1507
1482

میخام چن مدل ترشی درس کنم...ترشی کلم..ترشی لیته.....ترشی سیب...با جزییات بگین چطور درس کنم....اصلا بلد نیستم

تموم زندگیم دخترم......عاشقتم مامانی...ممنون از اینکه با اومدنت منو ب زندگی امیدوار کردی.....عشق مامان تا هستم نمیزارم آب تو دلت تکون بخوره.....قربون خنده های نازت....قربون اون چالهای رو صورتت....مامان فدای تک تک خوشمزگیات....

کلم‌چی گل یا پیچ

نماینده مجلس رو کی انتخاب میکنه؟مردم                       رئیس جمهور رو کی انتخاب میکنه؟مردم                       وزرا رو کی انتخاب میکنه؟رئیس جمهور مردم                            و به همین ترتیب الی اخر...                         بعد وقتی یه افتضاحی پیش میاد رهبری مقصره😳                کی وقت کردیم اینقدر بی انصاف باشیم😐                  اختیارات ولایت فقیه کم است                                            ۳۸ مورد اصل اختیارت رئیس جمهور                                 ۳۷مورد اصل اختیارات مجلس                                       ۱۸مورد اصل اختیارت قوه قضائیه                                         ۵مورد اصل اختیارات رهبری است                                       ۹۳%بودجه کل کشور دست رئیس جمهور است                        اگر انتظار دارید رهبر مشگلات کشور را درست کند باید اختیارات رهبر طبق قانون افزایش یابد...

اگه میخوایین بدونین فیبروز ابرو خوبه یا نه 

حتما این مطلب بخونید

سالاد مشهدی. یا ترشی فصل هم خیلی خوشمزه س درست کن حتما. من هنوز درست نکردم امسال  سختمه تو این شرایط

فقط 5 هفته و 2 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
در انتظار رویت ماییم و امیدواری   
1473

من اولین باره ترشی ریختم همه گفتن خوشمزه شده

بادمجونا رو شستم خشک ک شد دمشو جدا کردم و قطعه قطعه بزرگ کردم

گذاشتم روشعله سرکه ریختم روش تا پخت

بعد گذاشتم تو صافی ی جسم سنگین گذاشتم روش ۴۰دقیقه موند ابش رفت بعد ک خنک شد با گوشت کوب لهش کردم گذاشتم کنار

اگه از این مدل بادمجونی خوشت میاد بگو هویج و کلم گلیش رو هم بگم برات؟؟

❤و افوض امری الی الله،ان الله بصیربالعباد❤
اخ دلم رفت برا امضات😍😍😍 خدا برات حفظش کنه دعا کن نصیب منم بشه😍😍

عزیزم..ان شاءالله ک نصیبت میشه ب حق همین شب عزیز

تموم زندگیم دخترم......عاشقتم مامانی...ممنون از اینکه با اومدنت منو ب زندگی امیدوار کردی.....عشق مامان تا هستم نمیزارم آب تو دلت تکون بخوره.....قربون خنده های نازت....قربون اون چالهای رو صورتت....مامان فدای تک تک خوشمزگیات....
کلم‌چی گل یا پیچ

کلم چی...اونا ک تو سالاد میریزن نه

من اولین باره ترشی ریختم همه گفتن خوشمزه شده بادمجونا رو شستم خشک ک شد دمشو جدا کردم و قطعه قطعه بز ...

بگو عزیزم

1432
بگو عزیزم

بعدبادمجونا

دو کیلو گوجه ریختم تو غذاساز تا قشنگ پوره شد بعد

هویج رو بصورت نگینی خرد کردم و شستم و خوب ک خشک شد ریختم داخل گوجه ها و گذاشتم رو شعله و سرکه اضافه کردم

بعدم گل کلمام ک از قبل شسته بودم ک خشک شده بودن خرد کردم تقریبا تو سایز هویجا و هویجا ک نیمه پز شدن بهشون اضافه کردم

فک کنم تقریبا ۳لیوان سرکه داخلشون ریختم اونقد بذارید بپزه ک اب گوجه ها خشک بشه که اگه نشه ترشیتون زود کپک میزنه

من دو کیلو بادمجون داشتم ۱کیلو هویج و ۲کیلو گل کلم

شما کمی بادمجونشو بیشتر کنی فک کنم بهتر شه مثلا دو کیلو و نیم

مواد ک اماده شد ی بسته تمر هندی رو تو سرکه حل کردم و از صافی رد کردم و باهاشون قاطی کردم

و سیر پوست گرفتم و با غذاسازخرد کردم وقتی ک مخلوط کااااملا خنک شد

دقت کنید کاملا خنک شه وگرنه سیر داخل ترشیتون سبز میشه بهش اضافه کردم

من دوست داشتم رنگش قرمزتر باشه پس رب گوجه اضافه کردم تا ب رنگ دلخواهم برسه

و بعدش فقط ادویه اضافه کردم

اها اینو یادم رفت بگم ک تو هر مرحله موادو ک میذاشتم بپزه ی مقدار نمکم میریختم همراه سرکه

برای ادویه هم من چیزایی ک برای نفخ معده خوب بودن ریختم

مثلا گلپر و رازیانه و تخم گشنیز و فلفل سیاه و قرمز و نعنا و ترخون و مرزه خشک رو اسیاب کردم

و سیاهدونه رو هم همینطوری پاشیدم داخلش(سیاهدونه نباید اسیاب شه)

بعدشم سرکه اضافه کردم و گذاشتم تو ظرف و سرشو بستم

1476
اها اینو یادم رفت بگم ک تو هر مرحله موادو ک میذاشتم بپزه ی مقدار نمکم میریختم همراه سرکه برای ادویه ...

ممنون عزیزم..خوب توضیح دادی