2703
2553
عنوان

به نظرتون بد نیست با یه پسر دیپلمه ازدواج کنم؟

| مشاهده متن کامل بحث + 4018 بازدید | 131 پست
همسنیم  چهره عالی از شوهرای همه اطرافیان زیباتره 😄 مالیهم خوبه در حد معمولی

پس اگه چهرش عالیه قبول کن😛😛

لامصب من الویت اول و دوم و سومم چهرست😆😆 دست خودم نیست خیلی برام اهمیت داره. هیکل نه ها چهره.

ولي مثلا اگه دكتري بودن و شعور زير صفر اشكالي نداشت و كلاس محسوب ميشد😏

تو فامیلم اکثرا دعاشون اینه مثل همسرم نصیبشون بشه 

خانواده ای داره ماهن بخدا بعد تحصیلکرده بود اما یکی از اینا رو نداشت چه فایده

چه میدونم خواهر بعصیا مثل دختر دایی خودم تحصیلات اولویت اولشون بود تا اگر کسی پرسید بگه مهندس یا مدرک فوق داره

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خب گیریم دکترا داشته باشه نتونه خونه برات بگیره ماشین نداشتع باشه یه مسافرت ساده بری ولباس کهنه بپوش ...

عزیزم من که نگفتم‌شوهر تحصیل کرده و فقیر میخوام من الان فقط دارم تحصیلاتو مقایسه میکنم 

ممکنه افق فکریتون خیلی متفاوت باشه  از نظر من دانشگاه رفته هابا دانشگاه نرفته ها واقعا طرز فکر ...

👏👍

🌸ریپلای های کل کل و بحث رو باز نمیکنم  و نمیخونم دوستان عزیز ..اگر چیزی میگم نظرم هست و مسلما مثل هر نظر دیگه ای مخالف های خودش رو داره🌸
2456

منم خواستگارم دیپلم بود رد کردم نمیدونم کار درستی کردم یا نه البته وضع مالیش خوب بود شغلشو دوست نداشتم

يه روزي، يه جايي، يه جوري، يه كسي، يه چيزي صبر داشته باش  صبر داشته باش!

ببین عزیزم شما باید توجه کنی که تحصیلات تعریفش چیه 

تحصیلات و سواد به خط و درس و ...نیست

هدف از تحصیلات میزی ورای این ااست،اینکه ادمها درک و شعورشون بره بالا،افق نگاه شون وسیع بشه،زندگی رو بفهمن و درک شون از مسایل تا حدی زیاد بشه،اینکه بتونن در اجتماع زکدگی کنند و انسان باشند و شریف و...

حالا ببین اینا برات مهم تره یا اسم و رسم و شغل طرف

چقدر زیادند افرادی با تحصیلات و موقعیت های اجتماعی بالا که نه درک دارند نه ادب، نه شخصیت و نه ذره ای شعور،این ها رو به چشم خودم دیدم و قشنگ تجربه کردم رفتارشون رو....

بعدم میرسی به تعریف خود، خود ما چی هستیم فارغ از تحصیلات و نژاد و اجداد و حتی دین مون و...، خود اون فرد برای تو! کی هست و چقدر میتونه ارزشمند و خوب باشه،چه حسی داری وقتی کنارشی...بقیه اش بهونه است

2714
عزیزم من که نگفتم‌شوهر تحصیل کرده و فقیر میخوام من الان فقط دارم تحصیلاتو مقایسه میکنم 

مثال زدم همه تحصیلکرده هام پولدار نیستن لزوما همه دیپلمه هام همینطور 

خدایا داده ونداده ات راشکر

همسر منم بخاطر فوت پدرش مجبور شد دست از دانشگاه بکشه و درواقع مدرک اخرش دیپلم بود وقتی ازدواج کردیم. خودمم ارشد روانشناسی بودم.

من واقعا راصیم از انتخابم و هیچ وقت حس نمیکنم دو پله مدرکامون باهم فرق داره. و کلا هم ادمیم ک نظر بی اساس بقیه روم تاثیر نداره

شما خودتو ببین چطوری 

دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پای/ فرشته ات به دو دست دعا نگه دارد💜                                         خوبی های وجدان خفه کن!👈  طرف بعضی از بدی‌ها را رها نمی‌کند، بعد برای اینکه وجدان خودش را آرام کند می‌رود چهار تا کار خوب انجام می‌دهد. وجدانش آرام می‌شود. آن کارهای خوب راه دستت است که داری انجام می دهی، مرد هستی گناه نکن... استاد پناهیان                      ان شاالله نسل امروز، سربازان امام زمان خواهند بود.
ممکنه افق فکریتون خیلی متفاوت باشه  از نظر من دانشگاه رفته هابا دانشگاه نرفته ها واقعا طرز فکر ...

همیشه تشویقم میکنه  که شغلتو ادامه بده 😒 ولی میگه درس چیه کار ازاد خوبه  مرد سالار هم نیست  .. 😞 

تحصیلات چندان تاثیری بر رفتار و سطح فرهنگ و شعور افراد نداره، البته بی تاثیر هم نیست ولی خیلی افراد هستن تحصیلات عالیه ندارن ولی بسیار با شخصیت و با فرهنگ، بعدشم تا وقتی حرفای دیگران واست مهمه تا حدی که میخوای جواب رو برا اساس نظر اونا بدی به نظرم ازدواج نکن، راجب شغل اگه درآمد خوبی داشته باشه که معمولا هم دارن افرادی کهشغلشون آزاده مطمئن باش از نظر مالی و رفاهی شرایط بهتری نسبت به یه کارمند داره، همسر من مهندسه و با فوق لیسانس از شرکتی که فقط 4 میلیون حقوق می‌گرفت و به زور هزینه هامون تامین میشد اومد بیرون و مغازه زده و خیلی هم شرایط مالیش بهتر شده، الکی به خاطر حرف مردم شرایط رو سخت نکن، عقلت رو قاضی کن و ببین شخصیت و خانواده و این چیزا باب سبیقه ات هست یا نه

2706