2410
2553
عنوان

دانشجوی فوق لیسانسم وهنوز موقع ارائه استرس دارم 😭😭😭😭

| مشاهده متن کامل بحث + 386 بازدید | 52 پست
واقعا خداکنه اینطوری باشه یعنی شما میگی طبیعیه؟  پس چرا بقیه اینطوری نیستن

بقیه که نمیان به شما بگن ما استرس داریم ....پیش شما خودشونو ریلکس نشون میدن 

بله عزیزم من مطمئنم ....تازه انشالله وارد مقطع دکتری بشی هر درسی رو توی هر ترم دو بار بری ارائه کنی ....دیگه ارائه برات میشه آب خوردن ....صبور باش و قوی 

با هر کسی به اندازه شعورش صحبت میکنم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2456
چجوری این کارو میکنی؟؟ 

همینکه خودت بدونی مطلبی که داری ارائه میکنی یک مطلبه شاخ و ارزشمنده نه یک مطلب سطحی و درجه چندم , خود به خود اعتماد به نفست میره بالا . باید اون چیزی که ارائه میکنی یک مطلب ارزشمند باشه و کااااملا هم بهش مسلط باشی . خود به خود خودت چون میفهمی داری چه کار ارزشمندی رو انجام میدی کلی اعتماد به نفس پیدا میکنی .

2714
همینکه خودت بدونی مطلبی که داری ارائه میکنی یک مطلبه شاخ و ارزشمنده نه یک مطلب سطحی و درجه چندم , خو ...

آره این واس کنفرانس های بزرگ درسته اما میبینین بعضیا هیچ مطلب خاصی ندارن مثلا یه صفحه تحقیق کردن اما انقدربلدن و اعتمادبه نفس دارن که بدون استرس و لرزش 1 ساعت حرف میزنن من امروز یکم صدام لرزید خیلی خجالت کشیدم

من دانشجو معلمم همه ی درسام ارائه دارن 

باید درس تدریس کنم

از همون بار اول عادی بود برام خیلی ریلکسم

یه استادمون میگفت فکر کنید بقیه گوسفندن هیچی متوجه نمیشن خودتون دانای عالمین وقتی ارائه میدین 😹😹

خدایا شکرت به خاطر : ♡ زمین گردالی🌏، خانواده 👪، طبیعت🍃، یاد گرفتن و علم 📚، غذاهای خوش مزه 🍕، لباس ها👗، خوابیدن😴، رویاها🎈، خورشید 🌞، عشق💕، ماه و ستاره 🌒، خونه 🏡، تکنولوژی 💻، دوستا و آشناها 👭، لبخندهای خوشگل 😄 ... ! ♡

به نظرخودم اینا همش برمیگرده به اعتماد به نفسم مثلا زیریه سری چیزارو خط کشیدم که موقع ارائه بگم میرم که بگم چشام انگار تار میبینه اصلا یه سری چیزارو رد میکنم ازاسترس خودمو گم میکنم 

آره این واس کنفرانس های بزرگ درسته اما میبینین بعضیا هیچ مطلب خاصی ندارن مثلا یه صفحه تحقیق کردن اما ...

عزیزم باز خوبه تو صدات لرزید . من بار اول که نزدیک بود از حال برم    اصلا صورتم آویزون شده بود داشتم سکته میزدم شانس اوردم دو صفحه که رفتم جلو وضعیتم بهتر شد . کلا آبرو برام نموند جلو 50 نفر آدم   

اولین بار در عمرم بود در چنین موقعیتی قرار گرفته بودم ولی خوشبختانه دو دقیقه بعد از همون ارائه اولی تونستم کنترلش کنم . عزیزم برات عادی میشه . مطمئن باش از ارائه دوم قشنگ میافتی رو غلطک . نگران نباش . من الان فقط منتظرم برم دوباره برا مردم ارائه بدم اینقدر کیف میده   

من سرهرچیز بیخودی اعتمادبه نفسمو از دست میدم مثلا تو دانشگاهمون اکثرا از بالاشهر میان ولی من نه با اینکه هیچی کم ندارم از نظر مالی و اینا اما خوب به دلایلی بالا نمیشینیم همین باعث میشه اعتماد به نفسمو ازدست بدم. نسبت به قیافمم حتی حس خوبی ندارم

2706