2733
2734
عنوان

اونایی ک نماز نمیخونن بیان

720 بازدید | 88 پست

فاطمه زهرا(س) از پدر بزرگوارش پرسید: پدرجان! سزای مردان و زنانی که نماز خودرا سبک شمارند چیست؟

رسول خدا(ص) فرمود: ای فاطمه! هر مرد و زنی که نماز خود را سبک شمارد خداوند او را به پانزده خصلت دچار می کند. شش خصلت از این گرفتاری ها دردنیا و سه مورد در هنگام مرگ، و سه مورد آنها در قبر و سه مورد در قیامت زمانی که از قبر خارج می شود.

اما آن شش خصلت و بلایی که در دنیا دامن گیرش می شود:

۱) خداوند عمرش را بی برکت می کند

۲) برکت از روزی اش برمی دارد

۳) سیمای صالحین را از چهره اش محو می کند

۴) دربرابر کارهایش پاداشی به او نمی دهد

۵) دعایش به آسمان بالا نمی رود و اجابت نمی شود

۶) از دعای صالحان بهره مند نمی شود.

اما آن سه بلا و خصلت هایی که هنگام مرگ گرفتارش خواهدشد:

۱) خوار و ذلیل می میرد

۲) گرسنه جان می دهد

۳) تشنه از دنیا خواهد رفت اگرچه آب همه نهرهای دنیا را به او بدهند ولی سیراب نشود.

اما آن سه بلایی که در قبر دامنگیرش می شود:

۱) خداوند فرشته ای را بر او می گمارد که همیشه او را در قبر زجر و آزار دهد

۲) قبر را بر او تنگ می کند

۳) ظلمت و تاریکی قبرش را فرامی گیرد.

اما آن سه بلایی که در روز قیامت گرفتار خواهدشد: 

۱) خداوند فرشته ای بر او می گمارد که او را در برابر چشمان مردم به صورت، روی زمین می کشند

۲) حساب او را سخت می گیرند

۳) خدا به نظر لطف به او نمی نگرد و او را پاک نمی سازد و عذابی دردناک خواهد داشت (سفینه البحار، ج۲، ص۴۴)

زنیکه از شوهرش طلاق گرفته و باز ازدواج کرده و دوستپسرهم داره  اومده به من میگه شوهر نکنیااا   اشغال تو چیزی گذاشتی بمونه؟    ته دیگشم خوردی که  

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

من میخونم ولی با اجازتون خوندم تاپیکتونو❤

فدات ❤❤❤❤

زنیکه از شوهرش طلاق گرفته و باز ازدواج کرده و دوستپسرهم داره  اومده به من میگه شوهر نکنیااا   اشغال تو چیزی گذاشتی بمونه؟    ته دیگشم خوردی که  
2731
ای خدا چقدر دلم میخواد نماز بخونم اما تنبلیم میاد☹

یه کوچولو همت لازمه 

ان شالله ک همتت بلند باشه ب خواستت برسی

چقدر ترسناک

نماز حتما بخونید ولی باور کنید خدا خیلی مهربونه... 

من خیلی دلم گرفته اگه ی وقت ناراحتتون میکنم ببخشید بذارید ب پای اینهمه بدبختیام. من دارم میرم از نی نی سایت یادم نمیره مهربونی و دلسوزی خیلیاتونو. باشما تنهاییام پر شد. اگه یادم بودین دعا کنین با خبر خوش برگردمو. بگم من رسیدم به آرامش. عاشقتونم
2738
من وقتی  میخونم واقعا آرامشم بیشتره

منم همینطور 

ابتدایی ترین تاثیر نماز همون ارامشه 

چقدر ترسناک نماز حتما بخونید ولی باور کنید خدا خیلی مهربونه... 

خدا مهربونه 

اعمال ما وحشتناکه 

ممکن نیس وقتی پلو درست کردیم آش بخوریم

کاش پری نبود ما هم همیشه مثل مردا همیشه پاک بودیم 

الان یه تایپیک میزنم 

میدونی چرا موقع پری نماز نمیخونییم

ای خدا چقدر دلم میخواد نماز بخونم اما تنبلیم میاد☹

فقط دوسه روز بخون دیگه میتونی بخونی دلت نمیاد ی روزم نخونی.منم مثل تو بودم انقد دوست داشتم بخونم اما بخاطر تنبلی نمیخوندم تا چند ماه قبل شروع به خوندن کردم از وقتی نماز میخونم خیلی حس خوبی دارم .نمازمم اول وقت میخونم

اینجاجاییه که آدمهای مختلفی ازهرقشروفرهنگ باعقایدمختلف هستن...درکنار کاربرهای خوب وباشعور متأسفانه ی عده هم هستن خیلی بددهن وبی ادبن جواب اینجور آدمارو نمیدم نه بخاطراینکه جوابی ندارم چون اینجور آدمهارو درحدی نمیبینم که وقتمو بذارم براشون و باهاشون بحث کنم،و کلا دلم نمیخواد  خواسته یاناخواسته چیزی بگم که دلشون بشکنه...  ترجیح میدم سکوت کنم و رد شم.            آرامشم ازهمه چی برام مهم تره..

میخام بخونم دوروز میخونم باز میزارم کنار.خیلی بده سست عنصری

شوهر من مُرده💛💛💛این بار اولی نبود،که توی قلب من میمرد ،اون با نگاهای عجیب کفر منو درمیاورد،هرز میپرید من کشتمش،در فکر کشتن کشتمش،من اون بد لعنتی رو در عشق و نفرت کشتمش،👈شوهرم تو قلب من مرده یعنی خودم کشتمش،امیدوارم خیلی زود واقعا بمیره👉من خیلی آرزو ها داشتم ارزوی داشتن یه زندگی آروم یه خانواده خوشبخت اینکه تو خونمون باهم پشت به پشت با مشکلات روبرو بشیم.آرزوی شنیدن جمله نگران نباش تا ته دنیا باهاتم‌😔آرزوی داشتن دوتا بچه یکی دختر یکی پسر که تو خونمون همیشع صدای خندشون باشه.وقتی شوهرم از سر کار میومد باخنده بریم استقبالش .صدای خوشیمون به آسمون برسه.اما نشد....شوهرم دلش بامن نبود...وقتی من با گریه تو بغلش میگفتم عاشقم باش...اونو تو بغلش میگرفت و میگف بدون تو میمیرم تو عشق منی😢😢😢...وقتی واسه آیندمون خیالپردازی میکردم اونم تو فکر این بود چجوری میتونه اونو دیوونه خودش بکنه ....حالا من موندم و آرزوهایی که شاید دیگه نشه بهشون رسید.منم یه زن جوون با آرزوی یه زندگی معمولی............
2706