2733
2734
عنوان

علت اصلی سقط جنین چیه؟

172 بازدید | 3 پست

سقط جنین یک تجربه ویرانگر برای هر زن هست اما علت اصلی سقط جنین چیه؟

علل سقط جنین

دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است سقط جنین اتفاق بیفتد ، برخی از آنها تحت کنترل ما هستند ، و برخی دیگر نیز تحت کنترل ما نیستند.

دلایل عمده سقط جنین در سراسر جهان

• موارد پزشکی

مواردی در رحم مانند فیبروم و غیره احتمالاً در سه ماهه دوم یا سوم بارداری باعث سقط جنین خواهد شد. از دیگر عوارض پزشکی می توان به ناهنجاری های کروموزومی ، ناسازگاری دهانه رحم ، سپتوم در رحم و غیره اشاره کرد.

• سبک زندگی ناسالم

استعمال سیگار یا نوشیدن الکل، به ویژه در دوران بارداری ، احتمالاً باعث سقط جنین خواهد شد. خوردن میوه های خاصی مانند پاپایا و آناناس هنگام بارداری ممکن است منجر به سقط جنین شود. حتما از رژیم غذایی سالم پیروی کنید که تمام مواد مغذی حیاتی مورد نیاز را تأمین می کند.

• شرایط از پیش موجود

زنانی که قبلاً شرایطی از قبیل هایپر یا تیروئید و دیابت دارند ، احتمال بیشتری برای سقط جنین دارند. از این رو ، این شرایط قبل از بارداری باید تشخیص داده و کنترل شوند.

• اختلالات ایمنی

اختلالات ایمونولوژیکی گاهی جنین را از کاشت در رحم محدود می کند و موجب سقط جنین می شود.

• سندروم تخمدان پلی کیستیک

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2731