2726

آن‌ها عاشقانه‌هایشان را تأکید می‌کنند

‏۲۲ اکتبر؛ روز جهانی توجه به ‎لکنت زبان🌺

بیست و دوم اکتبر، از سال ۱۹۹۸ به عنوان روز جهانی توجه به لکنت زبان نامگذاری شده است.

هدف از این نامگذاری، افزایش آگاهی عمومی نسبت به ناروانی گفتار است.

و شعار امسال آن: رشد از طریق حرف زدن

خوب است بدانیم ریشه اصلی لکنت زبان در ترس، استرس و اختلالات عصبی دوران کودکیست.

در برابر افرادی که لکنت زبان دارند صبور باشیم!

👈 من مادر یک کودک اتیسم هستم توجه کنید از این بعد در تاپیک های متفرقه ام به سوالات در مورد اختلال اتیسم هست پاسخ نمیدهم لطفا در تاپیک هایی که موضوع شون و عنوان شون اتیسم هست سوال خودتان بپرسید ممنونم که رعایت میکنید منم یک انسانم گاهی دوست دارم از دنیای اتیسم دور باشم و تاپیک های غیر اتیسم بزنم 😊

امروز سی مهر  روز جهانی توجه به لکنت زبان است.

📬 ااححتترراامم ببگگذذااررییم

ااممررووزز ررووزز للککننتت ززبباان اسستت.ببهه آآننههاا ااححتترراامم ببگگذذااررییم.

امروز روز جهانی لکنت زبان است. موقع حرف زدن با کسانی که دچار این مشکل گفتاری هستند اندکی صبوری به خرج بدهیم. 

سعی نکنیم واژه‌ای که می‌خواهند بگویند را ما بگوییم، با آرامش صبر کنیم تا آنها خودشان واژه را بیان کنند. 

در مورد لکنت زبان شان با آنها شوخی نکنیم. 

برخی از افراد وقتی یک واژه را نمی توانند بیان کنند دچار استرس می شوند، آنها را تحت فشار نگذاریم و اجازه بدهیم احساس آرامش کنند.

با کسی که دچار لکنت زبان است آرام و شمرده حرف بزنیم. تند حرف زدن ما باعث می شود او هم احساس کند باید با شتاب حرف بزند به همین دلیل خطاهایش بیشتر می شود.

کودکانی که دچار لکنت زبان هستند را تشویق کنیم در میان جمع حرف بزنند.

اگر کودکی لکنت زبان دارد، او را سرزنش نکنیم بلکه تلاش کنیم با کمک گفتار درمانی راحت تر حرف بزند. 

وقتی کسی که دچار لکنت است حرف می زند با مهربانی به او نگاه کنیم و تماس چشمی برقرار کنیم و نشان دهیم مشتاقانه و با صبوری حرف‌هایش را می‌شنویم.

برای آنها دلسوزی نکنیم یا به صورت اغراق شده‌ای نسبت به آنها مهربان نشویم. فقط شرایط‌شان را درک کنیم و برای حرف زدن به آنها اعتماد به نفس بدهیم.

🔻 برای اینکه انسان بهتری باشیم لازم نیست حتماً مدرسه بسازیم، با انگشت کوچک مان سوراخ یک سد را ببندیم، همه قرآن یا شاهنامه را حفظ کنیم یا سوپرمن باشیم، گاهی کافی است با کسی که دچار یک مشکل مادرزادی است با احترام و همدلی برخورد کنیم. همین! 

نویسنده: احسان محمدی

👈 من مادر یک کودک اتیسم هستم توجه کنید از این بعد در تاپیک های متفرقه ام به سوالات در مورد اختلال اتیسم هست پاسخ نمیدهم لطفا در تاپیک هایی که موضوع شون و عنوان شون اتیسم هست سوال خودتان بپرسید ممنونم که رعایت میکنید منم یک انسانم گاهی دوست دارم از دنیای اتیسم دور باشم و تاپیک های غیر اتیسم بزنم 😊

وای من اینقدر بدم میاد ادمایی که کسایی که لکنت دارنو مسخره میکنن ... بی فرهنگا

میگم زشت نیست یه اقایی هزار و اندی ساله منتظره ۳۱۳ نفره؟😔😔😔 .... روزی میاید از سوی مهربانی ... بیاین همگی دعا کنیم تا زودتر بیاد ... الهم عجل لولیک الفرج ... 

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728

عععااالللیییی👌👌👌

سخت است حرفت را نفهمند....سخت تر این است که حرفت را....اشتباهی بفهمند....حالا میفهمم که خدا چه زجری میکشد....وقتی این همه آدم حرفش را.....نفهمیده اند که هیچ ....اشتباهی هم فهمیده اند...👤دکتر شریعتی
تو بری چه ایجو نوشتی؟؟😑

خب یعنی خیلی عالی بود دیگه

سخت است حرفت را نفهمند....سخت تر این است که حرفت را....اشتباهی بفهمند....حالا میفهمم که خدا چه زجری میکشد....وقتی این همه آدم حرفش را.....نفهمیده اند که هیچ ....اشتباهی هم فهمیده اند...👤دکتر شریعتی

👏👏👏زیبا بود

من دوستم لکنت زبان داره ولی خیلی خفیف وقتی استرس میگیره بیشتر میشه خیلی دوسش دارم از وقتی کوچیک بودیم با هم دوست بودیم

و گاه باید همه چیز را به فراموشی سپرد تا شاید توانست لحظه ای به چیزی فکر نکرد!...افسوس که این گذشته است که حال را ساخته و چه خوب که این حال است که آینده را میسازد...:]

دوستان هر کدام از ما به نوبه خودمون میتونیم خیلی چیزا و رفتارهای پسندیده را فرهنگ سازی کنیم نگیم ما که یک نفریم فایده نداره فرهنگ سازی از همین یک نفر یک نفرها اغاز میشه زمان میبره هر تغییر فرهنگی مسلما ولی غیر ممکن نیست تو این سایت کلی بانو و دختر هستن که میتونن در اینده الگو بچه هاشون باشن حتی اقایان سایت هم همینطور 🌹

سپاس از دوستانی که به تاپیک امدن یا میان و توجه میکنن و عمل میکنن 🌹❤