2726
عنوان

نگهداری از نوزاد تا ۴۰ روز

1515 بازدید | 22 پست

مامانای با تجربه توروخدا کمکم کنین

چجوری از نوزادم نگهداری کنم الان ۲۰ روزشه نمیدونم چیکارش کنم هر کی هرچی میگه اونو میکنم میبرم ماما میگن هر وق شیر خواس بده بردم دکتر گف زیاد شیر دادی بچه زیاد دسشویی میکنه مدفوعش سوزونده معده اش پره بالا میاره..میگن تا ۴۰ روزش نباید کسی بیاد روش براش جشن گرفتیم همه اومدن الان دو دوزه نمیخوابه همش جیغ میزنه یکی میگه جاشو گرم نگه دار یکی میگه زیاد نپوشون فردا زود سرما میخوره توروخدا کمکم کنین😭😭😢😢😢

🥰😍🤩

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

چه مسخره یعنی چی کسی نیاد. به حرف کسی گوش نده. هر بچه ای قلقی داره باید خودت دستت بیاد بچت چطوریه و چی میخواد؟دمای معتدل باشه. لباس هم معمولی.جیغ زدنشم حتما یه مشکلی داره یا دل درده یا شکمش درست کار نمیکنه یا سرما خورده

الو سلام ببخشید منزل خداست؟ منم همون مزاحمی که اتفاقا آشناست*هزاربار دلم گرفته این شماره رو*ولی چرا هنوز پشت خط در انتظار یک صداست*شماکه گفتی واجبه جواب سلام هرکسی*چی شد به مارسیدبازحساب بنده هاجداست*اجازه میدی که برات یه کم دردودل کنم*آخه شنیدم که فقط اسم تو مرهم وشفاست*حتی اگه چیزی نگی کلی دلم سبک میشه*چون میدونه که میشنوی وقتی تو این حال و هواست*الو دوباره قطع و وصل سیم ها شروع شده*خرابی از دل منه یا شاید از این سیم هاست*الو منو ببخش اگه بازم مزاحمت شدم*دوباره زنگ میزنم تا خدا خداست

اینکه تند تند نباید شیرش بدی درسته چون باعث کولیک و رفلاکس میشه هر دو ساعت و نیم تا سه ساعت شیرش بده اگرم نثلا ۴ ساعت یا بیشتر خواب بود برای شیر بیدارش نکن هر وقت بخواد بلند میشه و گریه میکنه.دما سنج بذار همیشه دمای خونت نهایتا ۲۷ درجه باشه و اصلا بچه رو خیلی گرنش نکن که عرق بکنه چون با یه باد سریع سرما میخوره.

😍😍😍بالاخره نفس مامان دنیا اومد😍😍😍

اینکه میگن تا ۴۰ روز کسی نباید ببینتش و نباید بیرون بره و فلان بشه و... که چرته

در مورد بقیه مواردم هرچی حس مادرانت میگه همونو انجام بده

لباسم هرچقدر خودت میپوشی یه دونه بیشتر باید تن نی نی کنی.تو این فصل شلوارش ک باید گرم و بلند باشه.مثلا اگه خودت تاپ پوشیدی باید برا بچه علاه بر تاپ یه لباس آستین بلندم بخاطر سردی هوا تنش کنی.دمای خونه ام در حد متناسب با فصل باشه یعنی طوری باشه که نه بچه سردش بشه نه خیلی گرمش بشه

در مورد شیردهی ام من هروقت بچم شیر بخاد بهش میدم تا الان که مشکلی پیش نیومده (بچم ۷ ماهشه)

عزیزم بچه دل درد داره پشتشو بمال دمر بزار رو دستت یواش یواش بزن پشتش تا آروم بشه  خودتم غذاهای باددار مثل حبوبات پیاز نخور شاید شیرت بهش  نمیسازه عرق نعنا رقیق کن با آب جوشیده با کمی نبات بده بخوره  آروم میشه 

2 ساعت یه بار شیر بده 

اینم که کسی بچه رو نبینه چرته 

درمورد سرماخوردگی فکر نکنم سرما خورده باشه چون نوزاد این سنی سرما نمیخوره دماغش کیپه باید دماغش رو با قطره بینی وپوار تمیز کنی

دمای هوای هطاق ۲۵ درجه.دماسنج اطاق بخر.پوشش باید زیپوش و سرهمی روش بعلاوه کلاه نخی بند دار.روشم یه ر ...

اینو پزشک متخصص کودک بیمارستان دی موقع ترخیص مامانا رو جمع کرد و گفت

پسر من ۳۵ روزشه الان یک بادی تنش میکنم و با یک سر همی روش ویک کلاه نازک

🧘‍♂️گروه آبی🧘‍♂️وزن شروع ۷۱و۸۰۰💙   وزن فعلی۶۷و۵۰۰ 💙 هدف بعدی۶۵💙  هدف آخر۶۲ ❤ 💙 تاریخ شروع رژیم ۱۴۰۱/۹/۱۵ 🧘‍♂️❣️🧘‍♂️🧘‍♂️  
2706