2737
2734

به عنوان یک طراح و توسعه دهنده سایت، فاکتورهای امتیازدهی گوگل همیشه برام از اهمیت بالایی برخوردار بوده. این یعنی چی؟

تصور کنید شما یک خانم نی نی سایتی هستید و برای مثال دوست دارید بدونید بورس لوازم آرایشی تهران کجاست؟ بدیهیه که از میان هزاران مطلب مختلفی که در این باره نوشته شده تنها ده تای اون ها به صفحه اول گوگل راه پیدا می کنن. شده از خودتون بپرسید چرا؟ رتبه اول گوگل چه چیزی داره که رتبه یازدهم فاقد اون هست؟

واقعیت این هست که اینترنت "می دونه ما چی می خوایم". مسلمن برایتون پیش اومده که در صفحات پیشنهادی اینستاگرام به جستجو بپردازید و موارد موردعلاقه تون رو هر روز دقیق تر و با جزییات تر از دیروز پیدا کنید. اما تا حالا شده بپرسید اینستاگرام چطور این کارو می کنه؟

هر چیزی که ما در اینترنت سرچ می کنیم (چه متنی و چه صوتی)، کامنت می کنیم، می خریم، کلیک می کنیم و غیره در حافظه موتورهای جستجوگر ذخیره می شن. گوگل می دونه ما بطور تقریبی چن سال و چند روز و چند ماه سن داریم، شغل احتمالیمون چیه، چطور آدمی هستیم و چه تحصیلاتی داریم. جالبه بدونید این تخمین ها به طرز ترسناکی به واقعیت نزدیکن. مسلمن براتون پیش اومده که سرچ گذشته ای رو فراموش کرده باشید و با رفتن به هیستوری اون رو بازیابی کنید. 

خب تا اینجای کار همه چیز عالی به نظر می رسه، نه؟ گوگل با ذخیره اطلاعات مورد علاقه ما هرروز جزییات پرآب و تاب تری رو در اختیارمون قرا می ده، مسآئلی که فراموش کردیم رو بهمون یاداوری می کنه و از همه مهم تر، به سوالاتمون جواب می ده. اگرچه این رویه ظاهری خیلی گل وبلبله، باید بدونیم که واقعیت چیز دیگری هست!

(ادامه در پست بعدی)

تصمیم من برای حضورم در نی نی سایت و اینکه به چه میزان فعالیت کنم یا نکنم تصمیمی کاملن شخصی هست. من اگر در تاپیک های شما حضور پیدا می کنم به این دلیل هست که وقتی کاربری در تبادل نظر تاپیک درج می کنه درحقیقت درجستجوی عقید دیگران درباره مسئله یا مشکلشه. پست گذاشتن بنده هم در تاپیک های شما هم به هیچ وجه به این معنا نیست که تصور می کنم عقاید من وحی منزله. خیر، من تنها و تنها عقیده م رو بیان می کنم. اگر به هر دلیل تمایل ندارید در تاپیکتون حضور پیدا کنم می تونید این موضوع رو صراحتن بیان کنید. اما هرگز و هرگز تلاش نکنید من رو به خاطر حضورم در اینجا مود اهانت قرار بدید. این ار علاوه براینکه رفتار غیراخلاقی بسیار زننده ای هست، مفید به فایده هم نیست. من به خاطر خوشایند اعضا در اینجا عضو نشدم که به خاطر نارضایتی شون بخوام از اینجا برم. نی نی سایت یک سرگرمی و وقت گذرونی برای من هست و انتخاب اینکه سرگرمی من چی باید باشه هرگز برعهده شما نیست. اگر درباره حضور آقایان در اینجا سوال یا شبهه ای دارید می تونید به این تاپیک مراجعه کنید:                                                                                      b2n.ir/589626        

درآمد غول های کم سن و سال اینترنتی به طرز تکان دهنده ای بالاست. عمده منبع این درآمد از طریق خرید و فروش ها و تبلیغاتی هست که انجام می گیره، اما چیزهای دیگه ای هم وجود داره، چیزهایی که به اندازه تبلیغات پرزرق و برق، معصومانه نیستن!

بخش قابل توجهی از درامد موتورهای جستجوگر از طریق تجارتی به نام تجارت اطلاعات هست. گوگل و سایر موتورهای جستجوگر، اطلاعات ما رو جمع آوری می کنن و اون ها رو به فروش می رسونن، اما به کی؟

رسوایی اخیر فیسبوک رو به یاد میارید؟ خرید اطلاعات شخصی کاربران فیسبوک  از طرف دونالد ترامپ از عمده تخلفات انتخاباتی او بود که مدتیه اون رو در معرض خطر استیضاح قرار داده. دولنالد ترامپی که با دونستن ترجیحات و علایق و سلایق مردم کشورش در مرکز تجمع ثروت در دنیا به قدرت رسید و جنگ های فراوانی رو شعله ور کرد که همه ما ازش خبر داریم.

ماجرا اما متاسفانه، از این شخصی تر هم هست. در کشورهای بسیار شناخته شده ای در دنیا، زمانی که شما به سفارت می رید ازتون می خوان که آیدی تمام حساب های اینترنتی تون رو در اختیار شون قرار بدید. اینترنت، سلایق و ترجیحات آتی ما رو دستکاری می کنه. اینترنت، به افکار ما درباره جنگ، فقر، فساد و خیانت جهت می ده. اینترنت، سال ها قبل از تشکیل داعش خبر از شکل گیری گروه بنیادگرا و افراطی ای در خاورمیانه رو پیش بینی کرده بود  این اطلاعات در دست تمام اون ابرقدرت هایی قرار داشت که جنگ های خارمیانه رو کش دادن تا اسلحه بیشتری بفروشن. 

اینترنت، می تونه افکار رو در ذهن ما به وجود بیاره و بعد کاری کنه که فکر کنیم اون ها افکار خودمون هستن. اینترنت هیپنوتیزم گر ماهری است که ما رو به برده های مطیع فساد در ابعاد جهانی تبدیل کرده. مواظب اینترنت باشیم.

تصمیم من برای حضورم در نی نی سایت و اینکه به چه میزان فعالیت کنم یا نکنم تصمیمی کاملن شخصی هست. من اگر در تاپیک های شما حضور پیدا می کنم به این دلیل هست که وقتی کاربری در تبادل نظر تاپیک درج می کنه درحقیقت درجستجوی عقید دیگران درباره مسئله یا مشکلشه. پست گذاشتن بنده هم در تاپیک های شما هم به هیچ وجه به این معنا نیست که تصور می کنم عقاید من وحی منزله. خیر، من تنها و تنها عقیده م رو بیان می کنم. اگر به هر دلیل تمایل ندارید در تاپیکتون حضور پیدا کنم می تونید این موضوع رو صراحتن بیان کنید. اما هرگز و هرگز تلاش نکنید من رو به خاطر حضورم در اینجا مود اهانت قرار بدید. این ار علاوه براینکه رفتار غیراخلاقی بسیار زننده ای هست، مفید به فایده هم نیست. من به خاطر خوشایند اعضا در اینجا عضو نشدم که به خاطر نارضایتی شون بخوام از اینجا برم. نی نی سایت یک سرگرمی و وقت گذرونی برای من هست و انتخاب اینکه سرگرمی من چی باید باشه هرگز برعهده شما نیست. اگر درباره حضور آقایان در اینجا سوال یا شبهه ای دارید می تونید به این تاپیک مراجعه کنید:                                                                                      b2n.ir/589626        

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

ما هر روز با قرار دادن شماره حساب بانکی مون در اینترنت خودمون رو در معرض افشای حریم خصوصی مون قرار می دیم. با اینحال همه ما از پرداخت های اینترنتی استفاده می کنیم بدون اینکه لحظه ای تردید کنیم این کارچه زیان هایی می تونه داشته باشه؟

2728

در اثر پیش بینی های هوش مصنوعی گوگل درباره احساسات ناامنی آتی از پرداخت های رایج، شرکت های اینترنتی دست به اختراع ارز دیجیتال زدن. این ارز از قوانین اقتصاد پولی تبعیت نمی کنه و ویژگی هایی مختص به خودش رو داره. دیژگی هایی که اون رو به وسیله پرداخت بسیار مناسبی برای معاملات مواد مخدر، کشتار، اسلحه، مفاسد جنسی و قاچاق انسان تبدیل کرده. این روزها شما می تونید یک زن دزدیده شده در دبی رو در وبگاهی اینترنتی خریداری کنید، شکنجه بدید، بکشید و درازاء ارضاء روانیتون ارز بیت کوین بپردازید. مثل این می مونه که خداوند یک روز دست ما رو در انجام هر گناهی باز گذاشته باشه. با این تفاوت که این دستبازی، امتیازی هست که تنها عده معدودی در جهان از اون بهره مند هستن. این عده معدود، از قضا همون کسانی هستند که عمده ثروت جهان رو در اختیار دارن و با پولشون سرنوشت هزاران انسان از جمله من و شما رو عوض می کنن.

مسئله باید بدونیم که تنها جمع اوری داده نیست. سوال این هست که این اطلاعات در اختیار چه کسانی قرار می گیرن؟ زمانی که الگوریتم های اینترنتی ظهور داعش، بحران مالی امریکا در سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱، فاجعه نسل کشی ترکیه ، بری اگزیت و کشتار مسلمانان خاوردور رو پیش بینی کرده بودند، این پیش بینی ها در اختیار چه کسانی قرار گرفتن؟

چیزی که می خوام بهتون بگم اینه که در کمال تعجب، هیچکدوم از وقایعی که در جهان اتفاق میفتن دفعتن و غیرمنتظره نیستن. دستکم نه برای کسانی که این وقایع رو از قبل پیش بینی کرده و به وسیله قدرت سیاسی و ثروت به دلخواه خودشون تغییر داده بودن.