2737
2734
عنوان

ادامه تحصیل یابچه؟

| مشاهده متن کامل بحث + 307 بازدید | 46 پست
نه اصلااگربخوایم بچه دارشیم باید یه سال دیگه اقدام کنیم اگرم نه که باید دو سه سال دیگه صبرکنم

ببین اقدام هم که بکنی برای اکثر آدما نزدیک یک سال طول میکشه تا بگیره بخاطر شرایط مختلف

بعد هم ۹ ماه بارداری تو این دوران هم اگه ان شاءالله حالت خوب باشه میتونی دانشگاهت رو بری

بعد زایمانم که همه دانشگاه ها دو ترم مرخصی زایمان دارن

بعدشم خدا بزرگه اگه مادرت نزدیکت باشه یا مادرشوهرت میتونن بچه رو نگه دارن

تازه ارشد که بیشتر باید ررای ارائه وقت بذاری آنچنان کلاس حضوری مثل کارشناسی نداره

ارشدسه ترمه خیلیا میگن همزمان میشه بچه داری کرد اما پایان نامه سخته

منم سر ارشد دومم ازدواج و بچه داشتم واقعا پدرم دراومده

تازه بچه من هشت سالشه

آدمی که شمارو نصیحت میکنه در واقع داره با خودش تو گذشته صحبت میکنه🎭

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
ببین اقدام هم که بکنی برای اکثر آدما نزدیک یک سال طول میکشه تا بگیره بخاطر شرایط مختلف بعد هم ۹ ماه ...

همسرمم بخاطرهمین میگه چون من تنبلی هم دارم

اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم🌹
اخه همسرم میگه سه ترمه هم درس بخون هم بچه دارشیم

به گفتن راحته، اما تو عمل سخته چه کاریه خوب اول درس رو تموم کن بعد بچه، چون همون استرسی که بهت وارد میشه هم درس خوندن رو هم بچ دار شدن رو بهت زهرمار میکنه هرکدومشون جدا جدا سختی دارن، دیگه با هم که باشن عذاب میدنت

ببین به نظرم تصمیم بچه دار شدن یا نشدن خیلی خیلی شخصیه

نباید نظر دیگران رو تو این تصمیم دخیل کرد یا تحت تاثیر حرف دیگران قرار بگیری

به نظر  منی که یه زنی هستم که هم متاهله و هم مادر ؛ ۲تا نقطه مهم داشتم تو زندگب. یکی ازواج و مهمتر از اون بچه دار شدن. ببین اگر ازدواج اشتباه باشه راه برگشت هست. اما اگر بچه دار شدن به دلیل درست یا در زمان درست انجام نشه پشیمونی نداره. وبال گردنه

باور کنید بچه بزرک کردن و تربیت کردن خیلی سخته. نه فقط مسائل معنویزو عاطفی و تربیتی بلکه اقتصادی هم الان خیلی سخت شده. 

من فکر میکنم هر زن و مردی باید مطمئن باشن از اینکه بچه خللی تو زندگی و هدف ایجاد نمیکنه بعد تصمیم بگیرن برای ادامه نسل و بقا. 

نه میخوام از بچه دار شدن بترسونمت نه میخوام بفرستمت داخل این گود. 

فقط میخوام بگم این موضوعی نیست که کسی بخواددروی تو تاًیر بزاره یا کمک بگیریراز ایده دیگران. 

چون هر کسی هدفی داره برای زندگیش اونم بر حسب اعتقاداتو  سواد و باورها های خودش. اینجا تو فقط میخونی نظراتو. بدون اینکه بددنی چه کسی با چه ایده ای و چه سطحدفرهنگ و دانشی این نظر رو تایپ کرده. و چه بسا روی تو تاثیر بزاره‌ 

خودت بشین با خودت خلوت کندو تصمیم بگید. واقعا تصمیم مهمیه این تصمیم 

به گفتن راحته، اما تو عمل سخته چه کاریه خوب اول درس رو تموم کن بعد بچه، چون همون استرسی که بهت وارد ...

خلاصه که این دو دل بودن خیلی بده،منم دوست ندارم که بچمو اذیت کنم بخاطردرسم

2738
ببین به نظرم تصمیم بچه دار شدن یا نشدن خیلی خیلی شخصیه نباید نظر دیگران رو تو این تصمیم دخیل کرد یا ...

مرسی عزیزم خیلی نظرت مفیدبود😍😍

همسرمم بخاطرهمین میگه چون من تنبلی هم دارم

خب پس نگران چی هستی

اللته اگه خودت هم دوست داشته باشی خوبه

قبل اقدام برو پیش دکتر ۳ ماه هم تحت نظر باش تقویت شی بعد شروع به اقدام کن

بازم میگه اگه خودت هم دوست داری وگرنه ازش لذت نمیبری

خلاصه که این دو دل بودن خیلی بده،منم دوست ندارم که بچمو اذیت کنم بخاطردرسم

دودل نباش، یه دکتر برو ببین سالمی یا نه، چون اگر سالم باشی و ذخیره تخمدان کافی داشته باشی بچه رو میتونی بزاری برا چندساله دیگه اما اگر بچه دارشی و نتونی درست رو تموم کنی حسرتش برا همیشه باهاته 

2706