2733
2734
عنوان

ایناییکه خیلیا میرن برای مراسماشون

| مشاهده متن کامل بحث + 83 بازدید | 40 پست
شاید جلوی دوربین معذب بود نرقصیدن  ببخشید ولی اگه به این باور بذسی ک ذهن ما همه چیز رو تعیین م ...

دوربین نبود جشن قبولی بود تو خونه

مدل دوره بود من تو دوره همشون رقصیده بودم ظرف شسته بودم اما اونا بق کرده نشستن

مرکز مشاوره روانشناسی: تهران_ ابتدای خیابان سهروردی جنوبی_ حسام زاده غربی_مرکز مشاوره بهزیستی🌷

توی ختم به این دلیله که مثلا من وقتی همه ختمای فکو فامیلو رفته باشم اوناهم سر ختم من البته دور از جون میان

یجوری بده بستونه

وقتی برای تاپیک شما نظر میدیم و راهنماییتون می‌کنیم،لایک کردن شما نشانه شعور شماست که “ممنونم از زمانیکه در اختیارم گذاشتید”….اینجا به هیچ عنوان جای درد و دل و مشورت گرفتن برای مسائل مهم زندگی مشترک نیست… لطفا به هیچ عنوان براساس نظرات کاربران با سنهای پایین و فرهنگ های مختلف تصمیم های جدی نگیرید…☘️

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

ما طایفه هامون بزرگه ، و بزرگانمون تو طایفه ها سرشنان مراسماتمون بسیار شلوغه ، عروسی من شاید هزار نفر به بالا اومدن ، جز رسوماتمونه ، کی برا شام عروسی ، حلوا یا خرما میاید اینجا میشنوم ولا 

دختر بور چشم  آبی......اینجارو جدی نگیر تصور کن ساعت میشینی درد دل میکنی و مشاوره میگیری بعد احتمال داره کاربری که مشاوره میده ۱۱،۱۲ ساله باشه 😐😒هرشخصیتی میتونه پشت گوشی باشه حتی داعشی ، وقتی کسی بهت مشاوره میده حواست باشه زود جو نگیری عمل کنی قبلش بشین خوب فکر کن بعضی اینجا انگار بنزیین تو دستشونه منتظرن شعله اتیش رو بیشتر کنن فقط تشویقت میکنن اره خوب کردی بجای اینکه آرومت کنن و بگن این مشکلات برا هرکسی وجود داره مهم اینه چطور باهاش برخورد کنی ، حواست باشه با مشاوره غلط قربانی عقده ها، مشکلات روحی ، کینه ها ، و بیماری ذهنی دیگران نشی ، دنیای مجازی نمیتونه جای خوبی برای مشاوره باشه به ریسکش نمیهرزه. به این موردم اشاره کنم اینجا هرکس با هر دین و مذهب یا آدم بی دین و خدا هم هست پس حواست باشه هرکس هر حرفی زد زود باور نکن و اعتقاد خودت رو زیر سوال نبر 
2731
منم همین فکرو میکنم و اینکه اون پدربزرگم که کسی براش نیومد واقعااااااا فرشته بود اما زیاد دنبال جلب ...

خدابیامرزه. نه بابا ربطی به محبت نداره دیدم که یه عده هستن از شمر بدتر ولی بری مراسمش میبینه میترکونن چون فامیلشون زیاده . رسمشون اونطوره

لطفا برا شادی روح خواهرم و پدرم با دلهای پاکتون صلوات بفرستید خدا هیچگاه داغ عزیزی رو بهتون نشون نده    عمر گرون گذشت نفهمیدم بعضیهایی که روم میخندن صرفا دوستدارانم نیستن دشمنن با سلاح خنده

ختم هم ک اول به ارادتیه ک مردم به خود شخص و بچه هاش دارن 

سلام عزیزان با فروش انواع کتابهای درسی،کمک درسی،کودک، تخصصی و...با ۲۰ درصد تخفیف در خدمتتون هستم.لطفا هر درخواستی که دارید توی تاپیکم  اعلام کنید در مورد کتابهای درسی سال و رشته تون رو بفرمایید.✨🌱
من دوتا بابابزرگ داشتم اون بابابزرگم که پولدارتر بود کمتر براش اومدن

هیچ ربطی به پول نداره. 

من خاله ام هیچ پولی نداشت ولی آدم خوبی بود وقتی فوت شد به حدی تشییع جنازه اش شلوغ بود که بعدش همه می گفتن موقع تشیع جنازه همش مغازه دار میپرسیدن این کی بوده که اینقدر تشیع اش شلوغ شده. 

بعدم یه سری هم به خاطر بچه هاش اومده بودن دوست همکارشون اینا. 

بعدم مراسم بقیه که بری او نام میان

چون اینو همه یادشون میمونه مثلا مادرشون فوت شده شما نرفتی مطمئن باش برای نزدیکانت نمیام

خدایا شکرت😍
2738
خدابیامرزه. نه بابا ربطی به محبت نداره دیدم که یه عده هستن از شمر بدتر ولی بری مراسمش میبینه میترکون ...

تو جشن کمی بحث حسادته که راهکارش همونیه که گفتم

مرکز مشاوره روانشناسی: تهران_ ابتدای خیابان سهروردی جنوبی_ حسام زاده غربی_مرکز مشاوره بهزیستی🌷

این خب مشخصه ب آداب معاشرت طرف برمیگرده بعضی آدما پنج دقیقع میشینن تو تاکسی و اتوبوس با یکی آشنا میشن تا آخرم باهاشون ارتباط دارن با بقیه هم همینن 

بعضیا هگ تنهایی رو رتجیح میدن دوست دارن آرامش داشته باشن زیاد مهم نیست واسشون 

شماهم سخت نگیر ب آرامش خودت فکر کن مردم بود و نبودشون یکیه خیلییی دردی از آدن دوا نمیکنن

هیچ ربطی به پول نداره.  من خاله ام هیچ پولی نداشت ولی آدم خوبی بود وقتی فوت شد به حدی تشییع جن ...

دقیییقااان خودم عهد بستم مراسم مادرِ زن عمومو نرم

بعد باورت میشه این زنموی من بحدی بی ادبه که ختم دایی جوون من نیومد

تو عقد من گفت من شیرینی یزدی نخوردم

منم گفتم رو میز بود میخوردی

همچین ادم بیشعوریه

بعد تو ختمها و جشنهاش یه ادمهای جدیدیو به عنوان خاله دایی معرفی میکنه که تو این ۲۰ سال ندیدیمشون

این خب مشخصه ب آداب معاشرت طرف برمیگرده بعضی آدما پنج دقیقع میشینن تو تاکسی و اتوبوس با یکی آشنا میش ...

درسته نهایت تو ختمم عین چندمیگیری گریه کنی ادم کرایه میکنم

ما هم مراسم‌ هامون شلوغه چون پر جمعیت هستیم مسجد چند بار خالی و پر میشه 

اما سمت مادریم کم جمعیت هستن یه مسجد کوچیک هم باشه باز کلی خالیه خودشون کلا کم رفت‌و آمد هستن 

به بنظر من در حد نرمال خوبه و کافیه جمعیت زیاد هم دیگه سخته پذیرایی و جا شدن تو اون مکان و .. 

چند روز پیش یکی از بستگان فوت شده بود انقدر شلوغ بود نمیتونستیم وارد مسجد بشیم یه جورایی هم نزدیک بود با بچه ی کوچیک کلافه شدم اما مجبور بودم برم 

تو فامیلای ما دور از جون برای مراسم ختم همیشه شلوغ هست و همه میان ولی اگر طرف تو همه مجلسا شرکت کرده باشه و مردمدار بوده و همیشه همه جا حضور داشته دیگه مراسمش جای سوزن انداختن نیست به طرز فجیهی شلوغ میشه تقریبا همون حکایت از هر دست بدهی از همون دست میگیری تو فامیلای ما مرسوم یعنی کسی که ختم هیچکس نرفته هیچکس ختمش نمیره فقط فامیل درجه یک میرن ولی کسی که ختم همه رفته ختمش همه میرن از فامیل دور گرفته تا دوست و آشنا 

زندگی زیباست ...
2706