2726

سلام خانوما...اولا یه سوال داشتم...الان سبزی کوکوم توی فریزره درش بیارم یخش اب بشه  تا شب که میخوام درست کنم؟...بعد با مواد کوکو مخلوط کنم یا بزارم ابش بره خشک شه؟ چجوریه؟ بعدم بگید چیکار کنم کمتر روغن بکشه توی خودش....و اینکه نسوزه سبز بمونه کوکوم؟  اخه همیشه سبزیای روش میسوزه سیاه میشه.... و اینکه چی میزنید بهش که بوی خیلی خوبی میده کوکوتون؟  من زیاد حرفه ای نیستم تو کوکو پختن😊

من ادویه ی مخصوص تبریزو میزنم.زیادم بهش تخم مرغ نزن بوی بد میگیره.واسه اینم که خوب بشه باید قشنگ یخش باز بشه.کلا با سبزی ای که تو فریزر نرفته باشه بهتر میشه.اگرم دیدی داره وا میره یه قاشق آرد به کل موادت اضافه کن 

من گوکو سبزیم خیلی خوب میشه. همیشه سبزی تازه استفاده میکنم و خودم پاک میکنم. آبش و خوب میگیرم. ریز ریز خرد میکنم. توش زرشک خیس خورده و پودر سیر و کمی آرد و زردچوبه و فلفل و کمی پودر انبه میزنم. تخم مرغشم کم نباید باشه. 

به هر که می‌نگرم در شکایت است، در حیرتم که گردش گردون به کام کیست....

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سبزی کوکو بهتره تازه باشه، حالا اگه تو فریزره در بیار بذار یخش قشنگ باز شه بعد تخم مرغ و نمک و فلفل و زردچوبه بزن اگه دوست داشتی یه کم زرشک و گردوی خرد شده هم بزن و کمی آرد، بعدم با حرارت کم سرخش کن. من خودم برای عطرش یکی دو حبه سیرم تو سبزیش رنده میکنم.

خدایا هزار بار شکرت
2728

ما امروز ناهار داشتیم😍😍 من صبح سبزیشو از فریزر دراورم گذاشتم آب شد بعد یه ساعت مونده به ناهار، همون سبزیو بدون اینکه آبشو بگیرم ریختم تو یه کاسه ی گود، توش یه پیاز کوچیک رنده کردم، نمک فلفل زردچوبه زدم، دوتا تخم مرغم زدم و حسااااابی هم زدم. کوکو هرچی تخم مرغش بیشتر باشه خوشمزه تر و پفکی تر میشه. من دوتا زدم چون سبزیم کلا شاید اندازه ی پنج شیش قاشق میشد. ماهیتابه رو از قبل توش روغن بریز بزار داغ شه بعد مواد کوکوتو واسه اخرین بار خوب هم بزن و بریز تو تابه. پنج دقه ی اول درب تابه رو بزار که مغزپخت شه. بعد درشو بردار بزار سرخ شه.ماهیتابه هم حتما نسوز باشه که راحت برگرده

ما اینطوری درست میکنیم خیلی خوشمزه میشه

دوتا سیب زمینی رو رنده میکنیم وابش رو میگیریم ویه پیاز رنده میکنیم وبه سیب زمینی اضافه میکنیم وشوید خشک میریزیم(سبزی خشک باشه بهتر در میاد)بعد کمی گردو سابیده شده و5تا تخم مرغ ونمک وفلفل وزردچوبه اضافه میکنیم بعد تابه رو داغ میکنیم کمی روغن میریزیم کوکو نباید روغنش زیاد باشه یا خیلی کم هم باشه بعد مواد رو تو تابه میریزم شعله اش متوسط رو به کم باشه ودر تابه رو بزار وقتی که اماده شد(چک کن کو کو رو)بَرِش گردون تا سرخ بشه ولی دیگه در تابه رو نزار

تو را به جای همه ی کسانی که نمی شناخته ام دوست میدارم                                            تورا به جای همه ی روزگارانی که نمی زیسته ام دوست میدارم                                            برای خاطر عطر نان گرم وبرفی که اب میشود و برای نخستین گناه                                           تورا به خاطر دوست داشتن دوست میدارم        تو را به جای تمام کسانی که دوست نمی دارم    دوست میدارم    

تجربه بچه ها

کوکوتره وپیازچه

عزیزم اگه میخوای کوکو سبزیت فوق العاده خوشمزه و خوش عطر بشه از سبزی کوکویی استفاده نکن .

سبزی کوکویی رنگ کوکوتم تیره میکنه و خوش خوراک نیست . انگار بنظرم طعم سوپ میده .

فقط و فقط از تره پیازچه و درصورت امکان و اگه دوست دارید از کمی هم برگ سیر استفاده کن .

فوق العاده خوشمزه میشه و یه بویی توی خونه میپیچه که حد نداره .

من شوهرم به هیچ وجه کوکو سبزی نمیخورد منکه توی دوران عقدم درست کردم توی رودربایسی خورد رفته بود به خانوادش گعته بود یه کوکویی درست کرده بود یه بویی پیچیده بود . حالا میخوره

صلاااااا

نه تلخ میشه

نه تند میشه

حتی یه سر سوزنم این طعمارو نداره

خیالتون راحت

بینهایت خوشمزه میشه . بوش دیگه از طعمش محشرتره . مادرشوهرم میگه فقط بوی کوکو سبزیای تو هوس انگیزه .

من برای عطر و طعمش تضمین میکنم که عالییییی میشه . هرکس کوکو سبزی دوست نداشته باشه بااین سبزیا دست رد نمیزنه .

فقط تره و برگ پیازچه رو خورد کنید بسته به میزان سبزیتون تخم مرغ بزنید . من برای یه بسته متوسط سبزی که حدودا کمی از نصف پلاستیک فریزر کمتره دوتا تخم مرغ مبزنم با نمک و زردچوبه و فلفل سیاه .

میتونید چندتا برگ سیر هم خورد کنید . خوده سیر عطر و طعمشو برمیگردونه نزنید.

کاهوریزمیکنن

سبزی فریزری نباشه

توی سبزیت یکم شنبلیله هم حتماباشه

زرشک وگردوهم بزنید

من دونه سرخ میکنم

موادداخل تابه ریختید درش حتماببندید 

برای طرف دیگه بازبزارید

جمعه13دی 1398داغی که هرگزسردنمیشود