2726
عنوان

ویروس روزئلا؟

1474 بازدید | 22 پست

هفته پیش دوشنبه بود که دخترم(7ماهش بود اونموقع)خوابیده بود و دیدم دست و پاش یخ کرده با اینکه پتو روش بود . منم یه پتوی دیگه اضافه کردم نیم ساعتی گذشت تا گرم شد اما بعد یک ساعت با تب 39.5 درجه از خواب بیدارشد . بعداینکه یکم تبشو کنترل کردم بردمش دکتر . معاینه گوش و گلو و سینه و شکم هیچ چیزی نشون نداد . فقط تب بالا و بی قراری .

شب اول تا صبح حتی یک لحظه نخوابید .با وجود شیاف 4ساعته و تن شویه مدام تبش از 38و نیم پایین نمیومد.

دم صبح یک ساعت اروم شد و بعد دوباره تب .

ازمایش ادرارش بدون مشکل بود . اما باز هم تبش قطع نمی شد .

در طول یک هفته پیش میومد ساعتایی که تبش قطع می شد اما حتی بعد 20ساعت باز یهو تب بالای38درجه برمیگشت . 

تا اینکه روزهفتم اون قسمت هایی از بدنش که بیشتر درگیر تب بودن دونه زد (پاهاش و انگشتای دستش یخ بودن اما سرو شونه و اون بخشی از بالاتنه که رو رخت خواب بود عین کوره می سوخت و همونا هم پر دونه شده)

دکتر اولش گفت بیشتر از چهار روز طول بکشه باید بستری شه . بعد گفت که بعد زدن دونه ها باید تب قطع شه اگه نه باید بستری شه 

اما حتی بعد زدن دونه ها باز دخترم تب کرد .

تو معاینه مجدد معلوم شد که گوشش عفونت کرده و حالا قراره یک هفته چرک خشک کن بخوره.

بعد ۵ روز پسر ۶ ساله ام هم تب کرد

اون هم تب بالا و قطع نشدنی رو تجربه کرد و بعد۲روز داخل دهنش و گلوش پر دونه و آفت شد این بار از نظر دکتر برگشت تب تا ۴ روز طبیعی بود چون این ویروس به ویروس دست و پا و دهان معروفه و بعد تب این نقاط ممکنه دچار افت یا دونه بشن.

حالا نکاتی که من تو این مدت متوجه شدم 

ویروسی که دخترم دچارش شد همون ویروس هرپس یا تبخال هست که بچه های 6ماه تا ۲سال رو تحت تاثیر قرار میده و عامل انتقالش هم کسی که تبخال زده رو لبش و یا به تازگی برطرف شده تبخال لبش و میاد و بچه شما رو بوس میکنه و این شروع عذاب برای بچه و شما خواهد بود .

نوزاد زیر 2سالی که دچار این ویروس میشه به هرچیزی که دست بزنه یا به دهن ببره اون چیز هم ناقل میشه .

برای پایین اوردن تب بالا این موارد رو حتما امتحان کنید :

به اب پاشویه عرق کاسنی اضافه کنید

زیر بغلا ,پشت شونه, گیجگاه , روی شکم , کشاله ران ,مچ دست و کف پا رو به اصطلاح پاشویه کنید 

مخلوط حنا و اب غوره رو کف پا بمالید با پارچه ببندید و بعد ده دقیقه(بیشترنشه) بشورید . تب رو خیلی زود می کشه پایین .

به بچه زیر دو سال حدود سه قاشق در طول 24ساعت عرق بید کاسنی بدید بخوره و بالای دو سال تا یه لیوان تو 24 ساعت .

در مورد هیچ کدوم از دو ویروس نیاز به چرک خشک کن نیست و فقط باید تب کنترل شه 

در مورد افت دهان هم چاره فقط خوردن مایعاته.

البته گرمیجات تحریکش میکنه .

در مورد پسرم دم کرده عناب خیلی گلوش و اروم میکنه شماهم امتحان کنید .

انشاالله که هیچ وقت درگیر مریضی نباشید اما اگر روزی کسی دچار شد امیدوارم این مطالب به کارتون بیاد 😊

ممنون 

من عاشق این سایتم😍 از تولد بچه اولم تا حالا هر وقت سوالی داشتم این سایت مثل یه خواهر و یه مادر برام بوده🥲❤ اگه قبلا منو زدین یا بهم بی احترامی کردین بگین محلتون ندم 🤭 آخه ممکنه یادم بره  

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

ازش متنفرم بدترین ویروسی بود که دخترم گرفت فقط هم تب پایین اوردن چاره شه

ممنون از نکات خوبت

به عکس پروفایلم گیر نده  استارتر عزیزی که نظر ما رو میخونی یه لایکی یه کامنتی بفهمیم خوندی بابا  

پسر منم پارسال گرفت فداش بشم ک چقدر اذیت شد بعد ۲۰ روزم تموم ناخوناش از وسط نصف شد افتاد خیلی خیلی دردناک بود😭😭😭😭

من اونقدر به داشته هام فکر میکنم که وقت نمیشه به نداشته هام فکر کنم❤❤❤
پسر منم گرفت رو پاش جای زخمش موند .خیلی اذیت شد. مثل ابله مرغون یا دوباره ممکنه بگیرن ؟

منم اطلاعی ندارم که اگه یه بار بگیری باز ممکنه گرفتارشی یا نه .

اگه کسی میدونه بگه ممنون میشم

پسربرادرمنم یک ماهه پیش برای رزوئلا چهار روز بستری بود

انشاالله که هیچ بچه ای اسیر بیمارستان نشه 

من بعد تولد بچه ام که مایع رحمی خورد و سه روز بستری بود اسم بستری میاد تب میکنم

2706