2737
2734
من به تشخیص سونو دیروز هفته 6 بودم .ساکن کرج هستم 30 سالمه بچه دوم. دوستان همه معرفی کنن خودشونو باهم آشنا شیم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
عزیزم دکتر دخترم مینا سلیم بود تو برج طالقانیه کارش حرف نداشت
ولی فعلا نرفتم پیشش چون هر دقیقه ادمو یا ازمایش میکرد یا میفرستاد سونو اینسری میرم پیش یه خانم مامائه تو سراه گوهردشت خیلی ادمو راهنمایی میکنه
از هر لحاظ تغذیه .وووووووو تا ماهای اخر میرم سراغ دکترم
2738
من در عرض 10 روز نزدیکه 800 گرم چاق شدم در صورتی که از وقتی فهمیدم باردارم شیرینی و کامل قطع کردم و برنج و روزی 7 قاشق کردم نمیدونم چرا وزنم داره الکی میره بالا.
شیرو ماست .گوشت .بادام . مغزها و ماهی هفته ای یکبار.نان سفید و سبوس دار و سبزیجات بخور

.تن ماهی نخور .سوسیس و کالباس و نوشابه نخور.جیگرو کلم نخور

زعفران و زنجبیل نخور

فَاللّهُ خَیْرٌ حَافِظاً وَهُوَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِین....خدایا بابت همه چیز ازت ممنونم
غذاهای کلیسم دار مثل پنیر، شیر تازه، ماست، سبزیجات برگ دار، ماهی، آجیل (بادام، پسته، فندق) و نان سفید؛
- غذاهای پروتئین دار مثل گوشت طیور (مرغ، پرنده، بوقلمو...)، تخم مرغ، ماهی، ماست، عدس، گوشت قرمز کم چربی، پنیر و کره.
- غذاهای دارای ویتامین ث مثل سیب زمینی، میوه های تازه، سبزیجات تازه، گوجه فرنگی، پرتقال، گریپ فروت، توت فرنگی، کلم، فلفل دلمه ای و گل کلم.
- غذاهای الیاف دار (فیبر) مثل نان کامل (ترجیحاً سبوس دار) برنج سبوس دار، ماکارونی تهیه شده از گندم کامل، نخود سبز، تره، کشمش، تمشک و آجیل زرد آلوخشک.
- غذاهای دارای اسید فولیک؛ اسید فولیک از ویتامین های گروه ب است که برای تشکیل دستگاه عصبی مرکزی کودک خصوصاً در چند هفتة نخست، لازم است. این غذاها عبارتند از: نان سبوس دار، لوبیا چشم بلبلی، کلم دلمه ای، عصارة گوشت گوساله، ماءالشعیر، قلوة پخته، کلم برگ، اسفناج، سبزیجات تازه، حبوبات سبز، فندق و بادام.
- غذاهای دارای آهن مثل گوشت قرمز کم چربی، ماهی های روغنی مانند ساردین، لوبیای پخته، اسفناج، لوبیا چشم بلبلی، نان، غلات، حبوبات و زردآلوی خشک.
خوردن نمک، نوشابه، غذاهای منجمد، غذاهای کهنه، غذاهای چرب، غذای بیرون، غذاهای قنددار مصنوعی مثل کیک، بیسکویت، چربی زیاد و...، غذاهای مضری هستند و می باید در حد امکان از آنها اجتناب نمود. بهترین مایع برای ادارة بارداری آب است و بهترین میوه ها، میوه های تازه به ویژه، انگور، به، سیب شیرین، هندوانه، موز، پرتقال، لیموشیرین و.... 5
در دستورات بهداشتی اسلام و آموزه های دینی نیز به خوردن برخی میوه ها و غذاها، سفارش شده است که این غذاها در زیبایی، سخاوت، سلامتی، رشد ذهنی و... تأثیر دارند.
پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(صلی الله علیه و آله) می فرمایند: [زنان آبستن در آخرین ماه های بارداری خرما بخورند تا فرزندانشان خوش اخلاق و بردبار شوند]. 6

همچنین در توصیه های دینی سفارش شده که به زنان باردار میوه به بخورانید زیرا میوة به باعث زیبایی چهره، افزایش عقل و هوش و همچنین باعث خوش اخلاقی فرزندان می شود. 7 حضرت پیامبر(صلی الله علیه و آله) در روایتی دیگر فرمودند: [اگر زنان حامله خربزه بخورند، فرزندانشان زیبا و خوش خُلق می شوند]. 8
در فرمایشات معصومین( همچنین به خوردن کندُر، شیر، سبزیجات تازه و عسل اشاره گردیده و بیان شده که کندُر باعث تقویت هوش و حافظه، شیر برای استحکام استخوان ها و قدرت بدنی و قوت جنسی و سبزی برای تأمین ویتامین های مربوطه، مفید و لازم است. 9
در برخی آموزه های دینی به خوردن شنبلیله خام برای تقویت موی نوزاد، روغن زیتون و روغن ماهی برای سلامتی معده و کاهو، خیار، زرشک، بیدمشک، هندوانه شیرین و سیب شیرین برای تأمین ویتامین های مربوطه، سفارش شده است.

فَاللّهُ خَیْرٌ حَافِظاً وَهُوَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِین....خدایا بابت همه چیز ازت ممنونم
روبان جان کجا سزارین شدی؟ من از الان تو بیمارستانم مندم؟ اگه لحظه اخر بریم هر دکتری بگیم میوایم سزارین شیم چون اولی سزارین بوده قبول میکنن؟
اگه سر دخترت واکسن کزاز زدی گمونم دیگه نمیخوا من 10 سال بود نزده بودم
2706