فقط گوشت های گرم (و بسیار کم)، برنج بسیار بسیار کم، لبنیات فقط کره حیوانی و شاید 10 روزی یک بار پنیر و گردو، چای اصلا و مصرف مدام کشمش و انجیر و سایر خشکبار.

ممنون می شم راهنماییم کنید. و درمان خاصی رو پیشنهاد کنین.

2- خاصیت قدومه شیرازی و تخم شربتی چیه؟ /////////// قدومه ی شیرازی گرم و تره ... عین خاکشیره قیافشم همینطور منتها درشت تر و سرخ تره ... و مقویه کبد و ملینه .... /// تخم شربتی خنکه ....

خاصیت های تخم شربتی ( بالنگو هم همین خاصیت ها رو داره ) ... :

یک - کم کردن وزن بدون گرسنگی کشیدن

تخم شربتی بدلیل حالت ژلاتینی خود انسان را تا مدتها سیر نگهمیدارد. چون دانه های ژلاتینی آن از آب درست شده، هیچ کالری ندارد و چون آب آن به مدت طولانی داخل دانه ها حتی درون بدن باقی میماند، باعث میشود که بدن احساس سیری کند. پس به جای خوردن داروهای زیان آور برای کم کردن اشتها، چرا از تخم شربتی استفاده نشود

دوم -نگهداشتن فشار خون متعادل

فشار خون انسان ممکن است بعد از غذا بخصوص اگر غذاهای پر نشاسته خورده شود، بالا میرود و باعث احساس خستگی و کمبود انرژی میگردد. با متعادل نگهداشتن فشار خون، نه تنها شانس مبتلا شدن به بیماری دیابت کم میشود، بلکه انسان در طول روز انرژی متعادلی خواهد داشت. اگر شما تخم شربتی را با غذای خود بنوشید، خاصیت ژله بودن آن، باعث میشود که مواد نشاسته ای به تدریج شکر موجود در خود را آزاد کنند و به این ترتیب شما به طور تدریجی انرژی متعادل در طول روز خواهید داشت

سوم - از ورم معده و دیگر ناراحتی های معده جلوگیری میکند

چهارم - دارای مقدار فراوانی روغن اومگا۳ میباشد. بنابراین آنهائیکه ماهی میخورند برای اومگا ۳، میتوانند به جای ماهی تخم شربتی بخورند که زیان های ماهی را هم ندارد

چهارم - تخم شربتی به شما انرژی فراوانی میبخشد برای تمام طول روز

پنجم - تخم شربتی دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدانت میباشد که شما را جوان نگهمیدارد

ششم - تخم شربتی دارای مقدار فراوانی پروتئین میباشد

هفتم - تخم شربتی دارای مقدار زیادی کلسیم میباشد

هشتم - دارای یک ماده معدنی میباشد به نام بورون که باعث میشود انتقال کلسیم به استخوانها میشود

نهم -دارای مقدار زیادی پتاسیم میباشد

دهم -دارای مقدار زیادی آهن میباشد

و

خم شربتی که به نام های تخم جوک –تخم ریحان کوهی نیز نامیده می شود، دارای طبع گرم و خشک است.

موارد استفاده:

تخم شربتی دارای خاصیت ضد نفخ – عرق آور – نشاط آور – زیاد کننده ادرار – عطسه آور – سنگ آور – افزایش دهنده ی شیر مادر و ملین می باشد. همچنین از آن در مواردی مانند : تنگی نفس – تقویت نیروی جنسی – ناراحتی های مثانه – ورم پروستات – عدم امکان دفع ادرار – مسمومیت – ناراحتی های کبد – انسداد کبد و غش نیز استفاده می نمایند.

http://www.shafagar.com/farsi/index.php?option=com_content&view=article&id=90:1388-09-30-13-56-20&catid=40:1388-09-17-15-54-52&Itemid=66

برای یلغمی ها خوبه ... و مقویه کبده ..

3- برای ریزش مو که گفته بودید دم کرده شلتوک (چلتوک) برنج، دکتر روازاده توی سایت و کتابش نوشته �خانم ها مصرف نکنند�!! چرا؟ دلیلش چیه؟ آیا تمام خانم ها منظورش بوده یا مثلا خانم های باردار؟ پس اگه ممنوعه خانمهایی که ریزش موی شدید دارن چی کار کنن؟ /////// به دلیل خنک بودنشه ... ولی بهتره برنج رو حتما هم خانمها و هم آقایون با شلتوک بخورن ...
در مورد مواد خوب واسه مو گفتم قبلا ... تو همین چند پست بالاترتو بخون متوجه میشی ...

باتشکر

2706