2726
عنوان

خلط پشت حلق نوزاد

| مشاهده متن کامل بحث + 51156 بازدید | 105 پست

مدیریت کنترل و درمان اختلالات الرژیک

بیماریهای الرژیک از جمله بیماریهای مزمنی هستند که درمان و کنترل انهاممکن است مستلزم ماهها یا سالها ممارست وصبوری باشد و از این جهت از واژه مدیریت درمان و کنترل بیماری استفاده میشود به عبارت دیگر هنوز هیچ درمان قطعی که در کوتاه مدت بتواند سبب کنترل بیماریهای الرژیک گردد وجود ندارد

همانطور که در مقالات قبلی نیز اشاره شد بیماریهای الرژیک ممکن است دستگاههای مختلف بدن از جمله سیستم تنفسی و گوارشی و پوست همچنین سیستم عصبی و سایر اعضا مانند مفاصل را درگیر نماید که عمده تظاهرات ان بصورت التهاب ,پرخونی وتورم بافت درگیر است که سبب بروز علایم اختصاصی درگیری هر عضو مانند تنگی و مسدود شدن راههای هوایی در برونشها و بروز علایم تنگی نفس در بیماران مبتلا به اسم و یا التهاب و پرخونی عروق پوستی بصورت ضایعات کهیری در بیماران مبتلا به الرژیهای پوستی و مواردی این چنینی گردد

اساس مدیریت بیماریهای الرژیک شامل شناخت عوامل محرک الرژی و دوری جستن از این عوامل و حذف انها از محیط زندگی فرد مبتلا و حساسیت زدایی تدریجی در فرد بیمار است استفاده از داروهای کنترل کننده علایم و تخفیف دهنده مشکلات فرد بیمار نیز به مدیریت بهتر بیماری کمک خواهد کرد

انواع الرژنهایی که افراد را در گیر بیماری میکنند عمدتا شامل الرژنهایی هستند که در محیط منزل یا محل اقامت و کار افراد وجود دارند یا الرژنهایی که در بیرون از محیط منزل سبب بروز واکنشهای الرژیک در افراد مستعد میگردند

از جمله شایع ترین الرژنهای خانگی مایت ها یا قارچهایی هستند که در منازل رشد میکنند .مایتها جاندارانی هستند که با چشم غیر مسلح قابل رویت نبوده و به وفور در نواحی گرم و مرطوب منازل رشد مینمایند مایت ها از پوسته های به جا مانده از بدن انسان و حیوانات و لاشه حشرات خانگی تغذیه میکنند و به همین دلیل در لابلای رختخوابها و رویه مبلمان منازل و در محل نگهداری البسه و رختخواب ها و همچنین در بین پرز فرشها و اسباب بازیهای پارچه ای کودکان به وفور یافت میشوند محلهایی که تجمع لاشه حشرات مانند سوسکهای خانگی میباشد مانند داخل کمد ها وکتابخانه ها و .... نیز از جمله مناطقی است که الودگی بیشتری با مایت ها دیده میشود همچنین این قارچها تمایل زیادی به رشد بر روی مواد غذایی دارند که از ارد غلات تهیه شده بنابراین در روی نانها و بیسکویت و شیرینهایی که بدون محافظ درمنزل نگهداری میشوند به وفور رشد خواهند کرد

ماده الرژی زای اصلی این مایتها مدفوع انهاست که در محیط پراکنده میشود و به همین دلیل افرادی که از الرژیهای تنفسی رنج میبرند اغلب با رفتن به رختخواب دچار تشدید علایم الرژی و سرفه ها میشوند

بدیهی است عواملی که سبب پخش شدن الرژنهایی مایتی در منزل میشوند مانند اسباب کشی و خانه تکانی یا جاروی منازل با جاروبرقیهای بدون فیلترو ریخت و پاش بودن محل خواب و بازی کودکان و رها کردن البسه در اتاقها سبب تشدید بروز علایم در افراد مبتلا میگردد

از جمله سایر الرژنهای خانگی میتوان  به گرد و غبار داخل منازل بوهای محرک مانند بوی استعمال دخانیات یا قلیان و مواد شوینده و بهداشتی وانواع اسپری هاو حیوانات خانگی و گلهایی که در منازل نگهداری میشوند اشاره کرد همچنین مواد غذایی حساسیت زایی که توسط افراد مستعد مورد استفاده قرار میگیرند نیز از جمله عوامل شایع بروز واکنشهای الرژیک هستند

بنابراین قدم اول در مدیریت بیماریهای الرژیک شناسایی عواملی است که سبب بروز واکنشها در فرد بیمار گردیده و علایم الرژی را نمایان میکنند در این خصوص تجربیات افراد مبتلا و والدین کودکان بیمار درمواجهه با مواد محرک خاص بسیار کمک کننده است و به عبارت دیگر بسیاری از والدین میتوانند به تدریج به موادی که سبب بروز واکنشها در بدن کودکشان میگردد خصوصا الرژنهای خوراکی و تماسی پی ببرند

تستهای الرژی که خصوصا با پنلهای ایرانی در تعدادی ازمایشگاههای تخصصی به کار برده میشوند قادرند تا حد زیادی الرژنهای خوراکی و استنشاقی و تماسی را در کودکان مبتلا پیدا کنند که با درخواست پزشک معالج قابل انجام خواهد بود و پزشک را در کنترل بیماری و پرهیز دادن کودک از مواجهه با این مواد و سپس تست چالشی حساسیت زدایی کمک خواهد نمود

با توجه به مطالبی که به ان پرداخته شد راهکارهایی در خصوص کنترل محیط زندگی افراد بیمار وجود دارد که در ادامه توجه شما را به ان جلب مینمایم

1؛ لازم است محل خواب و بازی کودکان حتی الامکان از محل نگهداری رختخوابها و کتابخانه ها وگلها دور باشد وفرشهای دست باف با پرزهای بلند و اسباب بازیهای پارچه ای و کرک داردور از این محل نگهداری شوند .مرتب کردن اتاق خواب و بازی کودکان یا محلهایی که کودک بیشتر اوقات خود را در ان سپری میکنند به کنترل بیماری کمک کننده است و بهتر است از پرده های ساده بدون تزیین و قابها و تابلوهای کمتری در این اماکن ا

من یه حس عاشقانه در تو..                                                                تو یه عشق جاودانه در من...
مدیریت کنترل و درمان اختلالات الرژیک بیماریهای الرژیک از جمله بیماریهای مزمنی هستند که درمان ...

واقعا مرسی عزیزم مطالبت خیلی کمک کرد❤❤❤

پروفایلم عکس خودمه لطفا کپی نکنین❤ البته چیز خاصی نیس یه عکس از پشت سَرَمه قیافمم مشخص نیس ولی به هرحال متعلق به منه😁

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

دختر منم پشت پلکاش گاهی قرمز میشه با اینکه تو مدفوعش رگه های خون بود دکتر بردم گفت آلرژیه یه سری غذ ...

منم دخترم اینطور شد دکتر گفت حساسیت به پروتئین گاویه.شیر خشک فقط اپتامیل پپتی گفت باید بخوره حای وقتی به غذا بیفته فرنی و ... فقط با شیر خشک خودش یا با شیر بز میتونه بخوره.محصولات لبنی که پروتئین گاو و گوسفند داره و گوشت نباید بخوره

2728
شما شیر میدادی؟ من خیلی چیزارو قطع کردم اما همچنان خونی هست دیگه نمیدونم جیکار کنم

چرا شیر خشکی نمیکنی بچتو که هم خودش راحت شه هم شما? شیر خشک مخصوص بخوره خوب میشه بچه منم همین بود الان اپتامیل پپتی میخوره خوبه

چرا شیر خشکی نمیکنی بچتو که هم خودش راحت شه هم شما? شیر خشک مخصوص بخوره خوب میشه بچه منم همین بود ال ...

امشب بهش شیر خشک دادم عزیزم نمیدونی چه عذابی کشیدم اصلا عادت به شیر خشک نداره اصلا نمیخورد اینقدر گریه کرد هلااااک شد آخرش مجبور شدم شیر خودمو بدم.

اپتیمال پیتی چه شیری هست؟ دکتر به من گفت شیر خشک اچ آ

نمیدونی تفاوتش با اپتیمال پیتی چیه؟

پروفایلم عکس خودمه لطفا کپی نکنین❤ البته چیز خاصی نیس یه عکس از پشت سَرَمه قیافمم مشخص نیس ولی به هرحال متعلق به منه😁
امشب بهش شیر خشک دادم عزیزم نمیدونی چه عذابی کشیدم اصلا عادت به شیر خشک نداره اصلا نمیخورد اینقدر گر ...

گلم تا جایی که من میدونم فقط و فقط اپتامیل پپتی و پپتی جونیور برای حساسیت بچه هاس.یکمم بد مزه س دکتر رکسانای من گفت اگر نخورد هفته اول یکم نبات توش حل کن تا عادت کنه.ولی دهترم راحت خورد.ببین شاید سر شیشه ش رو دوس نداره یه شیشه دیگه بگیر که سرش فرق کنه دختر من چیکو رو اصلا نگرفت ولی اونت و ناک و بیبی سیل رو راحت گرفته تا الان

امشب بهش شیر خشک دادم عزیزم نمیدونی چه عذابی کشیدم اصلا عادت به شیر خشک نداره اصلا نمیخورد اینقدر گر ...

یه چیز دیگم رعایت کن حتما تو بغلت بگیرش همون مدلی که سینتو میدی بهش تو چشماش نگاه کن که ارامش بگیره

گلم تا جایی که من میدونم فقط و فقط اپتامیل پپتی و پپتی جونیور برای حساسیت بچه هاس.یکمم بد مزه س دکتر ...

اصلا هرچیزی میره تو دهنش اول زبون میزنه ببینه هرچیزی جز سینه من باشه جیغ و داد راه میندازه.

امروز دوباره رفتم دکتر تست آلرژی گرفت اما نشون نداد به چی آلرژی داره فقط یه مقدار مرغ رو نشون داد. دکتر گفت مرغ رو هم قطع کن تا ببینیم چی میشه

سلام آلرژی بچتون چی شد ؟؟؟؟؟ پسر منم همینه... مدفوع بلغمی هم داشت؟

سلام.بله داشت.تست آلرژی بردمش به مرغ،بوقلمون،بلدرچین،ماهی،میگو،تخم مرغ،کنجد،همه مغزیجات،برنج و گندم آلرژی داره.الان هم دو سالشه و همچنان رژیمه

2706