2726
مدیرگروه ما میگفت مقاله و پژوهش بیشتر تو دکتری کاربرد داره تو لیسانس و ارشد نه

نميدونم اما من خلاف اين موضوع رو ميدونم،بهتره از بقيه هم بپرسيد

آرام باش،تفكر كن،توكل كن،آستين ها را بالا بزن آنگاه دستان خدا رو ميبينى كه زودتر از تو دست به كار شده اند🙂

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

یکم عجیبه . بچه های دانشگاه ما خودشون رو برای isi و مقاله و رزومه پرزنتیشن دارن میکشن خوب همون اکادم ...

عزیزم تبدیل 7.5 به 8 چیزی حدود یکسال کار سنگین میبره. اصلا اصلا کار راحتی نیست. 

توجه کنید که برای دانشگاههای مطرح نمره خیلی بالای آیلتس زیاد مهم نیست. اونها سوابق آموزش و پژوهشی شما رو هم میخوان. نمیخواید برید اونجا یکسره حرف بزنید که . میخواید برید کد بزنید یا ریسرچ کنید. 

شاید آیلتس 8   برای رشته هایی که مستقیم به ناولج مربوطن کارایی داشته باشه. مثل ادبیات و فلسفه و حقوق و ....

2728
میری آیلتس میدی اگه نمرات ۶ اومد سالانه ۴۰۰ میلیون هزینه داره اما اگه تونستی ۸ به بالا بیاری بورسیه ...

جریان یکم مشکوکه . خوب خیلی کشورهای مستعمره سابق مثل هند و نیجریه ،   native انگلیسی زبان هستن و کمی دستور زبان و چندتا کتاب بخونن 8 میگیرن و مهاجرت براشون میشه آب خوردن ولی در عمل اینطوری نیست

چون گفتی معلم خصوصی 300 میلیون و....جریان شبیه کلاهبرداری تبلیغاتیه . خودت مستقیم تحقیقی کن

مدیرگروه ما میگفت مقاله و پژوهش بیشتر تو دکتری کاربرد داره تو لیسانس و ارشد نه

بستگی به رشته و دانشگاه مقصد و مبدا داره. به هیچ وجه برای همه نمیشه یه نسخه واحد پیچید. 

کانادا در علوم پایه و فنی به ندرت در مستر کسی رو فول فاند میگیره مگر اینکه با استاد هماهنگ کرده باشی که گرنتش رو بده به یه مستر. 

برای دکترا هم که رزومه پژوهشی خیلی مهمه و البته رکمندیشن و نمره زبان و ... و حتی معدل و ریز نمرات و استادی که باهاش تز نوشتی و دانشگاههایی که درس خونی.

زبانتون در چه سطحی بود؟ حدودا چند ماه و چند جلسه کلاس رفتید؟ خیلیم دلم میخاد زبانم اوکی بشه خود ...

من در حد زبان مدرسه بودم تازه چند سال هم فاصله افتاده بود.دیگه ببین چجوری میشه!

من دو ترم رفتم موسسه ولی خییییلی کش میدن و طولانیش میکنن.خارج از حوصله و زمان من بود.و تاثیر آنچنانی هم نداشت بنظرم.بعد از اون خصوصی گرفتم و شش ماه بعد آزمون دادم.

حتما میشه فقط استاد خوب و دلسوز پیدا کن و خودت هم وقت بذار

🌸ریپلای های کل کل و بحث رو باز نمیکنم  و نمیخونم دوستان عزیز ..اگر چیزی میگم نظرم هست و مسلما مثل هر نظر دیگه ای مخالف های خودش رو داره🌸
تو بورسیه گرفتن نگاهی به دانشگاه نمیندازن ،یکی نمره آیلتسش کمه معدلش بالا یکی معدلش پایینه نمره آیلت ...

این حرفتو اصلا قبول ندارم. من خودم شخصا 5 تا مقاله داشتم هرکدوم ایمپکت فکتور 5 به بالا. کلی زحمت کشیده بودم. جی آر ای بالا و تافل 110 . اما مثلا دانشگاه برکلی منو پذیرش نکرد یا دانشگاه یوسی ال ای  یا دوک و یورک و .... . چون لیسانس و فوقم رو یه دانشگاه شهرستانی دولتی گمنام بودم . همینطور استادم زیاد معروف نبود با اینکه دو تا از استادای دانشگاه تهران برام رکمندیشن زدن. 

عزیزم حتی شما میتونی با استاد مربوطه در مقصد هماهنگ کنی که گاهی نمره زبان شما زیر حداقل مجاز اون دانشگاه باشه اما به خاطر سوابق پژوهشی شما رو بگیره. 

پروسه اپلای کاری بسیار فنی و تخصصی  هست که نه با موسسات مهاجرت و نه با وکیل ها انجام نمیشه و فقط و فقط خود دانشجو باید وارد بشه و اطلاعات کسب کنه.

عزیزم تبدیل 7.5 به 8 چیزی حدود یکسال کار سنگین میبره. اصلا اصلا کار راحتی نیست.  توجه کنید ...

درسته دوستم

مطمئنا 7.5 رو به 8 رسوندن کار هر کسی نیست . دقت کنید منهم اول تاپیک گفتم حتی تیچرهای خوب هم اکثرا 7.5 دارن

ولی نسبت به کار کردن روی ISI وقت گیر و پرخرج یا خوندن برای ESMLE قبول کنید راحت تره. من دانشگاه تهران هستم و بین دوستام میبینم برای 3 مرحله ESMLE چه رقابت وحشتناکی بین نخبه هاست . خوب اگر فقط ایلس 8 باشه که بهتر و راحت تره

میری آیلتس میدی اگه نمرات ۶ اومد سالانه ۴۰۰ میلیون هزینه داره اما اگه تونستی ۸ به بالا بیاری بورسیه ...

خیلی ساده گرفتی. کدوم دانشگاه میخوای بری؟ کانادا دانشگاههای داره رنکشون بطور میانگین 500 یا 600 هست. فکر میکنی با مدرک اونا میتونی در مقابل فارغ التحصیلای آلبرتا و ساسکاچوان و ... حرفی برای گفتن داشته باشی؟! کار پیدا کردن اونجا مگه به این راحتیه؟؟؟

درسته دوستم مطمئنا 7.5 رو به 8 رسوندن کار هر کسی نیست . دقت کنید منهم اول تاپیک گفتم حتی تیچرهای خو ...

آی اس آی اگر وارد به فنون تحقیق باشی به راحتی میتونی سالی دو تا در ieee بدی . به استادی هم که چاپ میکنه البته خیلی بستگی داره. 

2706