1874
1823
عنوان

برای افزایش قد جنین چیکار کنیم؟؟؟

717 بازدید | 1 پست

قد جنین تا حد زیادی بستگی به ارث داره و نمیشه توقع داشت که از یک پدر و مادری که قد متوسط یا کوتاهی دارن یک فرزند قد بلند بدنیا بیاد مگه اینکه ژنش در خانواده اون ها مثلا در پدربزرگ یا خاله و دایی و .. وجود داشته باشه.


ولی 


خانوم های بارداری برای تقویت و افزایش قد جنین میتونن یه سری مواد غذایی و ویتامین هایی که جنین برای اینکه رشد کنه به اون ها نیاز داره رو به اندازه کافی بهش برسونن تا جنین اون ها به حداکثر قدی که امکانش هست برسه.


خوراکی هایی که باعث افزایش قد جنین میشه:


جوانه


تحقیقات نشون داده که خوردن جوانه در بارداری نقش مهمی در افزایش قد جنین داره و جنین هایی که مادر ان ها به طور منظم انواع جوانه را مصرف می کنند نسبت به سایر جنین ها وزن بیشتری دارن. جوانه ها به صورت کامل جذب میشن و بدون اینکه لازم باشه با چیز دیگه ای خورده بشن به خوبی جذب شده و منافع اون ها به بدن و جنین میرسه.


بهترین نوع جوانه برای خانوم های باردار جوانه نخود و لوبیا هست. جوانه چگونه باعث افزایش قد جنین میشه؟ جوانه دارای سلنیوم هست و سلنیوم یک ماده ارزشمند و مفید برای افزایش قد جنین هست.


خرما


خرما یکی دیگه از خوراکی هایی هست که خوردنش باعث قد بلند شدن جنین و رشد بیشتر اون میشه. خرما سرشار از فیبر و واد مفید برای رشد جنین هست.

خوردن مواد غذایی حاوی پروتئین در دوران بارداری باعث بلند شدن قد جنین میشه.


برای قد بلند شدن جنین چه ویتامین هایی بخوریم؟


  • فولیک اسید
  • کلسیم
  • ویتامین دی

نگید من و شوهرم کوتاهیم و نمیشه فرزندمون قد بلند شه. تغذیه شما در دوران بارداری میتونه تا حد زیادی باعث تقویت قد جنین شما بشه.

قد فرزند شما تا حد زیادی به میزان قد کشیدن اون در دوران جنینی داره. پس باید از همون روزهای اول بارداری به فکر رشد قد جنین باشیم.


خوردن ریز مغذی ها برای رشد قد جنین خیلی مهمه.


سیگار نکشید


سیگار کشیدن مادر در بارداری میتونه جلوی رشد جنین رو بگیره و باعث بشه قد جنین کوتاه بشه.


همه گروه های غذایی رو مصرف کنید


برای افزایش قد جنین در دوران بارداریتون همه مواد غذایی سالم رو مصرف کنید و از همه گروه های غذایی به بدنتون برسونید.


اگه میخواید بدونید قد فرزند شما چقدر میشه میتونید به شکل زیر محاسبه کنید:


برای پسرها: میانگین قد پدر و مادر + 5/6 سانتی متر

برای دخترها: میانگین قد پدر و مادر - 5/6 سانتی متر


پس تا حد زیادی قد جنین ارثیه ولی مطمئن باشید با تغذیه مناسب و داشتن زندگی سالم و به دور از استرس در دوران بارداری میتونید باعث افزایش قد جنین بشید و اون رو به حداکثر خودش برسونید.

ارسال نظر شما

کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت قوانین و مقررات نی‌نی‌سایت می‌باشید

1887
1888

جدیدترین تاپیک های 2 روز گذشته

1884
1890
1763
1868
1766
1872
1769