1507
1521
عنوان

خانومای زرنگ بیاین از قلک یا پس انداز مخفیتون بگین

| مشاهده متن کامل بحث + 154965 بازدید | 7229 پست
متوجه نمیشم منظورت چیه 😕مثلا من ماهی که گذشت ۸۰پول لبنیاتم شد حالا اول این ماه ۸۰برای لبنیات م ...

نه عزیزم اشتباه نیست 

فقط ممکنه سختت بشه ، مثلا میخوای بری بیرون نون و شیر و یه کیلو میوه بگیری،  اگه پاکت ها خیلی جز به جز باشن ، باید از سه پاکت پول برداری 

اگه میتونی که عالیه

بچهها برای خط دائمی همراه اول میتونید بسته مکالمه همراهای بگیرید *۱۰۰۰# ۱۴۰۰۰تومن ۹۰۰ دقیقه تو یه م ...

خدا خیرت بده گیتا جون 

۹۰۰ دقیقه یعنی ۱۵ ساعت خیلی عالیه 

این طرح همیشه هست ؟؟؟

بچه ها تو این فصل ماهی رو هفتگی بخرید چون تازه فصلش شروع شده اولش قیمتا بالاست بعد بازار اشباع میشه قیمت میاد پایین تر 

اینجوری تازه خوری هم میکنید 

راستی ماهی آزاد و قزل رو میتونید بخارپزشم استفاده کنید خیلی خوشمزست و تو روغن صرفه جویی کردید

اگر هر سوالی درباره ختنه نوزادان دارید اینجا را کلیک کنید

کلینیک ختنه نوزادان تهران اولین و قدیمی ترین کلینیک تخصصی ختنه در ایران

خدا خیرت بده گیتا جون  ۹۰۰ دقیقه یعنی ۱۵ ساعت خیلی عالیه  این طرح همیشه هست ؟؟؟

اره همیشه من تا بسته تموم میشه دوباره میزنم کلی هزینه هامون پایین اومده مخصوصا ارتباط با تلفن ثابت و تمام همراه اولیا میتونی داشته باشی

من کلا تلفن خونه رو دیگه استفاده نمیکنم 

بچه ها من میخوام درست کردن معجون رو بذارم تو لیست کارای واجب ، سر ماه حتما یه بسته بزرگ خرما میگیرم ، شیر که معمولا میخریم با موز ، ازین به بعد قبل ازین که پول رو بین پاکت ها تقسیم کنم حتما یخورده آجیل میخرم هرچندم کم باشه ( اینو نوشته بودم تو برنامه ولی متاسفانه هی پشت گوش مینداختم ) ، عسل که معمولا دارم تو خونه

آجیل رو پودر میکنم توی هرلیوان معجونی که میخوام یه قاشق کوچیک میریزم 

برای شماهایی که بچه دارید عالیه 

سعی کن اون خرید تنقلات بچه ها رو به صورت نامحسوس کم کنید به جاش اینو درست کنید 

راستی من خرید جیگر رو چندماهه گذاشتم تو لیستم ، سر ماه که میشه به اندازه دونفر جیگر گوسفند میخرم و زود درست میکنم ، این میشه یه وعده به جای وعده گوشت قرمز 

اگه از لحاظ مالی دستتون بازه ماهی دوبار بذارید 

اصلا لازم نیست یه دست بخرید و اونقدر بخورید که حالتون بد شه 

من دفعه پیش خریدم ، چهار سیخ شد ، چون با پلو خوردیم یک سیخش اضافه اومد 

ببخشید اگه دهنتون آب افتاد 🥶🥶🥶🥶

1473
بچه ها تو این فصل ماهی رو هفتگی بخرید چون تازه فصلش شروع شده اولش قیمتا بالاست بعد بازار اشباع میشه ...

گیتا جون من متاسفانه قبلا ماهی استفاده نمی کردم،  از روزی که صرفه جویی رو شروع کردم ماهی رو گذاشتم تو برنامه،  پنج شنبه ها رو گذاشتم برای ماهی ، میخرم و سریع درست میکنم ، فعلا از قزل آلا شروع کردم ، از ماه بعد میخوام ماهی های بهترم بخرم 

فکر کنین من با اون همه ریخت و پاش و خرید گوشت اضافه   ، موقعی که میخواستم ماهی بخرم انگار فقیرترین آدم دنیا بودم ، ولی الان بااینکه هدفم صرفه جوییه ماهی هم میخرم 

ما دونفریم یه قزل آلای ۲۰ تومنی برامون کافیه 

حالا فکر کنید خیلیا واسه هر وعده تن ماهی و کلی مخلفات میگیرن اما میگن ماهی گرونه ، بچه ها اگه مثل من بودین حتما تغییر رویه بدین 

بچه ها یه چیزی ، دیشب حساب کردم توی دوماه گذشته که برنامه داشتم،  توی قولک و کارتهای مختلف حدود دو میلیون و نیم پول ریختم که همشون واسه خرجای واجبه 

حالا دارم فکر میکنم زمانی که این روش رو نداشتم دقیقا بااین پولا چیکار میکردم 

لابد لباس می خریدم و بی رویه فست فود و رستوران ، کرایه تاکسی الکی، پختن برنج اضافه ، روغن رو ملاقه ملاقه اسراف کردن ، بسته اینترنت بی مورد ، واسه مهمون زیادی خرج کردن و ...

من که واقعا نتیجه شو دیدم به هیچ وجه رهاش نمیکنم

پس اندازم قرعه کشیمه که قراره ۱۰تومن دربیاد ولی شوهرم میدونه

عزیزم به جمع ما خوش اومدی ، خداروشکر که قرعه کشی داری ، ایشالا که بهترین استفاده رو ازش بکنی 

اگه تجربه و ایده ای داری بهمون بگو

گیتا جون من متاسفانه قبلا ماهی استفاده نمی کردم،  از روزی که صرفه جویی رو شروع کردم ماهی رو گذا ...

اره خب همه چیز به اندازه بخرید همه چیز تو خونه دارید 

آخر هر ماه اگر تو پاکتی پولی اضاف اومد اونو چیزای اسااسی مثل حبوبات و یا شوینده بگیرید لازم نبود بزارید تو پاکت برنج یا خرجی که در پیشه 

لیدا جون الان فصل تنوع ماهیه از شمال بیشتر البته 

سعی کنید به اندازه بخرید همیشه بخورید من جمعه ها بلا استثنا ناهار ماهی داریم اونم هفتگی میخرم 

بچه ها نارنجم دریابید فصلشه 

8
بچه ها یه چیزی ، دیشب حساب کردم توی دوماه گذشته که برنامه داشتم،  توی قولک و کارتهای مختلف حدود ...

دقیقا هموناست 

با برنامه پاکت همه چیز هدفمند میشه 

بعد بدنیا اومدن پسرم حساب کتاب افتاد دست همسرم همه چیز قاطی شد کلی پول هدر رفته

الان بهش گفتم حساب کتاب رو دوباره بده دستم دعا کنید راضی شه

بچه ها من میخوام درست کردن معجون رو بذارم تو لیست کارای واجب ، سر ماه حتما یه بسته بزرگ خرما میگیرم ...

لیدا خیلی خوبه که شما همه غذا رو می خورید و تنوع غذایی دارید ما که اصلا یه سری ها رو خودم نمی خورم یه سری ها رو شوهرم

عزیزم به جمع ما خوش اومدی ، خداروشکر که قرعه کشی داری ، ایشالا که بهترین استفاده رو ازش بکنی  ...

ممنونم عزیزم

من ازشوهرم هفتگی میگیرم،آخرهفته۱۰۰میریزه به حسابم

میشه ماهی ۴۰۰

هرماه۲۵۰تومنش واسه قرعه کشیمه بقیشم یاخرج میکنم یالازم نداشته باشم میمونه

به غیرازاین کادوهایی که برابچه هام میدن به خودم میرسه😅

به غیرازقرعه کشیم،پولایی که واسه نی نیم دادن به عنوان کادوهم مال منه خرجشون نکردم حدودا دوتومنه

کاش همه چیزبه وقتش برات اتفاق بیفته،همون موقع که ذوقش روداری...زمان همه چیزروبی رنگ میکنه،لذت هارونابود...
قسط و قبض و شارژ و همه چی که پرداخت شد، خریدای اصلی رو انجام میدم ، واسه کرایه و بنزین هم کنار میذار ...

میگم خانما یه سوال دارم ..من درامد شوهرم رو بخاطر اینکه ولخرجه یجوری برتامه ریزی  کردم که همش شده قسط و وام .یعنی قسطا و خریدای صروری خونه مثل برنج گوشت مرع ماهی و اینا انجام بشه حقوقم تمومه...چون حقوقش بالاهم نیست...

حالا وقتی اون تموم شد میره سراع شعل پاره وقت دوم ...تا زمانی هم که پول توی جیبش باشه یا حقوق اول تموم نباشه سراع شعل دوم نمیره اصلا...حالا این وسط از اون شعل دومش من هر ازگاهی میتونم یواشکی پس انداز کنم ....ولی خریدای روزانم از همین حساب شعل دومشه که روزانه بدست میاد .یعنی مثل شماها نمیشه یه پاکت بزارم که مثلا در ماه اینقد باید بزارم ...مثلا به شوهرم میگم ۳۰ تومن بچه مدرسه.یه سطل ماست .یا کیلو شیر لازمه.انداره همونا کار میکنه خرید میکنه میاد خونه.....

حالاااااااااا با همه ی این توصیحات شما بگید من چطوری یه پس انداز درست داشته باشم .بجز اون مخفیه که خب خیلی زیاد نیست ....پیشنهاداتونو خیلی لازم دارم❣❣❣❣❣❣

خدایا ازت خواهش میکنم از این به بعد اگه دیدی دارم به کسی ، روی اضافی میدم، همونجا بزن از وسط نصفم کن😂

خرجدیروز من خوراکی بچه ها ۲۰۰۰ تومن 

درامد ۴۶۰۰۰ تومن 

بچه ها باورتون نمیشه کار سبزی امادهمن رونق گرفته سفارش دادن زیاد مامان وخواهر و اقوام خیلی خوبه کار خونگی 😍😍😍😍😍😍

برای خونه دار شدنم صلوات بفرست دوست عزیز☺
1474
ممنونم عزیزم من ازشوهرم هفتگی میگیرم،آخرهفته۱۰۰میریزه به حسابم میشه ماهی ۴۰۰ هرماه۲۵۰تومنش واسه ق ...

چطوری شوهرتونو راصی کردید کادوی زایمان مال شماست😅😅😅من همش به خنده شوخی میگه نبابا من و تو نداریم .مال خونست و میبره و الکی الکی مثل همه چی خرج میشه...سر بچه قبلیم هم همه رو خودش برد و نفهمیدم اصن کجا خرج شد😑

خدایا ازت خواهش میکنم از این به بعد اگه دیدی دارم به کسی ، روی اضافی میدم، همونجا بزن از وسط نصفم کن😂
خرجدیروز من خوراکی بچه ها ۲۰۰۰ تومن  درامد ۴۶۰۰۰ تومن  بچه ها باورتون نمیشه کار سبزی اما ...

سبزی اماده چی؟ پاک میکنی میفروشی یا مثلا خورشتی و پلویی و اینا میفروشی

چطوری شوهرتونو راصی کردید کادوی زایمان مال شماست😅😅😅من همش به خنده شوخی میگه نبابا من و تو نداریم ...

اتفاقایکم غرزدگفت همه اینایی که آوردن عوضه،من بایدیکمم روش بذارم ببرم بدم

زیربارنرفتم گفتم من این همه سختی کشیدم دردکشیدم پولاهم مال من میشه

حاملگیمم ناخواسته بودازاول تاآخرش کلابهش غرمیزدم زبونم بهش درازبود😅

کاش همه چیزبه وقتش برات اتفاق بیفته،همون موقع که ذوقش روداری...زمان همه چیزروبی رنگ میکنه،لذت هارونابود...
امروز 11قلک(52هفته ای) 

زهراجان یه سوال داشتم   شوهرم میگه طلاهاتو بفروش منم ماشینمو و وام برداریم دوتایی قسطاشو بدیم و از پدرامون یه مقدار بگیریم و یه مغازه بخریم. مغازه حدود 150 تومنه .تقریبا هردومون نصف نصف داریم پول میذاریم و میگه نصفشو بنامت میکنم. قبول کنم یا نه؟ خودم میگم همشو بنامم کن ولی قبول نمیکنه

1514