2726

عزیزان میدونم که همتون ماشالله فولید ولی اگر کسی نمیدونه باید بگم که..

عطر ها از نظر غلظت به چهار دسته تقسیم میشن

نمیدونی...بعدِ رفتنت چی شد!                                   حتی آسمون ابری شد                                          عشق جاودانه من 💙علی💙

طر یا پرفیوم  (perfume) غلیظ ترین عصاره است که غلظت عصاره روغنی در آن تقریبا بین ۴۰-۱۵% است و جزء خالصترین و ماندگارترین بوهاست و در عین حال گرانترین نوع عطر می باشد.

ادوپرفیوم (Eau de Parfum) با غلظتی در حدود ۱۵-۷% در جایگاه دوم قرار دارد و رایج ترین نوع عطر است که ماندگاری مناسبی دارد ولی به گرانی عطر نیست.

ادوتویلت (Eau de Toilette) با غلظتی در حدود ۶-۱% در جایگاه سوم قرار دارد. ادوتویلت بوی ملایمی دارد که ماندگاری آن متوسط است، نسبت به عطر و ادوپرفیوم ماندگاری اش کمتر است و برای تمدید بوی آن باید چندین بار در طول روز از آن استفاده کرد.

ادکلن (Eau de Cologne) با غلظتی در حدود ۵-۲% در جایگاه آخر قرار دارد و در واقع همان ادوتویلت است، بویی ملایم دارد و ماندگاری اش نیز تقریبا به همان اندازه است.

نمیدونی...بعدِ رفتنت چی شد!                                   حتی آسمون ابری شد                                          عشق جاودانه من 💙علی💙

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
چند درصد بقیش چیه 

الکل قاطی میشه هرچقدر درجه خلوص کمتر بشه...

الکل چون پخش میشه ومیپره..

قاعدتا پخش بوی بیشتری داره 

ولی ماندگاری کمتر

اگر فکر میکنید پخش بو خییلی خوبه..باید بگم نه..

فک کنید عطرتون با بوی شدیدی میخوره تودماغ یکی 

.‌‌

و زدم میپره..

اما پرفیوم پخشش ملایم ترو شیک تر و بوی واقعی تری داره

پ فیکساتور چیه ؟

فیکساتور که عطر نیست ابجی...

برای فیکس کردن ارایش روی صورته...

اسپری داریم 

پودرشم داریم

فیکساتور که عطر نیست ابجی... برای فیکس کردن ارایش روی صورته... اسپری داریم  پودرشم داریم

فیکساتور که میری عطر روغنی بخری میپرسن فیکساتورم بریزم یا نه 

اگه میخوای با ما باشی نباید از ارتفاع بترسی 
فیکساتور که میری عطر روغنی بخری میپرسن فیکساتورم بریزم یا نه 

عطری که عطر فروشا می فروشن و به حالت روغنیه. اگه طرف منصف باشه همون اسانس خالصه. فیکساتور هم ترکیب اب و الکل و یه ماده ای هست که باعث حل این مواد با هم میشه. چون اسانس خالص موندگاری و پخش بوش کمه و با اضافه کردن این که اصطلاحا بهش فیکساتور میگن بهتر میشه. و قابل استفاده میشه.

اما به طور کلی استفاده از پرفیوم بهتر از عطره . چون پخش بهتری داره . 

این اشتباهه که دنبال ماندگاری بالا البته ماندگاری مثل عطر باشیم

گپ لاغری. لینک و کپی کن توی تل گرام @rejimcalorishomary
2706