2726
عنوان

چه سنت شکنی هایی انجام دادین.؟ و واکنش بقیه چی بوده؟

| مشاهده متن کامل بحث + 7533 بازدید | 280 پست
بااينكه هم خانواده ي خودم هم همسرم وضع ماليشون بد نيست ولي يه عقد دورهمي تو خونه گرفتم و يه عروسي خي ...

شادی درونی و اون حس خوب  چیزیه که هرگز تکراری نمیشه 

عاشق اسکرینم ...😍😍هرجا بود منو تگ کنین ..با تشکر 😂😂😂😂😂

کلا کسیو تو هیچی دخالت ندادیم.خرید بکنیم یانه طلا بخریم یانه خونه تالار کجا بگیریم هیچ کس درجریان چیزی نبود مگراینکه خودمون بخوایم ...از نظر خانواده همسر اینکه فرتی اول ازدواج باردارنشدم یجور سنت شکنی بود..

وقتی همه بگیم مملکت با حرکت من ی نفر درست نمیشه نباید توقعم داشته باشیم ک جهان اول و دوم باشیم ...من اگه اب استفاده نکنم درست میییشه ؟؟؟ من اگه ماشین نخرم درست میشه؟؟؟ من اگه طلا نخرم درست میشه ؟؟؟ من اگه اشغال نریزم محیط زیست مشکلش حل میشه؟ من اگه کتاب بخونم فهم مملکت میره بالا؟؟؟ من ی نفر اگه راهنما بزنم همممه مشکلات راهنمایی رانندگی حل میشه ؟؟؟؟ هممممش همممینجوری حرف میزنیم ...این من منا میلیون ها منه

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

اخه توهرجای دنیا واقعا روز عروسی روز خاسیه اصلا سنت شکنی نیست که بخای بشکنی واقعا لباس عروس وعکس این ...

البته اونجا تورم و شرایط اقتصادی اینجا رو ندارن!!! منم عروسی نگرفتم!  اگه توان مالیش داشتم شاید می گرفتم!!

آدم به کلی مسئله فکر می کنه و سعی می کنه بهترین تصمیم بگیره!!!

آدم کنار میاد کنار میاد کنار میاد! یه روز می بینه دیگه نمی تونه کنار بیاد! از همون کنار میزاره میره!!!!!!😖😖

مهریه‌م این روزا سنت شکنیه چه تو خانواده چه تو عرف ولی تربیتم بوده و مادرم اینطور آموزشم دادن که عوض پول حقوق انسانیم رو مطالبه کنم (۱۴ سکه)

جشن عقد نگرفتم. پاتختی و حنابندونم ایضا. توصیه میکنم شمام نگیرید. یه عروسی ساده کفایت میکنه. نتیجه: هیچ کس از اقوام مادری برای مراسم عقدشون دعوتم نکرد و پاگشام نکردن (غافل از اینکه بابا جشنی نبود که شما دعوت بشید. اگر بود خدا شاهده آزار نداشتم دعوت میکردم 😂)

جهیزیه از پدر و مادر نگرفتم. کم یا زیاد خودم خریدم. به همه هم توصیه میکنم

سیسمونی هم نمیخوام بگیرم و خودم و همسرم اگر زمانی پدر و مادر شدیم قاعدتا باید بتونیم فرزندمون رو تامین کنیم.

جهیزیه چیدن و به تماشای جهیزیه نشستن و جشن و تو چشم دارا و ندار کردن لوازم منزلمم همینطور. هرچی گرفتم برای خودم و زندگیم بوده. اصلا تو کتم نمیره این خانم‌ها میرن سر یخچال و کابینت و کمدای عروس. هرکی میاد باید مثل مهمان بیاد و هرچی تو چشمه میبینه. دیگه سر وسایلم حق نداره بره

متاسفانه هرچی رو که ممد نبود و ندید، ما هستیم و داریم با کیفیت ۱۰۸۰ می‌بینیم!!
2728
ترجبحا اول بشناسیم بعد عاشق شیم بهتر نیست؟ 😶😶😶

قطعا این مهم تره ....اول شناختن ...ادم نمیتونه عاشق کسی بشه که شناختی ازش نداره ...عشق های الان وابستگی و هوس ..منظورم عشق واقعی 

مهریه‌م این روزا سنت شکنیه چه تو خانواده چه تو عرف ولی تربیتم بوده و مادرم اینطور آموزشم دادن که عوض ...

خیلی هم عالی ...همه ش به دلم نشست ..عالی ...😍😍

بهایی هستن؟ گفتین تو شناسنامه دینتون یکی هست برا همین

نه اصلا تغییر دین داشته عزیزم واگر نه کل خانواده اش مسلمان و شیعه هستن 

_چرا همیشه به چشمام میگی لعنتی                                      _"نمیدونم عزیزم .......چشمات غرقم میکن.....وقتی تو تیله های زلال چشمات خیره میشم .....یهو به خودم میام میبینم یادم رفته نفس بکشم....چشمات شفافه ....برق میزنه .....خودم تو مردمکش میبینم.....صادقه .....انگار باهام حرف میزنه .....نمیدونم سونیا.....ولی قطعا چشم هات لعنتی ...."                                                                                 بله عکس خودم

خودم با خواهرم و مامانم و یکی از خو اهر شوهرام جهیزیمو چیدم و به کسی اجازه ندادم بیاد جهیزیمو ببینه.بعدشم تا یه هفته تلفن جواب میدادم و گله کردن این و اونو گوش میکردم.منم بهشون با احترام گفتم نمیخواستم کسی رو تو زحمت بندازم (چون معمولا هر کیو دعوت کنی واسه جهیزیه چیدن رسمه که کادو میبرن برا عروس).

خانواده ی شوهرم پول سرویس طلا نداشتن گفتن بدل میخریم برات فعلا بعد اگه شد جبران میکنیم برات.اجازه ندادم بدل بخرن.طلاهای خودمو بهشون دادم که شب عروسی بهم بدن و گفتم به بدلیجات حساسیت دارم تا من بعد برام هی بدلیجات کادو نخرن هم اونا هم شوهرم.شوهرم گذشته از اخلاق گندش تقریبا برام جبران کرد و هر وقت بتونه برام یه تیکه طلا میخره.اما خونواده ی شوهرم بعدا میتونستن برام طلا بخرن اما دیگه به روی خودشون نیوردن.منم فقط از خدا میخوام.

تو فامیل شوهرم اینجوریه که عروس هرروز خونه ی مادر شوهرشه و تقریبا هم سفره ان.حتی اگه خونه ی عروسشون دور باشه.صبح میرن تا اخر شب.دوباره همین.اما من با مادر شوهرم خونمون تو یه ساختمونه و این رسمو شکستم اولش خیلی ناراحت شدن اما الان براشون عادیه.هر وقت مهمون دارن منم میرم خونشون.در غیر این صورت روزی یه ساعت میرم خونشون و برمیگردم.و خیلی از این کارم راضیم

خودم با خواهرم و مامانم و یکی از خو اهر شوهرام جهیزیمو چیدم و به کسی اجازه ندادم بیاد جهیزیمو ببینه. ...

رسمتون چقدر عجیبه که عروس هر روز باشه ..یاد پدرسالار افتادم 

جهیزیم مختصر و ساده بود بدون هیچگونه زلم زیمبو و تزیینات.رسم جهاز کشون نداشتیم.رسم سیسمونی دیدنونم همینطور.سیسمونی ام هم حداقلی ها بود

آینه شمعدون و سفره عقد نداشتم...بجاش دیجی گرفتم برا عروسیم آخه ۱۰ سال پیش اونم تو فامیل ما هنو باب نبود و قیمتشم سه برابر هزینه سفره عقد بود😁

سعدیا گفتی که مهر ش میرود از دل ولی...مهر رفت و ماه آبان نیز آرامم نکرد
جهیزیم مختصر و ساده بود بدون هیچگونه زلم زیمبو و تزیینات.رسم جهاز کشون نداشتیم.رسم سیسمونی دیدنونم ه ...

وای تا الان به اینه شمعدون فکر نکرده بودم 😂😂😂

2706