2726
ببین خب وقتی مهمونا زیاد باشن خب باید یه عالمه برنج محلی خودمون درست کنم که کیلویی 18 هست ، اگه هندی ...

براخودمون میپزم ولی برامهمون میترسم شفته بشه دانه بلندمیزارم

هندی اصلا نداریم توی خونه.

حتما ایرانی میذارم چون خودمم جایی برم برنج هندی بذارن یه ذره میخورم چون به نظرم خیلی کار زشتیه مگر اینکه بدونم طرف شرایط مالیش مساعد نیست.بعضیا میگن بلد نیستیم برنج ایرانی بذاریم خراب میشه ولی به نظرم میخوان تنبلیشونو توجیه کنن و برنج هندی به خورد مهمون بدن.مگه بلد بودن میخواد برنج گذاشتن.من۲۶سالمه تا قبل از ازدواجمم هیچی بلد نبودم درست کنم الان دوساله ازدواج کردم برای بیست نفرم برنج ایرانی میذارم هیچیشم نمیشه همیشه هم عالی میشه.برای اولین بارم بدون ترس گذاشتم

غرب زدگی اثری از جلال آل احمد است.جلال آل احمد در این کتاب میگوید:غرب‌زدگی آفتی است که از غرب می‌آید و ما را مانند طاعون گرفتار و بیمار می‌کند. آدم غرب‌زده ریشه و بنیادی ندارد، نه شرقی مانده، نه غربی شده؛ هرهری مآب و چشم و گوش بسته از آداب و سنن و فرهنگ غرب تقلید می‌کند.جلال در این باره میگوید:«آدم غرب‌زده هرهری مذهب است به هیچ چیز اعتقاد ندارد اما به هیچ چیز هم بی‌اعتقاد نیست. یک آدم التقاطی است و نان به نرخ روز خور است همه چیز برایش علی‌السویه است. خودش باشد و خرش از پل بگذرد، دیگر بود و نبود پل هیچ است!نه ایمانی دارد،نه مسلکی،نه مرامی نه اعتقادی،نه به خدا یا به بشریت،نه در بند تحول اجتماع است و نه در بند مذهب و لامذهبی،حتی لامذهب هم نیست هُرهُری است.آدم غرب‌زده، شخصیّت ندارد.چیزی است بی اصالت. خودش و خانه‌اش و حرف‌هایش،بوی هیچ چیزی نمیدهد. بیش‌تر نماینده‌ی همه چیز و همه کس است.آدم غرب‌زده، معمولاً تخصّص ندارد، همه کاره و هیچ کاره است؛ امّا چون به هر صورتی درسی خوانده و کتابی دیده و شاید مکتبی، بلد است که در هر جمعی، حرف‌های دهن پر کن بزند و خودش را جا کند. شاید هم روزگاری تخصّصی داشته؛ امّا بعد که دیده است در این ولایت تنها با یک تخصّص نمی‌توان خر کریم را نعل کرد، ناچار به کارهای دیگر هم دست زده است. عین پیرزن های خانواده که بر اثر گذشت عمر و تجربه‌ی سالیان، از هر چیزی مختصری می‌دانند و البتّه خاله زنکی‌اش را.(کتاب بخون دوست عزیز،کتاب بخون)من نمیتونم به همه ی عقاید احترام بذارم،چون احترام به عقاید پوچ و بی ارزش در واقع توهین به شعور خودمه

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
براخودمون میپزم ولی برامهمون میترسم شفته بشه دانه بلندمیزارم

ببین من میام نصف محلی میذارم نصف هندی عالی میشه امتحان کن اصلنم شفته نمیشه همیشه هم وقتی مهمون داری برنجتو یه خورده زنده تر بردار آبکش کن گلم

برنج هندی اصلا نمیخرم،اصلا طعم ندارن که جایی ام برم هندی باشه سعی میکنم نخورم یا کمتر بخورم بنظرم ...

حالا مهمونی بخورین 😂شاید وسع کسی نرسه ایرانی بگیره

میرسد غم های بی پایان به پایان غم مخور
هندی اصلا نداریم توی خونه. حتما ایرانی میذارم چون خودمم جایی برم برنج هندی بذارن یه ذره میخورم چون ...

ولى من اگه برم جايى مهمونى هر چى بذارم جلوم ممنون دارشونم هستم زشته ادم توقع از ميزبان داشته باشه ميدونى برنج ايرانى كيلويى چنده؟

ما واسه خودمونم ايرانى و خارجى رو قاطى ميكنيم 

٢٠ آذر آزمايش cvs انجام دادم اگر كسى راهنمايى ميخواد ريپلاى كنه غلط املایی ببینم نمیتونم نگم لطفا ناراحت نشید با تشکر
ولى من اگه برم جايى مهمونى هر چى بذارم جلوم ممنون دارشونم هستم زشته ادم توقع از ميزبان داشته باشه مي ...

عزیزم تاکید کردم که مگر اینکه بدونم وسع میزبان نمیرسه.کاش کامنتو بادقت بخونید.ما معمولا مهمونی خونه اقوام درجه دو نمیریم همه درجه یک هستن پدرشوهر مادر شوهرم و برادر شوهرا و خواهرشوهرام که همه وضعشون عالیه.اگر هندی بذارن واقعا بهم برمیخوره چون شاید سالی دوبار همش بریم خونشون.من خودم براشون سنگ تموم میذارم ناراحت میشم اونا سرسری بگیرن.

من مثلا تا حالاخونه دایی شوهرم نرفتم ولی اگر برم و هندی بذارن صد در صد بدون هیچ توقعی میخورم

غرب زدگی اثری از جلال آل احمد است.جلال آل احمد در این کتاب میگوید:غرب‌زدگی آفتی است که از غرب می‌آید و ما را مانند طاعون گرفتار و بیمار می‌کند. آدم غرب‌زده ریشه و بنیادی ندارد، نه شرقی مانده، نه غربی شده؛ هرهری مآب و چشم و گوش بسته از آداب و سنن و فرهنگ غرب تقلید می‌کند.جلال در این باره میگوید:«آدم غرب‌زده هرهری مذهب است به هیچ چیز اعتقاد ندارد اما به هیچ چیز هم بی‌اعتقاد نیست. یک آدم التقاطی است و نان به نرخ روز خور است همه چیز برایش علی‌السویه است. خودش باشد و خرش از پل بگذرد، دیگر بود و نبود پل هیچ است!نه ایمانی دارد،نه مسلکی،نه مرامی نه اعتقادی،نه به خدا یا به بشریت،نه در بند تحول اجتماع است و نه در بند مذهب و لامذهبی،حتی لامذهب هم نیست هُرهُری است.آدم غرب‌زده، شخصیّت ندارد.چیزی است بی اصالت. خودش و خانه‌اش و حرف‌هایش،بوی هیچ چیزی نمیدهد. بیش‌تر نماینده‌ی همه چیز و همه کس است.آدم غرب‌زده، معمولاً تخصّص ندارد، همه کاره و هیچ کاره است؛ امّا چون به هر صورتی درسی خوانده و کتابی دیده و شاید مکتبی، بلد است که در هر جمعی، حرف‌های دهن پر کن بزند و خودش را جا کند. شاید هم روزگاری تخصّصی داشته؛ امّا بعد که دیده است در این ولایت تنها با یک تخصّص نمی‌توان خر کریم را نعل کرد، ناچار به کارهای دیگر هم دست زده است. عین پیرزن های خانواده که بر اثر گذشت عمر و تجربه‌ی سالیان، از هر چیزی مختصری می‌دانند و البتّه خاله زنکی‌اش را.(کتاب بخون دوست عزیز،کتاب بخون)من نمیتونم به همه ی عقاید احترام بذارم،چون احترام به عقاید پوچ و بی ارزش در واقع توهین به شعور خودمه