2410
2553
عنوان

راهنمایی در مورد ادامه تحصیل

144 بازدید | 24 پست

سلام دوستان

اگر شما مثل من 27 سالتون بود و ارشد کامپیوتر داشتید و امکان ادامه تحصیل بورسیه دکترا در خارج از ایران (اروپا) رو داشتید برای دکترا از ایران میرفتید یا میموندید ایران و دوباره کنکور میدادید برای دندانپزشکی ؟

میرفتم....

کنکور ایران چیز قابل پیش بینی نیست

من مادرم و هر دم دردی ز من زاده می شود.....و این کودک که در جای جای من جان گرفته....و با بطن سرد من خو گرفته...هردم خون مرا می مکد...و استخوان بودن مرا می جود...ودر من زاده می شود....من مادرم و می دانم شکست ضمیر نور چه دردی دارد...و چکیدن میل غزل ار سرانگشتانم چه وزنی دارد...ولی حیف که افتاب مرده است...و اینه چه پوج ز انعکاسی دگر بارور است.....من در عمق پوچ لحظه ها مادرم...زمانی که سکوت از صدای اشک هایم می چکید...و بوسه های پوسیده از لبانم می گریخت...فقط لحظه ها می دانستند که نگاهم ویران خواهد شد...من مادرم و لالایی هایم رفته است...تو بگو چند وقت است مرده ام؟ چند وقت است کودکم در گور خفته است؟

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720
حتما از ايران ميرفتم  من ايران پزشكي خوندم دارم ميرم  همين الان ديگه پزشكي و دندون ارزشي ...

درسته منم به 6-7 سال دیگه فکر میکنم که اونموقع شرایط مثل الان هست یا نه .... میترسم برم سمت نکور دوباره بعدا پشیمون شم

2714
درسته منم به 6-7 سال دیگه فکر میکنم که اونموقع شرایط مثل الان هست یا نه .... میترسم برم سمت نکور دوب ...

شرايط همين الان  هم افتضاحه 

خواهرمم دندون خونده اصلا اوضاع اونجوري نيست كه مردم فكر مبكنن 

هزينه اجاره مطب و لابراتور وهزينه هاي جانبي  

مواد دنداني كه هزينش چندين برابر قبل شده و كيفيتش صفره

حالا خواهر من سالها  قبل تجهيزات مطبشو خريده تحهيزات كه ديگه هزينه هاش سرسام اوره

درسته منم به 6-7 سال دیگه فکر میکنم که اونموقع شرایط مثل الان هست یا نه .... میترسم برم سمت نکور دوب ...

اینکه پزشکی و پیراپزشکی بازار خواهد داشت یا نه میشه گفت بی تردید بازارشو داره و شاغل میشی ولی اینطوری فکر کن اگه بری هفت سال دیگه اونجا چه زندگی ای خواهی داشت؟

بنظر من اونجا خیلی راحتتر زندگی میکنی و لااقل استرس نداری بعد تحصیلم احتمالا به قدری توانایی برقراری ارتباط داری که براحتی با یه کارفرما قرارداد ببندی و مشغول بشی و به دنبال اون اقامت بگیری و باقی عمرتو در ارامش محض زندگی کنی...

این صرفا نظر من بود باقی کار میمونه با خودتون که همون فکرکردن به علایقتونه:)

شرايط همين الان  هم افتضاحه  خواهرمم دندون خونده اصلا اوضاع اونجوري نيست كه مردم فكر ...

عزیزم اگه قرار بود ایران بمونم همیشه دندون رو میخوندم چون رشته های مهندسی ایران هیچ آینده ای نداره

ولی چون امکان رفتنم هست مردد هستم برم اونجا یا بمونم .. البته خب سنم هم کم نیست 27 سالمه . باید ببینم ارزش داره 7-8 سال بخوام بمونم اینجا واسه دندون.

شما که پزشکی خوندید برای خارج رفتن باید توی آزمون اون کشور شرکت کنید درسته؟

عزیزم اگه قرار بود ایران بمونم همیشه دندون رو میخوندم چون رشته های مهندسی ایران هیچ آینده ای نداره ...

بله عزيزم ازمون داره 

ولي بر خلاف تصور همه كه فكر ميكنن ازمون بخاطر اينه كه مدرك ايران رو قبول ندارن اصلا اينطور نيست 

كسي دانشگاه هاروارد هم خونده باشه بخواد بياد اروپا طبابت كنه بازم ازمون بده 

وكسي از المان بخواد امريكا بره اوهم بايد ازمون بده 

چون هر كشوري بيماري هاي شايع خودشو داره برا همين فقط مدرك خودشو قبول داره

ولي ازموناي اروپا ازمون سختي نيست بچه ها دوماهه هم خوندن و قبول شدن 

مشكل اصلي زبان هست كه سخته 

اينم بگم من تا فروردين سركار بودم حقوقم ماهي سه و نيم تا چارتومن بود

ولي همسرم كه مهندسي خونده درامدش هم از من هم از خواهرم كه دندونپزشكه خيلي بيشتره 

الان كه كفگير دولت به ته ديگ خورده و مردم هم مثل قبل توامايي مراجعه به مطبا رو ندارن و تعداد پزشك و دندونپزشك زياد شده واقعا درامد بيشتر به خود ادم و نلاشش ربط داره تا رشتت 

2706