2410
2553

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2456

ببنید دوستای گلم اولا که بهتون بگم حرف اینایی که میگن خوب نمیشه بدبخت شدی به این سادگی نمیره واینا توجهی نکن. من خودم باراول که گرفتم سال ۸۹بود ومجرد بودم موهامم بلند وپره اصلا فکرشپشم نبودم وقتی سرم خارید گفتم حتماواسه شوره اس چون مثل الان نبود که آدم فکرش بره سمت شپش. رفتم حموم داشتم موهامو میشستم دوتاشپش اومد تو دستم انقدر ترسیدم میخواستم همونجا خودمو بکشم. به مامانم گفتم سرمو نگاه کرد گفت پره رشکه. همون موقع یه شیشه شامپو لیندان خریدم کطبق دستورش سرمو شستم. بعدش مامانم نخس بست به شونه وبادقت همه موهامو شونه کرد وتاجایی که میتونست رشکارشو ودرآورد یه دوساسه ساعتی سرمو شونه میزد. بعداز اون تا یک هفته هرروز میومد حمامو وسرمو زیرآب شونه میکرد. تامطمئن شد شپشی نیست. ولی تمام روسری هامو وپتو ملافه هاروشست. خونه روهم حسابی جارو کشید. من باهمون یه بار لیندان خوب شدم.موهامم اصلا کوتاه نکردم

ولی دوسال پیش که گرفتم وضعم فرق میکرد بچه شیرمیدادم و بچمم گرفت.یعنی دراصل اون از بچه ها گرفته بود به منم داد. اون موقع خودم باراول باپرمترین سرمو شستم وسه روز بعد لوسیون دایلیس ویک هفته بعد تکرارش کردم. تواین مدت مامانم سرمو تو آفتاب شونه میزد ونگاه میکرد و میگفت هفت هشتا رشک بیشتر نیست. چون من سریع فهمیدموزود درمانش کردم. البته اینو بگم من باهمون دفعه اول درمان رفتم دکتر سرمو نشون دادمفت پاکه ولی من دوباره استفاده کردم. همه پتوها و ملافه ها عروسکا واسبازی هاپسرمم شستم وتوآفتاب خشک کردم. خونه رو هرروز با دقت جارو میکردم. موهای پسرمم کوتاه کردم وچون هنوز کوچولو بود. شبا که میخوابید رشکارو از سرش درآوردم. مهم ترین اصلا تو مبارزه باشپش اینه که نذاری یه رشک زنده بمونه. اگه یه رشک بمونه روز از نوروزی ازنو. اونوقت میشی جز اون دسته که میگن یک ساله شپش داریم. وگرنه من از وقتی فهمیدم سه روز بعدش سرمو وخونه زندگیم پاک بود

فقط اینو خواهرانه میگم. وقتتونو باسس و سرکه و رنگ مو وایناتلف نکنید همین کارا باعث میشه وقت بدید شپش زیاد بشه. شپش یه حشره اس.حشره هم به حشره کش احتیاج داره. لیندان و لوسیون دایلیس بهترین وارزونترینشون. بگیرید وطبق دستورش مصرف کنید. زندگیتونم بشورید وتمیز کنید. قول میدم که خوب میشید. اینو هم اضاف کنم من برای باردوم که گرفتم ازبچه های خواهرشوهرم گرفتم.اونا هنوزم دارن .چون سرکه میزنن وهمین جور درمانا. موهاشون کوتاه کردن پسراشون کچل کردن ولی هنوز دارن. منم وقتی میرم جایی که هستن وقتی برگشتم لباسامونو میشورم. پسرمم چون موهاش بلنده میبرم حموم وحسابی شونه میکنم که اگه چیزی رفت توموهاش دربیاد. اینم بگم هنوز بعد دوسال من هفته دوبار موهای پسرمو چک میکنم. چون اگه گرفته باشه وزور بفهمم سریع میتونم درمانش کنم. درضمن خواهش میکنم اگه کسی بچه اش مبتلاس نبره بیرون بابچه ها بازی کنن اوناهم میگیرن. اونوقت میشه یه چزخه همه  ازهم میگیرن. فشار روانی این بیماری آدمو واقعا داغون میکنه. 

2714

سرکه خیلی خوبه با دوسه بار خوب میشی هر بار حدود ۳۰ دقیقه رو سر باشه ... من الان حس میکنم ی چیزی تو سرم راه میره .. اما نمیدونم شاید توهمه .. دوست دارم سرکه استفاده کنم اما چون باردارم میترسم مشکلی برا بچه پیش بیاد

نکته مهمی که داره اینه که هر درمانی که انجام میدین باید سه بار به فاصله یک هفته تکرار بشه مثلا اگه سرکه یا شامپو میزنین هفته بعد و هفته بعدترش هم باید تکرار بشه 

اتفاقا سرکه خوبه بعدش هم با اتومو با درجه زیاد موهاتونو اتو کنین تا تخما رو بکشه. خدا سر کسی نیاره ک درمانش سخته

سرکه خیلی خوبه با دوسه بار خوب میشی هر بار حدود ۳۰ دقیقه رو سر باشه ... من الان حس میکنم ی چیزی تو س ...

نمیدونم حس تو واسه چیه. ولی من همیشه این حسو دارم. واسه استرسه.بازم برو مرکز بهداشت سرتو نگاه میکنه. یاسرتو خیس خیس شونه اگه چیزی باشه میاد بیرون. اگه بود لوسیون دایلیس یاشامپو هگور استفاده کنه توبارداری مشکل نداره.

نکته مهمی که داره اینه که هر درمانی که انجام میدین باید سه بار به فاصله یک هفته تکرار بشه مثلا اگه س ...

ببین من باراول فقط شامپو لیندان زدم وخلاص . دیگه هم تکرار تکردم. باور کن مامانم میگفت بیست تاشپش از سرت دراومد. ولی به همون یه بار خوب خوب شدم. ولی خواهرشوهرم دوسال به سربچه هاش سرکه میزنه اتومیکنه. هنوزم خوب نشدن. فقط شپشارومیکشه دوهفته بعد دوباره تخماسرباز میکنن و شروع میشه

نمیدونم این کصافطا از کجا میان منم تا الان دوبار گرفتم😭😭😭

از بی توجهی آدما عزیزدلم. شپش همیشه بوده الان از بی توجهی آدما به درمان زیاد شده واپیدمی شده. 

ببین من باراول فقط شامپو لیندان زدم وخلاص . دیگه هم تکرار تکردم. باور کن مامانم میگفت بیست تاشپش از ...

علتش اینه که تکرار نمیکنه. سرکه تخما رو نمیکشه فقط شپش هارو.  بعد از یه هفته تخمای باقی مونده دوباره تبدیل ب شپش میشن برای همینه که باید تکرار کرد.

شامپو هم مثل همون سرکه بعضی وقتا جوابه بعضی وقتا هم نیس اونم باید تکرار بشه 

2706