2737
2734
عنوان

درباره ی تربیت بچه ی یک ساله سوال دارم

| مشاهده متن کامل بحث + 609 بازدید | 72 پست

عزیزم بچه زیر سه سال که نباید اصلا تنبیه بشه.این تذکرات هم واقعا رو عملکرد مغز تاثیر میزاره.شما وسیله های مهم و از جلوش وردارین.خونه رو امن کنین.بچه دو سال اول زندگی به امنیت روانی میرسه اگه نرسه تا اخر عمر درگیره.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

آخه بچه یک سال و نیمه چیزی متوجه نمیشه من هرچی میگم حتی هزاربار تکرار کنم بازم کار خودشو میکنه.بنظر ...

دختر من ۱۳ ماهش. تفکرت غلط. من از نوزادی هروز باهاش حرف زدم. خیلی شیطون ولی فقط خونه خودمون. بیرون میریم قبل هرکاری نگاهش به من

روزی دختری خواهم داشت شبیه خودم باچشمهایی درشت که همه ی دنیا را زیبا میبیند عاشقانه زندگی میکند، تنفر برایش بی معناست، مهربانی را یادش میدهم، اعتماد راهم...یادش میدهم همه دنیایش را با مادرش قسمت کند، حتی خطاهایش را،آن وقت هیچ وقت تنها نمی ماند ...نمیگویم دخترم بترس ازمردها می گویم بترس ازگرگها، مردهاکه گرگ نیستند، پدرت فرشته ای است که روزی خدا او را فرستاد و روح تنهای مرا لمس کرد و نگذاشت ، تنهابمانم....روزی دختری خواهم داشت شبیه خودم اما بسیار قوی تر، بسیار بخشنده تر، بسیار مهربان تر و بسیار صبور تر...
2731
من دخترم وقتی میسوخت با کالاندولا ایروکس زود خوب زینگ اکساید تا پی پی میکنه بشور من یاد ندارم از دست ...

باورت نمیشه من چقدتندتندپوسکشوعوض میکنم میشورم خشک میکنم پمادمیزارم یکم بازمیزارم ک هوابخوره دستمال مرطوب ک حتی یدفعه هم استفاده نکردم براهمون تعجب میکنم ک چرااینقدرسوخته 

پوشکشم اراول همین مولفیکس بود

وخدایی که بشدت کافیست
پس از چندسالگی تربیتش کنم و یادش بدم‌؟

هرطور میخواین بجه تون باشه خودتون باشید، یاد دادن لازم نیست، تودش میبینه یاد میگیره، 

گر مرد رهی میان خون باید رفت، از پای فتاده سرنگون باید رفت، تو پای به راه درنه و هیچ مپرس، خود راه بگویدت که چون باید رفت 
تو این سن تربیت کردن معنا ندارا، فقط باید حواستون به کارای خودتون باسه، چون بچه تو این سن تقلید میکن ...

آخه بعضی وقتا گوشی رو کنار میذارم و کتاب میخونم میاد کتاب رو تیکه پاره میکنه‌هزااار بار ازش میگیرم بازم کار خودشو میکنه،پس چطوری چیزی از من یاد بگیره؟

چطوری تربیتش کنم از چندسالگی شروع کنم یادش بدم؟

گاهی وقتا ، باید یه نقطه بذاری باز شروع کنی ، باز بخندی ، باز بجنگی ؛؛ باز بیفتی و محکمتر پاشی ، گاهی باید یه لبخند خوشگل به همه تلخیا بزنی و بگی ممنون که یادم دادین ، " به خودم تکیه کنم ... ‌"

تروخدا به منم راهکار بدید دوقلوهام ۹ماهشونه تو خونه هر جا برم دنبالم گریه میکنن میان به نظرتون چیکار کنم اسباب بازی هم میریزم جلشون بازم فایده نداره تا وقتی بیدارن حتی دستشویی هم نمیتونم برم یعنی همه بچه ها این جورین تو این سن

لطفا برای سلامتی پدرم ی صلوات بفرستید🥰ممنون
2738
آخه بچه یک سال و نیمه چیزی متوجه نمیشه من هرچی میگم حتی هزاربار تکرار کنم بازم کار خودشو میکنه.بنظر ...

اصلا تو این سن تذکر ندین.من خودم بدونم جایی بریم که صاحبخونه رو وسایلش حساسه همون اول میگم جمع کنین اگه خیلی سختگیر باشن اصلا نمیرم و علتش هم میگم.خوشی چند ساعته ما واجبتره یا روح وروان بچه

تو این سن تربیت کردن معنا ندارا، فقط باید حواستون به کارای خودتون باسه، چون بچه تو این سن تقلید میکن ...

ن الان ک اصلا متوجه نمیشه.کلا میگم. روشای تربیتی ک مامانا رو بچشون انجام دادن و جواب مثبت گرفتنو بگن.

اخه پسره خواهرم بقدری بد و لجباز و بی ادب و بد دهن و گریه ای هس ک از ترسش اصن دوس نداشتم بچه بیارم. از هرچی بچس سیر شده بودم.

تریامسینولون ان ان و کلوتریمازول رو قاطی کن بزن. دختر من از اسهال آشو لاش شده بود طفلک. این خوبش کرد

من هیدروکورتیزون وکلوتریمازول ۱درصدقاطی کردم 

ان ان هم گمونم کودتون داره اونم نبایدبیشتراز۳روززددرسته؟؟پس اینم بگیرم بزنم تادوشنیه 

ک ببرمش دکترش ببینتش 

راستی دخترمنم بعدسرماخوردگی ک داروهاش تموم شداین شکلی شدداره زیادترمیشه بنظرت ببرم پوست یاببرم دکترخودش ‌ببینه؟

وخدایی که بشدت کافیست
آخه بعضی وقتا گوشی رو کنار میذارم و کتاب میخونم میاد کتاب رو تیکه پاره میکنه‌هزااار بار ازش میگیرم ب ...

به نظرت عجیبه بچه یه ساله کتابو پاره کنه، توقع داری مطالعه کنه، یه کتابم بده دست اون بزار پاره کنه، عیب نداره، تربیت چه میفهمه بچه یه ساله، بکن نکن نداره عزیزدلم، سری کتابای تربیت فرزندبدو تولد تا 7سال دکتر اخوت رو بخون، انتسارات دانشگاه تهران 

گر مرد رهی میان خون باید رفت، از پای فتاده سرنگون باید رفت، تو پای به راه درنه و هیچ مپرس، خود راه بگویدت که چون باید رفت 
دختر من ۱۳ ماهش. تفکرت غلط. من از نوزادی هروز باهاش حرف زدم. خیلی شیطون ولی فقط خونه خودمون. بیرون م ...

ما هررررجا هم بریم بازم شیطنت میکنه.بنظرت باید چیکار کنم؟

گاهی وقتا ، باید یه نقطه بذاری باز شروع کنی ، باز بخندی ، باز بجنگی ؛؛ باز بیفتی و محکمتر پاشی ، گاهی باید یه لبخند خوشگل به همه تلخیا بزنی و بگی ممنون که یادم دادین ، " به خودم تکیه کنم ... ‌"
2706