2726
عنوان

کسی درموردمجوزسقط پزشکی قانونی درصورت سندروم خبرداره

| مشاهده متن کامل بحث + 513 بازدید | 69 پست
آمنیو پر خطر تر و ۵ درصد دقیقتره. همین. سلفری یه آزمایش خون ساده اس

فقط امروز میتونم نمونه گیری انجام بدم اگرنه دیگه زمان میگدره به نظرت منتظر جواب ازمایش کوادمارکرواسکن انومالی بمونم یابرم نیفتی

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

خداروشکردکترم اجازه امینونمیده میگه ریسک متوسط احتیاج به امینونداره حتی گفت اگرسلفری توانش داری انجا ...

اصلااااا دیوانه ای مگ خودت رو به استرس بندازی

اینا برا خودشون دکون دستگاه وا کردن مگرنه ریسک 1 به 300 یعنی از هر سیصد نوزاد یکیشون سندروم داره یعنی احتمالش 0.3 درصد هست

انصافا احتمال 0.3 درصد جای شک و شبهه و ازمایش داره اصلا

2728
یعنی چیکارکنم الان به نظرت؟

هیچی این ازمایش یعنی بچه شما سالمه

بچه ای که تو ازمایش هم میگن سالمه بازهم یک درصد خطا داره و ممکنه مشکل داشته باشه

ریسک بچه شما زیر یک درصده پس قابل اعتنا نیست و بچه کاملا سالمه و نیاز به هیچ ازمایش دیگه ای نیست

ازمایشگاها بلا استثناء به غالب افراد میگن برین ازمایشای بعدی رو بدبن که پول به جیب بزنن

ببین من ریسکم یک به ۲۳۰ بود. میتونی تو تاپیکام ببینی چند نفر شرایط بدتر و بهتر از من داشتن و هیچی نبوده. خیلیا بدون هیچ ریسکی این آزمایش رو میدن که مطمئن شن از سلامت ژنتیکی و همچنین جنسیت جنینشون. من نمیگم این آزمایش رو نده. ولی اصلا نگران نتیجش نباش چون نتیجش ۹۹ درصد خوبه . شما شرایطت از من خیلی بهتره. واقعیت اینه که چند سال اخیر فاکتورای غریالگری رو سختگیرانه تر کردن ک تعداد زیادی از کسانی که غربال اول میدن سلفری هم میفرستن. درصورتیکه همین غربال رو چند سال قبل میدادی اصلا ریسکی نمیشدی که بخواد ذهنت درگیر سندروم و..‌ بشه. فقط بگم احمقانه ترین مسخره ترین کار اینه که بشینی غصه بخوری. مثل یه آدم عاقل صدق سر سلامت بچت سلفری بده و دیگه به هیچی فکر نکن. باید خیلی دیوونه باشی که حرص کمتر از ۳ دهم درصد احتمال رو بخوای بخوری چون اون آدمی هم که نتیجش ریسک نداره احتمال خطای آزمایشگاهیش درصدش از این بیشتره!

ببین من ریسکم یک به ۲۳۰ بود. میتونی تو تاپیکام ببینی چند نفر شرایط بدتر و بهتر از من داشتن و هیچی نب ...

چه خوبی شما حرفات مثل حرفای خواهرانه بودممنون ازدلگرمیت وجواب منطقیت یه هفته است دنبال همچین دلگرمیم که هیچکس نتونست بهم بده خداهرچی می خوای بهت بده

چه خوبی شما حرفات مثل حرفای خواهرانه بودممنون ازدلگرمیت وجواب منطقیت یه هفته است دنبال همچین دلگرمیم ...

فدات، من خودم این استرس و چند روز با تمام سلولهام حس کردم و به این نتیجه رسیدم که دور از جون شما من چقدر خلم ! همین الان احتمال اینکه یه سنگ بیفته رو سرم بمیرم یا پام لیز بخوره بچم خدای نکرده سقط شه بیشتره تا احتمال سندرم! حالا شرایطی پیش اومده که من که اصلا نمیدونستم سلفری چیه و اصلا همچین آزمایش و امکانی برای سلامت ژنتیکی جنین هست بخوام این آزمایش رو برای جنینم انجام بدم خب انجام میدم. ولی چرا باید بابت نتیجه ای کمتر از نیم درصد احتمالشه حرص بخورم. دیگه از روز سوم فقط منتظر بودم و نه اشک ریختم نه کاری جز انتظار انجام دادم. و واقعا هم متاسفم یه که بابت این احتمالای مسخرشون باعث میشن دو تا فامیل که درک و سوادی از این آزمایش ندارن دهن به دهن بچرخونن بچشون منگوله که اتفاقا حرص این حرفاشون بیشتره . خوشحالم من به کسی نگفتم جز خودم و همسرم هیشکی در جریان نبود ولی بعدش به عنوان یه خاطره برای بقیه تعریف کردم که اگر مواجه شدن مثل من هول نکنن. ولی دیدم کسانی که خیلی خیلی از حرفا و گریه ها و حرص خورردن ها و دلسوزیای فامیل آسیب دیدن.