2737
2734
عنوان

خانم های مذهبی آیا این کار رباست؟

| مشاهده متن کامل بحث + 253 بازدید | 44 پست

عزیزم بهتره از مرجع تقلیدت بپرسی. یا نماینده مرجعت

میتونی هم توی گوگل سرچ کنی توی سایتای پاسخ به سوالات دینی بپرسی

چون تخصصیه سوالت

دوست من! حرف نامربوط زدن، زدنِ خودت به کوچه علی چپ، انکار کردن، پیچوندن، انکار حقیقت، و.... راه پاسخ دادن به نظرات مخالف با نظرت نیست. یاد بگیر که اشتباهتو بپذیری. فرهنگ گفتگو را برو یاد بگیر و تا وقتی منظور طرف مقابلت را درست نفهمیدی، اظهار نظر نکن. یا حداقل بپذیر که اشتباه متوجه شدی.                  دوستان نینی سایتی گرامی!! لطفا اگه نظری مخالف نظر من دارید، منو ریپلای نکنید. بیاید یه کم بزرگ بشیم و یاد بگیریم که هر کس نظر خودشو داره. اگه مخالفی، نظر خودتو بده و برو، ولی منو ریپلای نکن

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
نه..فقط طرف گفته مثلا ۳۰۰میدم ۶ماه بعد ۸۰تومن سودشو میدین

بله نزول همینه دیگه

من یه خانم شاد و سرحالم که تمام قد پای زندگیم ایستادم.🤗🤗🤗 یه آدم قوی که داره روی زندگی رو کم میکنه! 😊😊😊من بدون وجود پارتی، شانس و هرچیز دیگه ای به خواسته هام رسیدم. با وجود دو چیز✌ اول لطف خدا دوم همت و تلاش خودم. بابت این موضوع به خودم افتخار میکنم💪💪💪 یه رفیق واسه عشق زندگیمم❤❤❤❤❤ من یک تکیه گاهم، خیالت تخت عشقم، من پشتتم😘😘 روزای خوب رو ساختم بازم میسازم😄
بله رباست اگه نمیخوای ربا باشه باید مستقیم سرمایه گذاری کنی تا سود ببری اینکه اون چقدر سود برده رب ...

یعنی چی مستقیم؟

کارشناس رادیولوژی هستم..هرسوالی درباره عکس واسکن وماموگرافی وعکس های رنگی رحم،روده،معده و..دارین میتونین بپرسین..خوشحال میشم کمکتون کنم

عزیزم بله راست شما نباید مقدار سود تعیین کنی باید تو هم سود وهم زیان باهم شریک باشید نه اینکه بگی تو باید 80تومن به من بدی حالا هرچقدرم که طرف مقابل سودک ده باشه

اگر فکر کنم بحث کردن با یک کاربر به جایی نمی‌رسه جواب نمی‌دم. بنابراین این جواب ندادن رو کم آوردن درنظر نگیر دوست عزیز. تا زمانی که حرفات عاقلانه باشه به نظرم لایق گفتگو هستی. هرجا هم فکر کردی من دارم اشتباه حرف میزنم با دلایل منطقی من رو مجاب کن. من با کمال میل عذرخواهی می کنم. با کاربرای کم سنی که خودشون رو عقل کل میدونن که کلا بحث نمیکنم چون همین نشونه ی بی عقلی شونه.
2738
نه..فقط طرف گفته مثلا ۳۰۰میدم ۶ماه بعد ۸۰تومن سودشو میدین

صد در صد نزول حساب میشه من از دفتر پاسخ به سوالات شرعی پرسیدم 

یه همچین مساله ای قبلا پیش اومده بود برامون

خداجونم یه چیزی ازت می خوام نه نگی ها ،میشه من دیر بمیرم ؟! اخه نمی خوام بچه ام هم مثل خودم بی مادر بزرگ بشه ،تو که بی مادری نکشیدی ببینی چه دردیه 😔😔
بله نزول همینه دیگه

خوب طرف هم سود میکنه دیگه..تازه چندبرابر..تازه ۱۰نفرم کارگر تواون کارمشغولن ونون میبرن خونه

کارشناس رادیولوژی هستم..هرسوالی درباره عکس واسکن وماموگرافی وعکس های رنگی رحم،روده،معده و..دارین میتونین بپرسین..خوشحال میشم کمکتون کنم
یعنی چی مستقیم؟

نگا یعنی شما به عنوان سرمایه گذار پولت رو میذاری توی این پروژه

و در سود و زیانش شریکی

دراین صورت ربا نیست

اما اینجور که پولی قرض بدی و از قبلش برای سودش طی کنی ربا است

بنده کاربر قدیمی نیستم.دیگه حداکثرش یه سال ، خواننده خاموش هم حساب کنیم یه سال و نیم🤣لاکچری نیستم.به ارواح جدم نیستی درحدم هم نمیتونم بگم ، نمیتونم از اون بندگان خدابیامرز مایه بذارم ، ریپلای بکن ریپلای میکنم ولی مودبانه ، لطفا انتقام گرسنگی و اعصاب خراب و شوهر بد و گریه بچتون رو از بنده نگیرید ، تفاوت فرهنگ و عقیده و ...داریم مودبانه بحث کن بنده از اینور گوشی نمیتونم به شما صدمه بزنم تو هم هرقد جیغ بزنی صداش به من نمیرسه حداکثر مرورگرم میبندم میرم سر یکار دیگه پس خواهشا به اعصاب خودت رحم کن و مسلط باش....باشد که زین پس دوستان خوبی برای هم باشیم اینجا😘
صد در صد نزول حساب میشه من از دفتر پاسخ به سوالات شرعی پرسیدم  یه همچین مساله ای قبلا پیش اومد ...

عوضش ۱۰نفرکارگر کارمیکنن تواون کار..برای اوناهم منفعت داره..درواقع ی نوع کارآفرینیه

عزیزم بله راست شما نباید مقدار سود تعیین کنی باید تو هم سود وهم زیان باهم شریک باشید نه اینکه بگی تو ...

بله درسته اگه قراره سود دریافت بشه نباید از قبل تعیین کنن مثلا وقتی می خوان پول رو پس بدن می تونن یه مبلغی اضافه روی پول بزارن به عنوان پاداش پس بدن

خداجونم یه چیزی ازت می خوام نه نگی ها ،میشه من دیر بمیرم ؟! اخه نمی خوام بچه ام هم مثل خودم بی مادر بزرگ بشه ،تو که بی مادری نکشیدی ببینی چه دردیه 😔😔
کاری به ربا و حلال حرومش ندارم.کی هست؟مطمئنه؟پولو به فنا نده.

همسرم پیمانکاره..میخواد ازبرادرش پول بگیره..۱۰نفرم کارگر داره..۶ماه بعد ۸۰میلیون سودشو بده..خودش بیشتر سودمیکنه..۱۰نفر کارگر هم نون میبرن خونشون

2706