2733
2734
چادر حجاب برتره،با مانتو هم میشه حجاب داشت ولی به پوشیدگی چادر نیست.بهتره دخترتون رو توجیه کنید.و اخ ...

بنظر من نباید اینقدر به بچه سخت گرفت ک ترس داشته باشه و اینجوری خدایی نکرده بچه ممکنه از دستمون کلا بره..

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

بنظر من نباید اینقدر به بچه سخت گرفت ک ترس داشته باشه و اینجوری خدایی نکرده بچه ممکنه از دستمون کلا ...

کاملا اشتباهه ما نباید براحجابش تصمیم بگیریم و باید تا۱۴/۱۵سالگی ازادباشه ک براش عقده نشه

خـــــــــدا عاشقتم                                                                   
بنظر من نباید اینقدر به بچه سخت گرفت ک ترس داشته باشه و اینجوری خدایی نکرده بچه ممکنه از دستمون کلا ...

نه نباید سخت گرفت،باید منطقی توضیح داد.و گاهی لازمه اجازه بدیم بچه ها مسائلی رو تجربه کنند.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
2728

از امام خمینی یه خبرنگار خارجی میپرسه تربیت بچه از نظر اسلام کی شروع میشه؟

امام میگن از زمان خواستگاری!!!!

یعنی وقتی داری برای بچه ات مادر یا پدر انتخاب میکنی!

حجاب یعنی خیابان ادامه اتاق خواب نیست!!!بلکه جای کار و تلاش و ترقی جامعه است
نه نباید سخت گرفت،باید منطقی توضیح داد.و گاهی لازمه اجازه بدیم بچه ها مسائلی رو تجربه کنند.

درسته ما یه اشنا داریم خیلی مقیدو یجورایی خشک مذهبی  بچه هاش بزرگ شدن  کاملا برعکس خودش شدن .یجورایی انگار اونارا اجبار میکرد عروسی نمیبرد یا وقتی میومد که رقص تموم شده موقع شام.ولی بقیه که معمولی بودن بچه هاشون بهتر باراومدن

یا رب العالمین
2738
کاملا اشتباهه ما نباید براحجابش تصمیم بگیریم و باید تا۱۴/۱۵سالگی ازادباشه ک براش عقده نشه

عقده شدن این چیرا از زود شروع کردنش نیست

از آموزش نادرست هست

دختر بچه ها مثلا به لاک خیلی علاقه دارن

اگه دختر ۸ یا ۹ ساله بگه لاک میخوام بزنم یهو توپ و تشر بزنیم که وای گناهه و نمازت چی میشه و قرتی شدی و ....معلومه اون دختر چه حالی میشه

ولی اگه بهش بگیم باشه عزیزم هر موقع که نمیخوای نماز بخونی و تو خونه هستی لاک بزن و براش توضیح بدیم خیلی استقبال میکنه

در مورد حجاب هم همینه

حجاب یعنی خیابان ادامه اتاق خواب نیست!!!بلکه جای کار و تلاش و ترقی جامعه است

درموردحجاب اصلا سخت نگیرید ازادنذارید امابه زورچادری نکنید من خودم تاهفده سالگی مانتوی بودم بعدش چادر ی شدم الانم چادرمو بادنیاعوص نمیکنم ولی خواهرم از۱۰ سالگی چادروبزورداشته الان مانتوی شده همیشه میگه اجبارباعث زدگیش ازچادرشده درحالی که بعضی وقتابازم دلش چادرو میخوادولی توناخوداگاهش چادر یه چیز اجباری بوده که تونسته الان بااختیارحدفش کنه

درسته ما یه اشنا داریم خیلی مقیدو یجورایی خشک مذهبی  بچه هاش بزرگ شدن  کاملا برعکس خودش شد ...

نه افراط درسته و نه تفریط.معتدل و میانه رو،و نکته ای که خیلی مهمه رفاقت با بچه است.دوست بچه ها باشید و در کنارشون قرار بگیرید نه مقابل.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
آموزش دینی منظورت چیه؟من از همین الان که بچم ۵ ماهشه براش قرآن میخونم هرروز شعر کودکانه مذهبی براش م ...

اگه علاقه داره نه بزور بفرستید دارالقرآن، یکی از فامیلامون دختره 11 سالشه، 13 جز حفظه. ولی خودشون میگن خود بچه خیلی علاقه داره.