2703
2553
عنوان

وسواس فکری و افسردگی

75 بازدید | 12 پست

سلام دوستان وقتتون بخیر،من هیجده سالمه و تقریبا یکی دوسالی هست یه سری علائمی دارم که فک میکنم بخشیش مربوط به وسواس فکری هست،میخواستم نظرتون و اگه کسی تجربه مشترکی داره بدونم.

یکی اینکه به شدت فکر میکنم با خودم،درمورد همه چی از اتفاقای تلخ گذشته گرفته تا حتی اتفاقای بدی که اصن رخ ندادن و فقط احتمال افتادنشون هست،و ترس زیاد از آینده. گاهیی اونقد این افکار زیاد میشن که دیوونه میشم م...،یه مدت وسواس این رو داشتم که همه چی تو اتاقم کنار هم باشه مثل گوشی ، هدفون،کیف پول ، کتاب و اگه یکدوم ازینا جای دیگه افتاده بود اصن آرامش نداشتم،به شدت نسبت به همه چی بدبین و ناامیدم،اگه یه موزیک خوب درست کنم و اون لحظه به نظرم فوق العاده بیاد چن دقیقه بعد به بدترین شکل ممکن میبینمش،خیلی اوقات واسه دوستام یه موزیک میفرستم و اگه خوب نباشه بی رودروایسی بهم میگن ولی اکثرا وقتی از یه کارم خیلی تعریف میکنن خودم بازم ازش خوشم نمیاد.حتی گاهی به شکل نت های یه ملودی که ساختم نگاه میکنم و به خاطر شکلشون که یه جور خاص نیستن وسواس دارم.از لحاظ شرایط روحی و خانوادگی خب تقریبا اکثر اوقات فضای خونه ملتهب بوده و پدر و مادرم درحال دعوا،چن بارم تا مرز طلاق رفتن و.... این بدبینی حتی شاید بیشتر از من تو  مادرمم هست و همیشه بدترین فک هارو میکنه در مورد همه چی. از لحاظ روحی اصلا خوب نیستم و تو طول روز چندین بار به خودکشی فکر میکنم . دلم میخواد انجامش بدم ولی نمییشه.خیلی کارهارو دلم میخواد انجام بدم ولی حوصلشو ندارم.همیشه یه خستگی باهامه ، ساعت خوابمم کلا بهم ریختس،اکثرا چهار یا پنج صبح میخوابم یک یا دو ظهر بیدار میشم و اتفاقا بازم کرختم.همیشه بین یه حال خوب و یهو یه حال خیلی افتضاخ جابه جا میشم،واقعا خیلی وقته زندگی نمیکنم...

یه حسی مثل احساس گناه یا عذاب وجدان اونم بی دلیل داری؟ 

به طور مثال بخوای بری یه جشن به جای حس خوب احساس گناه داشته باشی بی دلیل؟ 

لزومي ندارد من هماني باشم که تو فکر مي کني ، من هماني ام که حتي فکرش را هم نمي تواني بکني ...لبخند مي زنم و او فکر ميکند بازي را برده ، هرگز نمي فهمد با هر کسي رقابت نمي کنم...زانو نمي زنم، حتي اگر سقف آسمان ، کوتاهتر از قد من باشد ! زانو نميزنم، حتي اگر تمام مردم دنيا روي زانوهايشان راه بروند ! من زانو نميزنم...درگير من نشو، همـدم نميشوم

خب اگر فکر می‌کنی مشکلی هست برو پیش روان شناس.

ولی سعی کن شخصیت خودت رو بهتر بشناسی. یکسری تست های شخصیت شناسی هست مثل mbti که می‌تونه تو خودشناسی بهت کمک کنه.

فکر کردن چیز بدی نیست. 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

یه حسی مثل احساس گناه یا عذاب وجدان اونم بی دلیل داری؟  به طور مثال بخوای بری یه جشن به جای حس ...

تا موقعی که سنم کمتر بود و بچه بودم موقعی که یه کاری میخواستم بکنم که خیلی عادی بود واسه همه خانواده ها ولی خانواده خودم به خاطر گرایشای شدید مذهبیشون عیب میدونستن ، داشتم،ینی یه چیزی مثل همون احساس گناه باهام بود، وقتی فهمیدم لزومی نداره همه از من و کارام خوششون بیاد خب کمتر شد،اما انگار اون ته وجودم هنوز باهام هست با این که میدونم حس بیخودیه....

2456

روانپزشک و رواندرمانگر میتونن کمکت کنن. وقتی بر اثر عوامل مختلف درونی یا بیرونی سطح دوپامین و سروتونین مغز به هم میخوره, و یا انتقال دهنده ها یا گیرنده های عصبی در مغز عملکردشون با مشکل مواجه میشه این اتفاق ها برای ما میفته. دارودرمانی و رواندرمانی کمک کننده هستند و عملکرد مغز رو به حالت تعادل نزدیک میکنن.همچنین ورزش هم کمک کننده هست.

به مشاور مراجعه کن وسواس فکری دارم

رد شدو ديد كه در مخمصه اي ناجورم.من از آن روز به بازمانده شدم مشهورم.اوج درماندگي ام گفت موفق باشي😕يادم افتاد همان جمله سر كنكورم😔                                                               من پشيمان نيستم اما نميدانم هنوز،،،دل چرا در بازي نيرنگ ها يكرنگ بود....
خب اگر فکر می‌کنی مشکلی هست برو پیش روان شناس. ولی سعی کن شخصیت خودت رو بهتر بشناسی. یکسری تست های ...

نه بد نیست،یه سری فایده ها واسم داشته،ولی با این حدش واقعا نمیتونم کنار بیام...

عزیزم ساعت خواب نامنظم وکم خوابی یکی از دلایل مهم افسردگیه اما درمورد وسواس فکری منم دارم حتما برو دکتر من قرص آسنترا میخوردم زیاد نخوردم چون درس وبچه داری دارم(یکم خواب آوره) نمیتونم فعلا اما همون یکمم خیلی بهترشدم...ولی خواهش میکنم حتما برو دکتر فک کن دل درد یا کمردرد داری

گرکافرو گبر وبت پرستی بازآ،این درگه ما درگه نومیدی نیست،صدبار اگر توبه شکستی بازآ...                          اخطار زبان فارسی نازنین ما رو به نابودی است این زبان عشق،این زبان غزلوار حافظ وسعدی واین زبان فرهنگ پرافتخارکهن ما... لطفا وقتی واژه ای جاگرفته در زبان فارسی داریم از جایگزین بیگانه آن واژه در زبانمان خودداری کنیم (مثلا چرا جدیدا به زمان تایم میگید؟به چهره فیس؟این نصف فارسی نصف بیگانه اصلا جالب نیست ...)بسیار پسندیده هست اگر مثلا به زبان انگلیسی،عربی،روسی یا...کتاب بخوانیم یا صحبت کنیم اما درجای خودش وبا حفظ آن ها اما مخلوط زبان ها درجای نامناسب فقط باعث آسیب رساندن ونابودی آن ها میشود...بگذاریم شاهنامه،لیلی ومجنون،غزلیات شمش،شیرین وفرهاد،بوستان وگلستان،دیوان حافظ و...برای آیندگان نیز قابل فهم باشد  
2714
ببین منم همینطورم احساساتم برعکسه یا کلا قاطی پاتیه دست خودمم نیست مثلا میخوام خونه رو تمیز کنم یه ح ...

موافقم ، انگار بدونی اون چیزی که ساختنت از ریشه کجه و هی بخوای درستش کنی ولی زورت بهش نرسه،من چشم و گوشم با کتاب باز شد درمورد اینکه چی ازم ساختن ولی الان دلم میخواست کاش مثه همون موقع هیچی از خودم نمیدونستم..

افکار و حرفایی ک میاد تو ذهن آدم ۹۹درصد فکر خود آدم نیست حرف خود آدم نیست.بهش اهمیت نده.اینا کاره شیطانه ک میخواد آرامشتو بهم بریزه.وقتی ی فکر بدی میاد تو ذهنت با خودت بگو لعنت بر شیطون.کاره خودتو انجام بده خودتو بشناس.وقتی خودتو شناختی و ی فکری ک فکر خودت نیست اومد توی ذهنت با خودت بگو این من نیستم این فکرمن نیست.و کاره خودتو بکن

خاله های مهربون،برای سلامتی نی نی کوچولوم یه صلوات میفرستین؟😍
افکار و حرفایی ک میاد تو ذهن آدم ۹۹درصد فکر خود آدم نیست حرف خود آدم نیست.بهش اهمیت نده.اینا کاره شی ...

خیلی اوقات این واسم روشنه که اینا از بچگی بهم تلقین شده ولی بازم زورم بهشون نمیرسه

خیلی اوقات این واسم روشنه که اینا از بچگی بهم تلقین شده ولی بازم زورم بهشون نمیرسه

نباید ب خودت تلقین کنی ک نمیتونی.چندبار امتحان کنی و بگی من از پسش برمیام حتما نتیجه میگیری

خاله های مهربون،برای سلامتی نی نی کوچولوم یه صلوات میفرستین؟😍