2703
2553
عنوان

اوناییکه اشپزیتون خوبه بیاین

287 بازدید | 28 پست

من بلدنیستم چه ادویه ای برای چ غذایی هس لطفا هرنوع ادویه ای بلدین بگین برام و اینکه برای چه غذاهایی خوبه اون ادویه

آبجیای مهربونم میشه واسه سلامتی بچهام یه صلوات بفرستین😘💚

منم بلایک😘

😔نوش جانش بشود هرکه حرم رفت حسین؛؛؛؛من به جا ماندن از این قافله عادت کردم😢                                                                                                                                                                                        آقا جان گدانمیخواهی؟دختر بی وفا نمیخواهی؟😔         کاش میشد ز من سوال کنی؛دخترم کربلانمیخواهی؟😢                                                                                                امسال دلم خیلی پره آقا....همه دارن میرن،،دارن میان پیشت،،چجوری طاقت بیارم و دلم نگیره؟       یعنی میان اینهمه زائر اضافی ام؟!😢.                     آقا چطوری دووم بیارم تا اربعین بعد....خدایا چرا قسمتم نکردی؟خدایا تو که داری میبینی دلم تو چه حالیه؟خدایا تو که بغضمو میبینی...چجوری ببینم همه میرن ولی من...😢.       

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2456

زردچوبه فلفل دارچین هل گلاب نمک پودر لیمو برای قیمه

نمک زردچوبه فلفل شنبلیله خشک برای قرمه

زعفرون و دارچین برای چلو ماهیچه 

نمک زردچوبه برای دمی باقالی با شوید خشک

گلاب نمک زعفرون دارچین برای عدس پلو 

2714

برای قیمه من توش چوب دارچین میندازم و دو سه تام هل و یکی دو ق گلاب اگرم دیدم عطرش کمه پودر دارچین میریزم

هرچقدر گزارش بزنید باز خود خدا و روایات نگفتن سگ نجسه!شعور بحث ندارید گزارش میزنید بحثش جداس ولی آیه و روایاتو که نمیتونید گزارش بزنید "وَ ما مِنْ دَابَّة فِى الاَْرْضِ وَ لا طائِر یَطِیرُ بِجَناحَیْهِ إِلاّ أُمَمٌ أَمْثالُکُمْ ما فَرَّطْنا فِى الْکِتابِ مِنْ شَیْء ثُمَّ إِلى رَبِّهِمْ یُحْشَرُونَ"

ادویه هایی مثل زردچوبه و فلفل قرمز و کاری رو واسه خورشتهای ربی بزن... فلفل سیاه رو واسه خورش های بدون رب. آویشن واسه مایه ماکارونی و لازانیا... برگ بو واسه آب پز کردن گوشت و مرغ 

پودر سیر واسه غذاهایی که بوی زهم دارن

واسه قیمه هم آخرای پخت یکم گلاب و دارچین بزن عالی میشه...

دوتا سقط داشتم کلی سختی و افسردگی کشیدم خیلی وقتا ناامید بودم حالا فهمیدم باردارم الانم که هم قرص میخورم هم امپول میزنم هم سرم هم شیاف که واسم بمونه میشه واسم دعا کنید که مشکلی پیش نیاد تنها دل خوشی زندگیم همین بارداریه دعام کنید ممنون🍀

عذاهاي ايراني رو خيلي ادويه بارونش كني مزه اصلي غذا رو از بين ميبره ب نظرم مثلا قرمه سبزي فقط ليمو عماني بندازي و زعفرون و نمك و زردچوبه و ي كم فلفل و تامام تو قيمه ام ي چوب دارچين بندازي ك عطرش در ارمد درش بيار و زعفرون و نمك و زردچوبه و ليمو عماني

مامانم مرغاش حرف نداره هر چي ادويه از نمك فلفل تند زردچوبه پاپريكا پودرانبه پودرسير مخلوط ميكنه قشنگ با دست ميكاله ب مرغ بعد ميزاره بمونه و بعد موقع سرخ كردن چندتا خراش با چاقو ميزنه ك بره ب خوردش و زير ظرفشو كرفس و پياز ميچينه و كرغا رو بعد سرخ شدن تو سس(پياز داغ نمك فلفل زردچوبه پاپريكا فلفل و رب و ي كم اب و فلفل دلمه اي ريز شده) ميزنه و ميزاره تو ظرف و ي مدت پخت زعفرون ميريزه روش و رب نارنج ميزنه 

برای لازانیا و ماکارانی هایپرا ادویه مخصوص دارن...اگهچلو گوشت یا کباب تابه خواستی درست کنی بجز ادویه هایی که میریزی سماقم بریز

هرچقدر گزارش بزنید باز خود خدا و روایات نگفتن سگ نجسه!شعور بحث ندارید گزارش میزنید بحثش جداس ولی آیه و روایاتو که نمیتونید گزارش بزنید "وَ ما مِنْ دَابَّة فِى الاَْرْضِ وَ لا طائِر یَطِیرُ بِجَناحَیْهِ إِلاّ أُمَمٌ أَمْثالُکُمْ ما فَرَّطْنا فِى الْکِتابِ مِنْ شَیْء ثُمَّ إِلى رَبِّهِمْ یُحْشَرُونَ"

برای قرمه سبزی ادویه قرمه سبزیم هست ولی من بعد ازینکه پیازو تفت دادم سبزیو میریزم بعدازینکه سبزی با پیاز تفت خورد یکم شنبلیه خشک و نعنا خشک توش میریزم بعد زردچوبه اینا میزنم و گوشتو میریزم اگرم میخوای روغن سیاه روش بندازه شنبلیه خشکو نگه دار آخر که غذا داشت جا میافتاد بریز تو روغن مث نعنا داغ درستش کن بریز رو خورش

غذاها قلق دارن به مرور دستت میاد من از ده سالگی شروع کردم اشپزیو

عذاهاي ايراني رو خيلي ادويه بارونش كني مزه اصلي غذا رو از بين ميبره ب نظرم مثلا قرمه سبزي فقط ليمو ع ...

یعنی مرغ زو ابپز میکنه بعد این مواد رو بهش میزنه بعد سرخ میکنه؟اینجوریه؟

آبجیای مهربونم میشه واسه سلامتی بچهام یه صلوات بفرستین😘💚
2706