2703
2553

شوهرم مسافرت بوده شدید دلتنگش شدم دوس دارم بغلش ولی این بچه ۲ماهم نمیخابه خیلی بدم شیرمیخوره باچنگ حرص انگار قرارع ازش بگیرن.شوهرمم خابیدگرجه شوهرم خیلی سرده.نمیدونم این بچه هرشب میخابیدا امشب قاطی کرده

کمکم کن یاعلی

حسوده حتما میگه مامانم مال خودمه😃

رادینم..پسرمامان هیچوقت فکر نمیکردم یه پسر شیرین مثل تو داشته باشم از وقتی اومدی دنیای مامان قشنگ شد عشق کوچولوی من مرد کوچیک مامان...😍نازگلم قلبمی معجزه کوچولوی من دختر قشنگه مامانربان گوشه ی عکست...حق من این نبود عکستو بااون ربان مشکی ببینم داداشی😔😭🖤 پادشاه زندگی من جایی همین نزدیکی ها مشغول تلاش است...کم می خوابد. استراحتش کم است.دستان مردانه اش را که حکمتش را نمیدانم چرا آرامش بی پایان دارد.پادشاه من خسته میشود اما خستگی در میکند از من...آغوشش از جنس خواب است بی هوا هم که بغلش کنی چشمانت بسته میشود از آرامش بی حساب...چه افتخاریست خانمی کردن برای چنین گوهری...چه برکتیست که خستگی اش با من در میشود...به خودم میبالم که از وجود من لذت میبرد... دستانم خالیست. چیزی برای عرضه ندارم. اما تا آخرین شماره های نفس هایم قدر دان توام..قدردانم که پادشاه من بهترین مرد زمین است...لمس قشنگیست واژه خوشبختی و من خوشبخت ترینم با تو❤همین که از عمق وجود میدانم دوستم داری برایم کافیست...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2456

درود 

بانو همانطور که فرمودین بچه ی دوماهه! 

ژن ها تغییر کرده و مصیبتی به نام دهه نودی ها پای به جامعه گذاشوند. پس به عنوان یک مادر باید خیلی صبور باشید

بچه ها هر چه سنشون بالاتر میره لجبازتر میشن. اگر هم باهاشون لج کنید چپ می کنند! 

موفق باشید

مثل یک مرده که یک مرتبه جان می گیرد/دلم از بردن نامت هیجان می گیرد/قلبم ازکار که افتاد به من شوک ندهید/نام مهدی که بیاید ضربان می گیرد//۱۳۷۷ سال تولد همسرم هست. این کاربری دست بنده و همسرم که چون من روانشناس هستند می باشد که گاهی پاسختان را می دهند، لکن برای احترام به شما و ارزش گذاری‌ها، از کاربری مرد استفاده شده و همسر بنده نیز خود را به زن بودن معرفی نخواهند کرد. همچنین وارد هرتاپیکی که بانوان محترم حریم خصوصی شان را می ریزند و وارد دیگر تاپیک های ممنوعه یا خارج از عرف، نخواهیم شد. 
خیلییییی سخته

بله بسیار دشواره....

هنوز اول راهید‌.‌.‌‌.! اما به خودتون اعتماد داشته باشید که حتما میتونید. نه به بچه زیاد توجه کنید نه کم محلی کنید! نه رودارشون کنید نه محبت رو دریغ کنید. البته خیلی از مادرها و پدر طاقت دیدن گریه بچه شان را ندارند. بارها در کنفرانس روانشناختی کودک گفتم که بچه ای که از سر لج گریه می کند بگذارید خودش را تخلیه کند! البته اگر گریه از روی لج و لجبازی باشه! بچه گریه کنه طوریش نمیشه! نهایتا قندش میوفته که با آب قند درمان میشه. (البته به جز کودکان بیمار) 

مثل یک مرده که یک مرتبه جان می گیرد/دلم از بردن نامت هیجان می گیرد/قلبم ازکار که افتاد به من شوک ندهید/نام مهدی که بیاید ضربان می گیرد//۱۳۷۷ سال تولد همسرم هست. این کاربری دست بنده و همسرم که چون من روانشناس هستند می باشد که گاهی پاسختان را می دهند، لکن برای احترام به شما و ارزش گذاری‌ها، از کاربری مرد استفاده شده و همسر بنده نیز خود را به زن بودن معرفی نخواهند کرد. همچنین وارد هرتاپیکی که بانوان محترم حریم خصوصی شان را می ریزند و وارد دیگر تاپیک های ممنوعه یا خارج از عرف، نخواهیم شد. 
2714
اعصابم خورد شده ۱ساله دلم بغل میخاد

منم تو شرایط توام پسرم ۲ماهس و همچنان بیداره بخدا دلم لک زده برای بغل شوهرم پسرم عین قعطی زدهاس کلا نمیخوابه

خدایا پسر کوچولوم هدیه خودت بود ک ب خیلی زود بعد ازدواجم امد و شوکه کرد مارو . خدایا  سالم ب دستم برسونش مامان فدای قدمات بشه عشقم ک زندگیمو قشنگ کردی برای ارامش زندگیم و سلامتی پسرم  دعا کنید
بله بسیار دشواره.... هنوز اول راهید‌.‌.‌‌.! اما به خودتون اعتماد داشته باشید که حتما میتونید. نه به ...

شما روانسناس کودک هستین؟

لا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ الله.خدایا کمکم کن نمیدونم چی قراره سرم بیاد.خودت گفتی نا امید نباشم از رحمتت پس امیدوارم. مسیر خیلی سختی رو در پیش دارم.یا زینب.دلم گرم است ،می دانمخدای من ، خدایی خوب می داندو می داند که سائل را نباید دست خالی راند.دو سال بعد:دوستهای خوبم خدا جواب سختی های من رو به بهترین شکل داد. از رحمت خدا نا امید نشید. 
بله بسیار دشواره.... هنوز اول راهید‌.‌.‌‌.! اما به خودتون اعتماد داشته باشید که حتما میتونید. نه به ...

یعنی بچه دوماهه لج رومیفهمه؟؟

اخه دخترمنم تاساعت دوازده شب حالش خوبهبعدش شروعدمیکنه به گریه وشیرنخوردن

شما روانسناس کودک هستین؟

خیر خانواده هستم که بخشی مربوط به کودک میشه. 

یعنی بچه دوماهه لج رومیفهمه؟؟ اخه دخترمنم تاساعت دوازده شب حالش خوبهبعدش شروعدمیکنه به گریه وشیرنخو ...

بانو! 

منظورم بچه روماهه فقط نبود.

اگر مطمئنید که فرزندتون دردی ندارن یا خدایی نکرده بیمار نیستن و از چکاپ ماهانه رضایت دارید. بگذارید گریه کنند و خودشون رو تخلیه کنند‌ گریه کودک سالمی را پناه برخدا نمی کشه! گاهی بچه ها به مرحله خودرفتگری می رسن یعنی جایی که دیگه هرکاری کنید بهانه ای برای گریه کردن و تخلیه دلشون دارن. به زور به بچه هاتون غذا ندید که این خودش تنبیه بزرگیه! بچه رو میشه در زمان آرامش یا غذا رو تکه تکه به او خوراند. 

مطمئن باشید بچه ها خودشون رو گرسنه نمیزارند. 

البته شما باید با مشاوران تغذیه هم در ارتباط باشید. متاسفانه دهه نودی ها با انواع کمبودها رو به رو هستند پس باید ماهانه چکاپ کامل بشن.

خیر خانواده هستم که بخشی مربوط به کودک میشه. 

ببخشید میشه به این سوال من جواب بدین. 

من یه پسر ۴ ساله دارم که با توجه به کارتن هایی که میبینه حدیدا خشن شده و تو بازی با همسنهاش اثر گذاشته. هر چقدر هم باهاش صحبت میکنم باز هم بازی هاش به دعوا ختم میشه. نمیدونم چطور باهاش رفتار کنم

دومین سوالم اینکه وقتی تو جمعی بقیه بچه ها یک وسیله خاص مثل آینه دارن این هم گریه میکنه میگه همین الان برو برای منو بیار و همسرم هم با زور بغلش میکنه و میبرتش خونه مون. من خیلی اذیت میشم از این رفتار همسرم. ولی ایشون میگه شما نمیزاری من بچه رو تربیت کنم. 

ببخشید طولانی شد ولی خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

لا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ الله.خدایا کمکم کن نمیدونم چی قراره سرم بیاد.خودت گفتی نا امید نباشم از رحمتت پس امیدوارم. مسیر خیلی سختی رو در پیش دارم.یا زینب.دلم گرم است ،می دانمخدای من ، خدایی خوب می داندو می داند که سائل را نباید دست خالی راند.دو سال بعد:دوستهای خوبم خدا جواب سختی های من رو به بهترین شکل داد. از رحمت خدا نا امید نشید. 
ببخشید میشه به این سوال من جواب بدین.  من یه پسر ۴ ساله دارم که با توجه به کارتن هایی که میبین ...

درود 

بزارید از دومین سوال که متاسفانه بلای عظما در روند تربیت بچه هاست شروع کنم. دوگانگی تربیتی بچه هارو بد بار میاره. اینکه تفاهم ندارید در تربیت بچتون مشکل بزرگیه که خیلی از خانواده باهاش درگیرن. باید با همسرتون صحبت کنید و بهش بگید که حرف هامون همیشه یکی باشه و کسی مداخله نکنه و نقضش نکنه. بچه وقتی اتحاد پدر و مادر رو میبینه ناخوداگاه تسلیم میشه. 

پس اول باید همسرتون رو درست کنید. 

در مورد سوال اول باید بگم از همون ابتدا بایستی برای فرزندتون محدودیت میزاشتین. لطفا کارتن های ماهواره ای رو اصلا نگاه نکنید مخصوصا اونهایی که جنگجویانه هستن. چون روحیات بچه ها مثل فلز آب شده ست که به شکل دلخواه محیط سفت میشه. پس واسش کارتن های نرم و لطیف بزارین. که البته الان شاید نپذیره چون روحیه ی جنگی بر اون اثر گذاشته. 

اگر وقتتون خالیه سعی کنید بیشتر به گردش و ورزش و فضای سبز ببرینش تا اونجا تخلیه بشه. یا بفرستینش کلاس های مهارت های یادگیری. از تلویزیون و موبایل دورش کنید که دشمن بچه هاست! 

2706