2733
2734
عنوان

نکته حقوقی

98 بازدید | 11 پست

⁉️آيا ميدانستيد در قراردادهايِ عادي خريد املاك خطرهاي متعددي شما را تهديد ميكند!؟

✅ بنابراين ضروري است به نكات ذيل توجه كنيد:

1️⃣ قبل از معامله بايد اطمينان پيدا كنيد كه طرف مقابل شما مالك ملك مورد معامله است. چگونه؟؟ از طريق دفاتر اسناد رسمي استعلام  مالكيت  بعمل  آوريد، سپس با تحقيق محلي و ميداني هويت مالك را احراز و آنرا با سجل ابرازي انطباق دهيد.در غير اينصورت ممكن است مال غير را خريداري نموده باشيد!

2️⃣مشخصات دقيق پلاك ثبتي را با تعيين هر دو پلاك فرعي و اصلي، در قرارداد خود درج نماييد. همچنين ضروري است نشاني دقيق ملك را نيز درج نماييد. اگر مورد معامله، آپارتمان باشد، حساسيت هاي فوق بيشتر و ظرائف ديگري را نيز بهمراه خواهد داشت!

3️⃣شروط مربوط به وجه التزام و تضامين را به دقت در قرارداد درج كنيد. با اين شروط، در فرض تخلف طرف مقابل، ميتوانيد از محل وجه التزام و شروط ضمني، حقوق خود را تأمين نماييد.

اين شروط در قراردادهاي مختلف، متفاوت خواهد بود، لذا در صورت لزوم از متخصصين حقوقي حتماً مشورت بگيريد.

4️⃣شرايط مربوط به پرداخت ثمن معامله را بصورت پلكاني و مشروط درج كنيد.

◀️اگر قرار است چك بدهيد، حتما شماره چك ها و تاريخ آنرا و همچنين و تحويل آنرا به دقت در قرارداد درج نماييد.

5️⃣ زمان تحويل ملك و نحوه تحويل را بدقت در قراردادتان لحاظ كنيد.

6️⃣ موعد دقيق انتقال اسناد رسمي مالكيت و دفترخانه اسناد رسمي مربوطه را به صراحت در قرارداد ذكر نماييد.

7️⃣ آثار عدم حضور در دفترخانه و يا عدم تحويل ملك را به صراحت در قرارداد درج نماييد.

8️⃣ نشاني دقيق طرفين در قرارداد ذكر شود.

9️⃣حتماً دو شاهد معتمد قرارداد شما را امضاء كنند.

🔟 علاوه بر امضاء، اثر انگشت طرف مقابلاتان را نيز در ذيل قرارداد اخذ نماييد.

مشاوره حقوقی دایرکت پیام بفرستین

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728

ببخشید همسر من قبلا دوستی داشته ک مدارک و کارت ملی دستش بوده شوهرم نظامیه..دیروز که رفته اداره وام بگیره مشخص شده یک نفر با نام و کارت ملی همسرم وام گرفته در حالیکه همسرم نبوده.سوال اینه بانک چجوری وام داده فقط با یه کارت ملی و اینکه همسرم الان نه میتونه ضامن بشه نه وام بگیره تازه تمام قسط های اون وامی که اون از خدا بی خبر گرفته با هویت همسرم عقب مونده.باید چیکار کنیم

ببخشید همسر من قبلا دوستی داشته ک مدارک و کارت ملی دستش بوده شوهرم نظامیه..دیروز که رفته اداره وام ب ...

ابتدا علیه اون شخص شکایت کنید به جرم خیانت در امانت یا کلاهبرداری بعد اون دادگاه رسیدگی میکنه 

2738
به نظرتون کار به جایی میشه برد؟در نهایت شوهر من مقصر شناخته میشه یا خیر؟در ضمن ممنون از پاسخگوییتون.

بله چرا کاربجایی نمیشه برد نه شوهرتون اصلا مقصر شناخته نمیشه