2737
2739
عنوان

فرهنگسازی

93 بازدید | 10 پست

خانومای زیبا مهربون و حساس و نکته سنج 

من 36 سالمه و 10 ساله ازدواج کردم گاهی تو زندگی از خواهر شوهر و مادر شوهر بد رنجیدم، گاهی م حتما من اونا رو رنجوندم، اینا رو گفتم تا بگم نه کم سنم نه تازه عروس و خوش بین 

ما تو ی خانواده دنیا اومدیم زن و مردی شدن پدر و مادر و عزیرای و جان دلامون و خواهر و برادرای ک باهاشون بزرگ شدیم و هم خونی داریم و کلی خاطرات بچگی 

وظایف دختر و پسر در قبال مادرو پدری ک براش زحمت کشیدن و همه میدونیم

اما وقتی عروس ی خانواده میشیم وظیفه مون احترام و دخالت نکردن تو مسائل خصوصی اوناس و گاهی م اگه از دستمون بربیاد کمکی ب همسر میکنیم تا بتونه پسر خوبی برای خانواده ش باشه این و ی جایی ب شوهرتون آروم اروم توجیه کنین حالا چ جوری با این ترفند ک گاهی طرف اونا رو بگیرین البته فقط پیش خود همسر نه جلوی بقیه و گاهی بهش بگین برو برای خانوادت فلان کار و بکن، زیاد خودتون و قاطی نکنین تا بعدا دلخور نشین شما همیشه عروسیم و جای دختر نمیشین، اینا رو رعایت کنین توقع همسر از شما بیشتر از این نخواهد بود ب چشم آدم بده بهتون نگاه نخواهد کرد در ضمن دلخوریاتون کمتر میشه و زندگی بهتر 

آنقدر از حرفای خواهر شوهر مادر شوهر نرنجید اونا کسی ن مثل ی همکار ک شاید خوشایند نباشن ولی مجبوری ب خاطر شرایط کاری و موقعیت اجتماعی خودتون باهاش کنار بیاین قوی باشین نزارین حرفاشون روتون تاثیر بزاره تا تلافی کنین و بده بشین، سیاست داشته باشید تا از حرفا و حرکات خاله زنکی ب دور باشین 

اهمیت خانواده ی کوچیکی داره ک خودتون و همسر و فرزندانتانتشکیل دادین 

تقصير شما بود كه زن ها آن قدر عوض شدند.وقتی شما مردها شروع کردید به گرفتن احساس امنیت، زن ها عوض شدند. آن قدر که امنیت را در پولِ شما دیدند، آن قدر که ترس از دوست داشته نشدن را با جراحی پلاستیك تاخت زدند، و ترس از تنها نشدن را با بچه دار شدن، و و و... عشق ورزیدن و عاشق کردن هنر مردانه ای ست؛ وقتی زن ها شروع می کنند به ناز خریدن و ناز کشیدن، تعادل دنیا به هم می خورد

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
البته امیدوارم.شماهم اونارو پثل خانواده خودتون بدونید.چونگبین.خانواده هم.بحث پیش میاد.ناراحت میشن ام ...

همه جا هست، مگه بین خودمون خواهر و برادر و مادر و پدرمون دلخوری پیش نمیاد، می‌گذریم، اما کلا نباید انتظار داشته باشیم اونا ما رو مثل فرزندشون بدونن فقط احترام و دخالت نکردن تو هر چیز باعث میشه ناراحتی‌ها کمتر بشه، اینجا مدام بحث خواهر شوهر مادرشوهره نمیدونم چرا انقدر این موضوع اهمیت داره 

تقصير شما بود كه زن ها آن قدر عوض شدند.وقتی شما مردها شروع کردید به گرفتن احساس امنیت، زن ها عوض شدند. آن قدر که امنیت را در پولِ شما دیدند، آن قدر که ترس از دوست داشته نشدن را با جراحی پلاستیك تاخت زدند، و ترس از تنها نشدن را با بچه دار شدن، و و و... عشق ورزیدن و عاشق کردن هنر مردانه ای ست؛ وقتی زن ها شروع می کنند به ناز خریدن و ناز کشیدن، تعادل دنیا به هم می خورد
کاش عروس ما بودی

بی پختگی ز عمر حلاوت مدار چشم 

بادام سبز را نتوان در شکر گرفت

سنشون سن پختگیه حرفاشونم ماشالله پختس تازه عروس و خام نیستن که 😄

عقاید من مال من ؛ عقاید شما مال شما . اگر اختلاف نظری هست نیازی به توهین و گزارش زدن نیست مستقیماً بگو ! 
بی پختگی ز عمر حلاوت مدار چشم  بادام سبز را نتوان در شکر گرفت سنشون سن پختگیه حرفاشونم ماش ...

ربطی نداره.چندتااززن داداش من بزرگتر ایشونه. ربطی نداره.کسی باید ذاتش خوب باشه.ایشونم سنی نداصتن که ازدواج.کردن

خدایااااا شکرت...
ربطی نداره.چندتااززن داداش من بزرگتر ایشونه. ربطی نداره.کسی باید ذاتش خوب باشه.ایشونم سنی نداصتن که ...

یعنی سنشون بالاتره و هنوز پخته نیستن؟؟!!!!

عقاید من مال من ؛ عقاید شما مال شما . اگر اختلاف نظری هست نیازی به توهین و گزارش زدن نیست مستقیماً بگو ! 
2738
همه جا هست، مگه بین خودمون خواهر و برادر و مادر و پدرمون دلخوری پیش نمیاد، می‌گذریم، اما کلا نباید ا ...

صددرصد.اما میتونیم تاحد ممکن اونارو مثل پدرومادر بدونیم یا برعکس اونا مثلل فرزند بدوننن.یعنی سعی کنیم تاحد ممکن مثل اونا باشیم

بنظرمن این چیزا ربطی به سن نداره.به ذات داره.من سنم کمتر بود بازم دوس داشتم خانواده خوبی داسته باشه.الانم.همینم.البته سنم زیاد نیس

چون ذاتم خراب نیس.ولی خب سن به ادم چگونه برخورد با مشکلاتو یاد میده

خدایااااا شکرت...
ربطی نداره.چندتااززن داداش من بزرگتر ایشونه. ربطی نداره.کسی باید ذاتش خوب باشه.ایشونم سنی نداصتن که ...

ببین واقعیت اینه ک عروس دختر نمیشه، حداقل میتونه بی ادب و بی احترام نباشه میتونه بدجنس نباشه ک، باید بزاره پسر خودش وظایف فرزندش و ب جا بیاره و یادآوری کنه اما نباید مدام کارای اونا رو کنه و بعدا تا تقی ب توقی خورد بگه وای من ال کردم و بل کردم چون پدر و مادرش نیستن کارای کرده ش بیشتر ب چشش میاد و رنجشش بیشتر میشه پس بهتر اینه ک همون احترام و بزاره و دخالت نکنه تا خودشم سوخته و رنجور نشه