1507
1521
عنوان

ماجرای مهربون و باتجربه توروخدا کمک

| مشاهده متن کامل بحث + 209 بازدید | 34 پست
بخداوندی خدا من بودم پسرمو کلا تو بغلم نگه میداشتم هیچ کاری هم نمیکردم  اعتراض میکردن جوری که ...

چجوری دفاع کنم؟

دیگه بدترازین بگم که گفتم نزارید بچه مردمو بزنه 

بچه ای که دیگران کتک میزنه بیشتر ب خودش داره آسیب میزنه تا بچه دیگه

بعدش اونا میخندن هر هر هر

میگن کمردختر فلانی رو‌کبود کرده با دندون 

میشه ی صلوات بفرستی که حاجتم برآورده بشه؟ تو خونه ی پدری خیلی سختی کشیدم نمیخام بچه هام مثل خودم بزرگ بشن
هیچوقت ازین چالشا فرار نکن  پسرمن با شخصیت حیوانات خصوصا ی فیل داره زود نکات رو میگیره  ...

ممنون عزیز

اما من درست متوجه نشدم

ببینم اسطور پسرم کیه؟

بعد خطاب ب اسطورهه بگم که نزار کسی کتکت بزنه ؟

میشه ی صلوات بفرستی که حاجتم برآورده بشه؟ تو خونه ی پدری خیلی سختی کشیدم نمیخام بچه هام مثل خودم بزرگ بشن

ب پسرت یاد بده باید از خودش دفاع کنه بگو نباید کسی رو زد ولی نباید هم وایساد تا تو رو بزنن بگو وقتی دیدی میخواد بزکه اول تذکر بده بهش اگه گوش نکرد دساشومهحم بگیر تا نتونه بهت اسیب بزنه برای اینکه ترسش بریزه هم بهش انگیزه بده که تو بزرگتری قوی تری و....

گاهی با خود می اندیشم آیا آقا منتظر ۳۱۳ یار است یا ۳۱۳ مادر که برایش سرباز تربیت کنند؟ و هر بار به خودم میگویم تربیت چه قدر کار دشواری است😔😔

مامانا من همیشه از این فروشگاه پوشک میخرم و خیلی راضیم 

قیمتاش هم عالیه 

حتماسر بزنید پشیمون نمیشید

وقتی ک اونا هستن بچتو کنار خودت بنشون و مدام دنبالش باش و بغلش کن نزار بره سمت نهال.دقیقدو سالشه یا ...

دقیق دوسال

چجوری دفاع کنم؟ دیگه بدترازین بگم که گفتم نزارید بچه مردمو بزنه  بچه ای که دیگران کتک میزنه ب ...

خب عزیزم باور کن من جات بودم وقتی اون خانواده بودن نمیبردم بچه‌مو شما که میگی نمیشه 

خیلی ناراحت شدم براتون خصوصا کوچولو 

تنها راهی که مونده همون بغل کردنه کلا تو بغلت نگه دار اصلا زمین نزار هیچ کاری هم نکن 

1473
مادر بی مسووولیت اون بچه هیچ واکنشی نداره؟

نه .. میخنده و از بقیه کارهای دخترش تعریف میکنه

اگر می دیدیم چطور بالای مجلس میشینه و صحبت میکنه و با اعتماد بنفس چهچهه میزنه و بقیه رو میخندونه

بعد خوانداوه پدرشوهر منم میگن خیلی خوش صحبته

میدونید اونا احساس برتری دارن 

و اینم نتیجه همین حسشون هست

اونا میخان اثبات کنند ک تو همه چی برترن چون وضع مالیشون خوبه خیلی خوله

نمیفهمن که بچه بی تربیت داشتن برتری نیست

ممنون عزیز اما من درست متوجه نشدم ببینم اسطور پسرم کیه؟ بعد خطاب ب اسطورهه بگم که نزار کسی کتکت ب ...

اره

من شبا قصه کوتاه از حیوانات میگم براش حیواناتی که دوسشون داره با عکس حیوانات رو فلش  کارت میتونی بفهمی بعد نکته تربیتی رو تو داستان یک دقیقه ای تعریف کن

وقتی میری قدم بزنی حالش خوبه بهش بگو ولی اسم خود نهال رو نیار کلی بگو

بگو هر کی خواست تو رو بزنه محکم دستاشو بگیر اجازه نده بگو زدن کار بدیه

با زبون بچه گانه وقتی داره به مکالمت با باباش دقیق گوش میده این نکته رو گوشزد کن

خب عزیزم باور کن من جات بودم وقتی اون خانواده بودن نمیبردم بچه‌مو شما که میگی نمیشه  خیلی ن ...

خب پسر منم دلش میخاد بره با بقیه بچه ها بدوبدو کنه بازی کنه

میره بعد فرار میکنه میاد تو بغلم میشینه

همه میخندن ک از نهال میترسه

وقتایی ک ی کار اشتباه میکنه

همون پدربزرگ نهال میگه بگم نهال بیاد؟؟

خب من چی بگم ب ی مرد ریش سفید مثلن استاد دانشگاه 

ننگ بر این دانشگاه ک أین استادشه

خب پسر منم دلش میخاد بره با بقیه بچه ها بدوبدو کنه بازی کنه میره بعد فرار میکنه میاد تو بغلم میشینه ...

باورم نمیشه 

واقعا راست میگن تحصیلات شعور نمیاره ها

بهتر نیست همسرت مداخله کنه 

عزیزم یکی دوبار نرو علت رو هم توضیح بده 

اره من شبا قصه کوتاه از حیوانات میگم براش حیواناتی که دوسشون داره با عکس حیوانات رو فلش  کارت ...

پسر شما چندسالشه؟

پسر من هنوز اسطوره ای نداره؟

خیلی باهوشه از همه لحاظ ازون بچه که دیقا هم سنن جلوتره فقط درحضور اون بچه و خونواده ش خیلی ساکت میشه

خیلی خوب جملات بلند رو میگه درحالی که اون بچه ده تا کلمه بلده و مدام همونا رو تکرار میکنه

و مامانش میگه نهال اینا رو میگه اینو میگه اونو میگه

ابنا رو گفتم ک بگم پسر من باوجودیکه حرف زدن بلده ولی درحضور اون هیچ چیزی نمیگه این همه حرف بلده اما سکوت میکنه

1485
ممنون عزیز اما من درست متوجه نشدم ببینم اسطور پسرم کیه؟ بعد خطاب ب اسطورهه بگم که نزار کسی کتکت ب ...

اینو گفتید شما یعنی هیچ‌وقت مستقیما خطاب ب پسرم‌نگم نزار کسی کتکت بزنه ؟ فقط ب ی چیز دیگه بگم؟ درسته ؟؟؟

جواب موقتیه  تا کی دنبال بچمون باشیم ببینیم کی ازارش میده این مسائل تا اخر عمر هست مثل اینکه ...

عزیزم قصه های ک برا پسرتون تعریف میکنید از چ کتابی میخونی.نید؟

پسر شما چندسالشه؟ پسر من هنوز اسطوره ای نداره؟ خیلی باهوشه از همه لحاظ ازون بچه که دیقا هم سنن جلو ...

۲سالو دوماهشه پسرم

شاید یکی ازونا ترسوندتش مستقیم اسم اونارو نیار ولی قبل رفتن مهمونی اونا باهاش حرف بزن اعتمادبنفسشو ببر بالا بهش بگو خوب حرف میزنه خوب شعر میخونه

عزیزم قصه های ک برا پسرتون تعریف میکنید از چ کتابی میخونی.نید؟

کتاب زیاد داره ولی قصه ها رو از خودم میگم با توجه به خطاهای روزانش مثلا دیروز با مداد،شمعی رو جاکفشی خط خطی کرد دستمال اوردم باهم پاک کردیم ولی شب قصه بچه شتر رو گفتم ک همیشه تو دفتر میکشید مامانشو خوشحال میکرد

قصه نترسیدن از خانم دکترم که پای ثابت هرشبه چون یکم میترسه از دکتر😁

ولی واقعا موثره

کتاب زیاد داره ولی قصه ها رو از خودم میگم با توجه به خطاهای روزانش مثلا دیروز با مداد،شمعی رو جاکفشی ...

ممنون عزیزم

1403