2726

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

من برا دخترم ذخیره کردم. الانم میخوام اقدام کنم باید از هفته ۳۶ به بعد اقدام کنیم. یه فرم تو سایت رویان هس پر کن بعدم برو نمایندگی رویان شهرتون یه آزمایش ازت میگیرن و اگر مشکلی نداشتی زنگ میزنی به مسئول خونگیری که شمارشو بهت دادن تو روز زایمان میان خون بند ناف رو از جنینت میگیرن و تمام

2728
برا چی ذخیره میشه؟

خون بند ناف پر از سلول بنیادیه، مثل یه دارو اختصاصی برای خیلی از بیماریهای صعب العلاج.  ولی چون نگهداریش هزینه داره خیلیا ترجیح میدن این خون و بریزن دور و نگهش ندارن. هرروز هم داره بیماریهای بیشتری رو پوشش میده. اگر بدرد خود اون آدم هم نخوره و اون آدم مبتلا به بیماریهای صعب العلاج نشه ممکنه یکی که ساختار ژنتیکیش به اون آدم نزدیکه و مبتلا شده با این سلولهای بنیادی از مرگ نجات پیدا کنه مثلا افراد خانواده ش. این خون با ساختار ژنتیکی تو بانک خون رویان برای ۲۰ سال نگهداری میشه. کاری که بعضی کشورا رایگان انجام میدن و تو کشور ما وقتی بهش نیاز پیدا میکنن مجبورن با قیمت گزافی ازشون بخرن ولی تو ایران برای درخواست دهنده در صورتیکه هزینشو پرداخت کنه انجام میشه.