2726
من بر نداشته بودم معتاد محله بر میداشت دودش میکرد

گناهش مای تو نبود پای همون مفتاد محله بود.لطفا بتدازش صدقه به نیت صاحبش

جهان زیادی شلوغ و درهم شده.آرام جان!کجایی؟شهر خلوت شده و دل ها مضطر.نمی آیی؟در روزگاری که زیر سایه مجسمه ی آزادی غرب وحشی رخ نمایی میکند.در دنیایی که قانونش شده گرگ باش تا خورده نشوی مرگ سزای بره هاست.چه چیزی میتواند پدری را پسری را دختری را مادری را زنی را مردی را از کنج امن خانه اش بیرون بکشد و ببرد برای خدمت.طلبه ای می گوید شیعه غسل و کفن لازم است.و داوطلبانه به غسالخانه میرود.جوانی بی سواد به بیمارستان میرود تا نظافت کند.می گوید پزشکی نمیدانم حداقل میتوانم خدمت گذار باشم.مادرانی دلواپس پشت چرخ های خیاطی ماسک و گان میدوزند.کارخانه دار خط تولید دستکش راه می اندازد.رایگان یا به قول بچه های جنگ صلواتی.موکب داران اربعین در شهر موکب سلامتی میزنند. چه چیزی این وسط انسان را به این درجه از انسانیت میرساند؟چه چیزی جز ایمان!جز توکل!جز خدا 🌹🌹حسین جانم.ارباب !این کوچه های خلوت شهر بدی کرده.گناه کار شده.اما خودت شاهدی همین کوچه محرم و صفرش جولانگاه پرچمت بوده.مردان این دیار روی اسم دخترت غیرت دارند.اسم علمدارت علی گندابی ها پرورش داده.علی اکبر ها داده ایم وقتی نام خواهرت وسط آمد.مادرمان با اشک بر شیر خواره ات شیرمان دادند.حسین جان نگاهی به حال خراب مردم این شهر کن.گوشه نگاهی از تو قیامت میکند.ما بد بودیم اما زیر پرچم شما نفس نفس زدیم.نفس را...هیاهو را...نشاط را به شهر برگردان.یک کلام ارباب.خراب کردیم. درستش کن😔😔

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2728
منم خودم نیازمندم ماشینم خرابه پول تعمیرگاه کم دارم🤔🤔

مصراق مول حرامه.اگه برات مهمه خرجش نکن

جهان زیادی شلوغ و درهم شده.آرام جان!کجایی؟شهر خلوت شده و دل ها مضطر.نمی آیی؟در روزگاری که زیر سایه مجسمه ی آزادی غرب وحشی رخ نمایی میکند.در دنیایی که قانونش شده گرگ باش تا خورده نشوی مرگ سزای بره هاست.چه چیزی میتواند پدری را پسری را دختری را مادری را زنی را مردی را از کنج امن خانه اش بیرون بکشد و ببرد برای خدمت.طلبه ای می گوید شیعه غسل و کفن لازم است.و داوطلبانه به غسالخانه میرود.جوانی بی سواد به بیمارستان میرود تا نظافت کند.می گوید پزشکی نمیدانم حداقل میتوانم خدمت گذار باشم.مادرانی دلواپس پشت چرخ های خیاطی ماسک و گان میدوزند.کارخانه دار خط تولید دستکش راه می اندازد.رایگان یا به قول بچه های جنگ صلواتی.موکب داران اربعین در شهر موکب سلامتی میزنند. چه چیزی این وسط انسان را به این درجه از انسانیت میرساند؟چه چیزی جز ایمان!جز توکل!جز خدا 🌹🌹حسین جانم.ارباب !این کوچه های خلوت شهر بدی کرده.گناه کار شده.اما خودت شاهدی همین کوچه محرم و صفرش جولانگاه پرچمت بوده.مردان این دیار روی اسم دخترت غیرت دارند.اسم علمدارت علی گندابی ها پرورش داده.علی اکبر ها داده ایم وقتی نام خواهرت وسط آمد.مادرمان با اشک بر شیر خواره ات شیرمان دادند.حسین جان نگاهی به حال خراب مردم این شهر کن.گوشه نگاهی از تو قیامت میکند.ما بد بودیم اما زیر پرچم شما نفس نفس زدیم.نفس را...هیاهو را...نشاط را به شهر برگردان.یک کلام ارباب.خراب کردیم. درستش کن😔😔

هرگاه چیزی را که پیدا کرده نشانه‌ای دارد که به واسطه آن می‌تواند صاحبش را پیدا کند، اگرچه بداند صاحب آن کافری است که اموالش محترم است، در صورتی که قیمت آن چیز به مقدار یک درهم برسد، باید از روزی که آن را پیدا کرده تا یک سال در محل اجتماع مردم اعلان کند، و اگر قیمت آن از یک درهم کمتر باشد احتیاط واجب آن است که آن را از طرف صاحبش صدقه بدهد، و هر وقت صاحبش پیدا شد، چنانچه به صدقه دادن راضی نشود، عوض آن را به او بدهد.

اگر انسان خودش نخواهد اعلان کند، می‌تواند به کسی که اطمینان دارد بگوید، که از طرف او اعلان نماید.

اگر تا یک سال اعلان کند و صاحب مال پیدا نشود، در صورتی که آن مال را در غیر حرم مکه پیدا کرده باشد می‌تواند آن را برای صاحبش نگهداری کند که هر وقت پیدا شد به او بدهد، و در این مدت استفاده از آن با حفظ عین آن اشکال ندارد، و می‌تواند آن را از طرف صاحبش به فقراء صدقه بدهد، و احتیاط واجب آن است که 👈👈 آن را برای خود برندارد، و اگر آن مال را در حرم پیدا کرده باشد احتیاط واجب آن است که آن را به فقراء صدقه بدهد.

بده نانوایی نون صلواتی بده به مردم  بهترین کاره هم تو ثواب میکنی هم صاحب پول

ببر بده نانوا بربری  بگو به پنجاه نفر  نون صلواتی بده  بخدا خیلی ثواب داره گلم 

موفقیت نزدیک است ...
وااااا این با دزدی و پول مردم خوری چه فرقی داره

خیلی 

اصن قانون مال گمشده همینه

سعی کنی صاحبشو پیدا گنی .پیدا نشد از طرف اون صدقه بدی .اگه نیتزمند باشی خودت میشی لایق صدقه جایزه که برداری

حتی در مورد طلای پیدا شده همینو میگن 

دزدی اونه که دست کنی تو کیف مردم برداری 

تا زمانی که رسیدن به تو امکان دارد *** زندگی درد بزرگیست که درمان دارد

خوش بحالت کاش منم پیداکنم ازاین پول من همش سرم هواست سر ب زیرنیستم دیگه توایران همه محتاج پول هستن ولی خودت یه کاغذبزن مقداری پول پیداشده اگه کسی نیومدسراغش ک مال خودته میخاست حواسشوجمع کنه والا

خیلی  اصن قانون مال گمشده همینه سعی کنی صاحبشو پیدا گنی .پیدا نشد از طرف اون صدقه بدی .اگه نی ...

عزیزم بالاتر فتواشو گذاشتم. نوشته برای خودت نباید برداری. 

ضمنا مال شبهه ناک برای چی باید وارد زندگیمون کنیم؟!

عزیزم بالاتر فتواشو گذاشتم. نوشته برای خودت نباید برداری.  ضمنا مال شبهه ناک برای چی باید و ...

خب فتوایی که گذاشتی همونه که من گفتم . میشه خرجش کنه هر وقت صاحبش پیدا شد بگه برات نگه داشتم .خودتم نوشتی هر وقت میدا شد بهش برگردونه استفاده ازش مشکلی نداره .

ضمن اینکه نگفته ه برا خودت برداری حرومه . گفته احتیاط 

من چون پیش اومده و پرسیدم میگم . گفت هر جا میتونید دنبال صاحبش بگردید پیدا نشد صدقه بدید. گفتم خودم بردارم چی؟

گفت اگه محتاجی بردار 

تا زمانی که رسیدن به تو امکان دارد *** زندگی درد بزرگیست که درمان دارد
وای نه تروخدا  اسم صدقه رو نیارید  اگر بدونید  کیا پول صدقه رو می دزدند و میخو ...

صدقه رو اگر تو صندوق بندازید میرسه به کمیته امداد اونا هم میدن به فقرای واقعی این چه حرفیه میزنید

بگذار مسخره کنند چادرت را .سیاه بودنش را. چهره بدون آرایشت را.می ارزد به یک لبخند مهدی فاطمه(عج)🥲
2706