1464
1411
عنوان

به نظرتون بد نیست با یه پسر دیپلمه ازدواج کنم؟

| مشاهده متن کامل بحث + 1063 بازدید | 131 پست
دقیقاااااااا 👍 انشالله خوشبخت باشی همیشه عزیزم  التماس دعا برا منم دعا کن ی همسر خوب خدا نصی ...

فداتبشم عزيزدلم

ايشالا

حتما هم ي ادم مناسب و خوب نسيبت ميشه خوشگلم🤗🤗😘😘😘😘😘😍

عقايد مثل كفشه😊كفشتونو بزور نكنيد پاي بقيه

مامان خوشلا اگردنبال یه آتلیه متفاوت و هیجان انگیز 

با کلی کارای خاص هستین حتما یه سر به ما بزنید

همسنیم  چهره عالی از شوهرای همه اطرافیان زیباتره 😄 مالیهم خوبه در حد معمولی

ممکنه افق فکریتون خیلی متفاوت باشه 

از نظر من دانشگاه رفته هابا دانشگاه نرفته ها واقعا طرز فکر متفاوتی ممکنه داشته باشن اصلا بحث شعور و این حرفا نیست بحث ایدئولوژی زندگیه 

ممکنه ایشون افکار مرد سالارانه داشته باشن یا دید بدی به اشتغال خانم ها داشته باشن البته که مرد تحصیل کرده اینطوری هم متاسفانه هست اما اینجوری ریسکش میتونه بیشتر باشه

ممکنه کتاب خریدن و کتاب خودندن از نظر ایشون کار بیهوده ای باشه 

ممکنه علاقه ای به تئاتر نداشته باشن و از موسیقی خوششون نیاد ممکنه هم کاملا برعکس باشن. 

باید با ایشون خوب صحبت کنین و همدیگه رو بشناسین

حال متکلم از کلامش پیداست از کوزه همان برون تراود که دروست
1473
همسنیم  چهره عالی از شوهرای همه اطرافیان زیباتره 😄 مالیهم خوبه در حد معمولی

پس اگه چهرش عالیه قبول کن😛😛

لامصب من الویت اول و دوم و سومم چهرست😆😆 دست خودم نیست خیلی برام اهمیت داره. هیکل نه ها چهره.

ولي مثلا اگه دكتري بودن و شعور زير صفر اشكالي نداشت و كلاس محسوب ميشد😏

تو فامیلم اکثرا دعاشون اینه مثل همسرم نصیبشون بشه 

خانواده ای داره ماهن بخدا بعد تحصیلکرده بود اما یکی از اینا رو نداشت چه فایده

چه میدونم خواهر بعصیا مثل دختر دایی خودم تحصیلات اولویت اولشون بود تا اگر کسی پرسید بگه مهندس یا مدرک فوق داره

خب گیریم دکترا داشته باشه نتونه خونه برات بگیره ماشین نداشتع باشه یه مسافرت ساده بری ولباس کهنه بپوش ...

عزیزم من که نگفتم‌شوهر تحصیل کرده و فقیر میخوام من الان فقط دارم تحصیلاتو مقایسه میکنم 

ممکنه افق فکریتون خیلی متفاوت باشه  از نظر من دانشگاه رفته هابا دانشگاه نرفته ها واقعا طرز فکر ...

👏👍

🌸ریپلای های کل کل و بحث رو باز نمیکنم  و نمیخونم دوستان عزیز ..اگر چیزی میگم نظرم هست و مسلما مثل هر نظر دیگه ای مخالف های خودش رو داره🌸
1485

ببین عزیزم شما باید توجه کنی که تحصیلات تعریفش چیه 

تحصیلات و سواد به خط و درس و ...نیست

هدف از تحصیلات میزی ورای این ااست،اینکه ادمها درک و شعورشون بره بالا،افق نگاه شون وسیع بشه،زندگی رو بفهمن و درک شون از مسایل تا حدی زیاد بشه،اینکه بتونن در اجتماع زکدگی کنند و انسان باشند و شریف و...

حالا ببین اینا برات مهم تره یا اسم و رسم و شغل طرف

چقدر زیادند افرادی با تحصیلات و موقعیت های اجتماعی بالا که نه درک دارند نه ادب، نه شخصیت و نه ذره ای شعور،این ها رو به چشم خودم دیدم و قشنگ تجربه کردم رفتارشون رو....

بعدم میرسی به تعریف خود، خود ما چی هستیم فارغ از تحصیلات و نژاد و اجداد و حتی دین مون و...، خود اون فرد برای تو! کی هست و چقدر میتونه ارزشمند و خوب باشه،چه حسی داری وقتی کنارشی...بقیه اش بهونه است

عزیزم من که نگفتم‌شوهر تحصیل کرده و فقیر میخوام من الان فقط دارم تحصیلاتو مقایسه میکنم 

مثال زدم همه تحصیلکرده هام پولدار نیستن لزوما همه دیپلمه هام همینطور 

خدایا داده ونداده ات راشکر
1403

همسر منم بخاطر فوت پدرش مجبور شد دست از دانشگاه بکشه و درواقع مدرک اخرش دیپلم بود وقتی ازدواج کردیم. خودمم ارشد روانشناسی بودم.

من واقعا راصیم از انتخابم و هیچ وقت حس نمیکنم دو پله مدرکامون باهم فرق داره. و کلا هم ادمیم ک نظر بی اساس بقیه روم تاثیر نداره

شما خودتو ببین چطوری 

یه دهه هفتادی مسلمون (اگر نظرم مغایر با قرآن و حدیث بود، تذکر مودبانه شمارو پذیرا هستم)                                                                                                                    خدایا بهم کمک کن به پسرانم بیاموزم قدرت در بازوی تزریقی نیست بلکه در توان کنترل نگاه و فکر و نفس است                                           و به دخترانم بیاموزم ازادی حقیقی رها بودن از تمایلات نفسانی و تائیدات دیگران است.                                                                       خدایا به من و خانواده ام و همه مردم دنیا بصیرتی بده تا ظلم رو تشخیص بدیم و قدرت و غیرتی تا مقابلش سکوت نکنیم                                                                                    خدایا به رهبر عزیزم سلامتی و طول عمر بده و فرج امام زمان عج رو هرچه سریعتر برسون...       آمین
ممکنه افق فکریتون خیلی متفاوت باشه  از نظر من دانشگاه رفته هابا دانشگاه نرفته ها واقعا طرز فکر ...

همیشه تشویقم میکنه  که شغلتو ادامه بده 😒 ولی میگه درس چیه کار ازاد خوبه  مرد سالار هم نیست  .. 😞 

تحصیلات چندان تاثیری بر رفتار و سطح فرهنگ و شعور افراد نداره، البته بی تاثیر هم نیست ولی خیلی افراد هستن تحصیلات عالیه ندارن ولی بسیار با شخصیت و با فرهنگ، بعدشم تا وقتی حرفای دیگران واست مهمه تا حدی که میخوای جواب رو برا اساس نظر اونا بدی به نظرم ازدواج نکن، راجب شغل اگه درآمد خوبی داشته باشه که معمولا هم دارن افرادی کهشغلشون آزاده مطمئن باش از نظر مالی و رفاهی شرایط بهتری نسبت به یه کارمند داره، همسر من مهندسه و با فوق لیسانس از شرکتی که فقط 4 میلیون حقوق می‌گرفت و به زور هزینه هامون تامین میشد اومد بیرون و مغازه زده و خیلی هم شرایط مالیش بهتر شده، الکی به خاطر حرف مردم شرایط رو سخت نکن، عقلت رو قاضی کن و ببین شخصیت و خانواده و این چیزا باب سبیقه ات هست یا نه

1508