2410
2553

دولت هر سال سهام 30 شرکت و شاید بیشتر را برای اولین بار تو بورس عرضه میکنه تا سهامداران اونها را بخرند.چون برای دفعه اول عرضه میشود اسمش شده سهام عرضه اولیه.معمولا بین 110000 تومان تا 500 هزار تومان برای خرید سهام عرضه اولیه پول لازم است.و معمولا بین 25 تا 60 درصد سود میدهند.اونم ظرف یک تا دوهفته.

خیلی ها با خرید سهام عرضه اولیه برای خودشون و خانواده شون ماهیانه چند صد هزار تومان کسب درآمد میکنند.تازه عرضه اولیه ضرر ندارد و فقط سود میدهد.

تمام شرکتها که الان تو بورس هستند یک زمانی دولتی بودند اما بعدا تو بورس عرضه اولیه شد اسمش شد سهامی عام.

مثل شرکت فولاد مبارکه  ذوب آهن  فولاد خوزستان  چادرملو  گل گهر تراکتورسازی تبریز  لبنیات پگاه  مس سرچشمه پالایشگاههای بندرعباس پالایشگاه تبریز پالایشگاه شیراز   کرمانشاه و  پتروشیمی های نوری  زاگرس  و شرکت سایپا و ایران خودرو  بیمه های آسیا و دانا البرز پارسیان پاسارگاد و بانکهای ملت و صادرات تجارت  سینا پارسیان و شرکت دارویی زهراوی و دکتر عبیدی و شرکت سیمان تهران و سیمان کرمان و سیمارس فارس و خوزستان و سیمان کردستان و صدها شرکت دیگه همش تو بورس است و همه شون تو سالهای قبل عرضه اولیه شدن.

هر وقت سهامی خواست عرضه اولیه شود 2 روز قبلش به همه سهامداران بورس که کد بورس دارند اعلام میکنند مثلا چند هفته پیش اعلام کردند سهام دارویی توزیع تو بورس با فلان قیمت و فلان تعداد عرضه میشود و اینقدر پول میخواهد و هر کسی باید فوری کد بورسی خودش را شارژ کند.الان مقدار پولش را نمیگن اما با ضرب تعداد ضربدر قیمت سهم مقدار پول مشخص میشود.از کارگزاری هم میتوانی بپرسید.تو سایتها هم اعلام میکنند.

اونوقت بعد از اینکه شارژ کردید باید خرید انجام بدید.

البته ساعت خرید آنلاین معمولا از ساعت 10 تا 12 روز عرضه اولیه است.

اما بیشتر کارگزاریها قسمت آفلاین هم تو کد آنلاین شما گذاشته اند تا شما از یک روز قبل درخواست خرید را ثبت کنید.

موقع ثبت درخواست خرید اسم سهم را تو قسمت جستجوی نماد مینویسید

بعدش قیمت سهم را به ریال می نویسید و تعداد سهام.اینها را خودش اونجا براتون نمایش می دهد.نگران هیچی نباشید.

بعد هم رو خرید کلیک میکنید.اونوقت باید پایین صفحه درخواست شما ثبت شده باشه و بعداظهر همون روز خرید صورت میگیرد.

از فردای همان روز هم سهامتون را زیر نظر بگیرید هر روز معمولا 5 درصد به قیمتش اضافه میشود.بعد چند روز و شاید دوهفته ممکنه قیمت سهم بالا برود معمولا عرضه اولیه ها 25 تا 60 درصد سود دارند.هر جا دیدید قیمت سهم دیگه بالا نرفت یعنی اونجا قیمت تعادلی اون سهم است و باید بفروشید.

یکبار خرید فروش کنید براتون ساده میشود.

تاکید میکنم فقط سهام عرضه اولیه بخرید.بقیه سهام ها ریسک دارد و باید علم بورس داشته باشید.

روی عکسم کلیک کنید و وارد پروفایلم شوید و تاپیکهای 10 آبان به بعد  را نگاه کنید توضیحات درباره ثبت نام سجام و کد آنلاین و لیست کارگزاری ها را گذاشتم.

تاکید میکنم کارگزاری آگاه و مفید و مبین سرمایه سامانه بهتری دارند.

اینها را پرسیدم و با تحقیق کامل بهتون گفتم.

همیشه برای خودتان هدف داشته باشید زندگی بی هدف آخر عاقبت ندارد.اگر خدا بشما چیزی بیشتر از دیگران داد مغرور نشوید و طوری رفتار کنید که همیشه خیرتون به دیگران برسد و بی جهت درباره چیزی که نمی دانید قضاوت نکنید و مشکلات زندگی خودتان را پیش همه بازگو نکنید و مشورت از آدمای باتجربه بشنوید و همیشه عاشق پدر و مادر و خواهر برادر خودتان باشید بعد همسر و فرزند.چون کسی که خانواده اولش را فراموش کند خانواده دومش هم فراموش میکند.

عالی بود👍

یک سوال

سهام رو بعد از رشد دوباره دولت میخره؟

یا برای فروش خودمون باید مشتریشو پیدا کنیم؟

عقاید من مال من ؛ عقاید شما مال شما . اگر اختلاف نظری هست نیازی به توهین و گزارش زدن نیست مستقیماً بگو ! 

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2456

ممنون عزیزم از راهنماییت .من چند روز پیش تو سات سجام ثبتنام کردم ...ده تومنم پرداخت کردم بعد که خواستم تو سایت مفید هم اسم بنویسم میگفت مشخصات قبلا ثبت شده .درصورتیکه من هیچوقت اسم ننوشتم 

از آموزش این مطالب به ما چی عاید شما میشه؟

گویا نذر داشتن(توی تاپیکای قبلشون هست اگه بخونین)

عقاید من مال من ؛ عقاید شما مال شما . اگر اختلاف نظری هست نیازی به توهین و گزارش زدن نیست مستقیماً بگو ! 

عزیزم من دستم خالیه اگه 500هزار پرداخت کنم بعد دوهفته چقدر پول میاد روش؟ و اینکه ۵00هزار و سودش کامل قابل برداست یا فقط سودشا میتونم بردارم

توکل بر خدایت کن کفایت میکند حتما...
2714
عالی بود👍 یک سوال سهام رو بعد از رشد دوباره دولت میخره؟ یا برای فروش خودمون باید مشتریشو پیدا کن ...

خودت میخری و دوباره تو بازار میفروشی.بازار آنلاین است.هر روز خرید فروش میشود.صفحه معاملات را می بینی.

همیشه برای خودتان هدف داشته باشید زندگی بی هدف آخر عاقبت ندارد.اگر خدا بشما چیزی بیشتر از دیگران داد مغرور نشوید و طوری رفتار کنید که همیشه خیرتون به دیگران برسد و بی جهت درباره چیزی که نمی دانید قضاوت نکنید و مشکلات زندگی خودتان را پیش همه بازگو نکنید و مشورت از آدمای باتجربه بشنوید و همیشه عاشق پدر و مادر و خواهر برادر خودتان باشید بعد همسر و فرزند.چون کسی که خانواده اولش را فراموش کند خانواده دومش هم فراموش میکند.
عزیز من کسی که عرضه اولیه میخره ناخوداگاه وسوسه میشه بازم سهم دیگه بخره اونجاست که یه عده ناشی با رو ...

شما اشتباه کردی که وسوسه شدی.

باید فقط عرضه اولیه بخری.

بقیه سهم ها علم و آموزش میخواهد.

عرضه اولیه همش سود میده.با بقیه سهم ها فرق داره.

از آموزش این مطالب به ما چی عاید شما میشه؟

برو ثبت نام کن.وقتی همینطوری چند صد هزار تومن سود کردی برایم فقط دعا کن.

ممنون عزیزم از راهنماییت .من چند روز پیش تو سات سجام ثبتنام کردم ...ده تومنم پرداخت کردم بعد که خواس ...

برو خود کارگزاری.بعد سجام مستقیم برو کارگزاری.

عزیزم من دستم خالیه اگه 500هزار پرداخت کنم بعد دوهفته چقدر پول میاد روش؟ و اینکه ۵00هزار و سودش کامل ...

فکر کن سهام یک کفش را خریدی 500 هزار تومن.وقتی 30 درصد رشد کرد 160 هزار تومن سود کردید پس کل پولت میشه 660 هزار تومن.وقتی فروختی 660 هزار تومن میاد تو مانده کد بورسی شما.اونوقت درخواست وجه میزنی برای 2 روز کاری بعد.اصل پول و سودش میاد بحسابی که به کارگزاری دادی.اگر خانوادگی ثبت نام کنید به تعداد افراد سود میکنید.مثلا 3 نفر باشید میشود 3 تا 160 هزار تومن سود.حالا فهمیدی چقدر خوب سود میده.

فکر کن سهام یک کفش را خریدی 500 هزار تومن.وقتی 30 درصد رشد کرد 160 هزار تومن سود کردید پس کل پولت می ...

کفش را برای مثال گفتم.

فقط عرضه اولیه باید بخرید.پیامش خودشون میفرستن.بیشتر کارگزاریها اس مس میدن.

2706