2737
2734

سلام میگماااا قبلنا تا یه قابله دستشو رو شکم زنی میزاشت میگفت حاملس و بچش چیه اما الان باید وقتت بگذره بعد بری دکتر بعد آز بعد یه ساعت معطل جواب بمونی و چیو چیو چیو.... بعدش یه دو هفته منتظر شی قلبش بزنه بعدش یه ماه صبر کنی تا جنسیت احتمالیشو بفهمی و ...بعد تازه میگیم پیشرفت کردیم ؟

نمیدونم

ولی فلسفی نبودا😐

دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پای/ فرشته ات به دو دست دعا نگه دارد💜                                         خوبی های وجدان خفه کن!👈  طرف بعضی از بدی‌ها را رها نمی‌کند، بعد برای اینکه وجدان خودش را آرام کند می‌رود چهار تا کار خوب انجام می‌دهد. وجدانش آرام می‌شود. آن کارهای خوب راه دستت است که داری انجام می دهی، مرد هستی گناه نکن... استاد پناهیان                      ان شاالله نسل امروز، سربازان امام زمان خواهند بود.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

الان با تعیین کاریوتیپ جنین میشه فهمید سالمه یا نه جنسیتشو و ... اون موقع کل ۹ ماه استرس بوده که سالمه یا نه؟دختره یا پسر؟و...

خوب تشخیص بارداری رو که خود خانوپ از تایم پریودیش میفهمه نکات دیگه نیاز به ازمایش و سونو و ... داره

و خدایی هست مهربان تر از حد تصور ...
اون موقع از سر ناچاری این کارا رو میکردند و همه ی تشخیصاشون لزوما درست نبود

نه تا همین ۱۵ سال پیش یه مامای تجربی تو شهر ما بود که از سونو دقیقتر میگفت و جالبه میدونست بچه میمونه یا سقط میشه از شکل شکم اگه موندنی بود جنسیتشم میگفت حتا قبل موعد پری 

2738

تجربه داشتن خواهرم

مامان بزرگ من سر بدنیا اومدن دختر عموم که دکترا گفته بودن پسره این میگفت دختره ولی کسی گوش نمیداد تا اینکه بچه بدنیا اومد دیدن دختره تازه مادر بزرگ من قابله نبوده و خودش ۱۰تا شکم پسر زائیده بوده

فلسفی نیستا!

حتما با قرائن و شواهدی میفهمیدند قدیم.منظور از پیشرفت هم احتمالا پیشرفت در زمینه تشخیص و درمان بیماری ها و...است.

نمیدونم؟🤔

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....

مادربزرگ خدابیامرز من جنسیت رو تعیین میکرد زن حامله میدید!! همش درست حدس میزد😂 اصلا در نگاه اول حدس میزد

همه چیز درست میشه ؛ دقیقا ۳۲ ام همین ماه  ساعت ۲۵  :)  . ✓ بهتر است برگردیم به دوران جاهلیت اعراب و دخترانمان را زنده به گور کنیم ، دختران که خدای نکرده حق خندیدن و عاشق شدن را ندارند ... مالک اصلی بدن و روح آنها همان مردانی هستند که به اسم غیرت سر از تنشان جدا می کنند و دیگران آنها را تحسین میکنند ...کاش کسی بود که به مردها حالی میکرد تو چه پدر باشی چه شوهر ، صاحب هیچ کدام از اعضای بدن زن نیستی ، بجای او تصمیم نگیر ، بجای او فکر نکن ، بجای او حرف نزن ، بجای او زندگی نکن و چون زور بازوی بیشتری داری ،، نه عقل بیشتر!!، به او آسیب نزن ... ما همه انسانیم عهد بستیم که انسان باشیم... کاش آدمی را آدمیب بود . (غمگینم برای تمام دختران و زنان مظلوم دنیا 💔)
چون زمان قابله ها  زنا تا دوماهگی نمیفهمیدن حامله هستن بعدشم راحت میگذشت الان از صبح اقدام میخو ...

نه گفتم تو شهرما یکی بود .... الانم یه نفرو میگن از روی نبض میگه جنسیت بچه رو

2706