2410
2553
عنوان

زائران و جامانده های کربلا....

493 بازدید | 0 پست

سلام عزیزان.خوبید انشالله؟

ماه صفر هست و ایام حماسه پرشور اربعین حسینی.کاربران زیادی خداحافظی کردند و دل ماجامونده ها هم با چشم گریان به دنبالشون روانه شد.

اما چندتا مسئله رو توجه کنید.عزیزی که زائر حرم هستی،اینکه میگی دلم میخواد برم زیارت،پیاده روی کیف و صفا داره و ..عزیزم شما برای نفس داری میری کربلا.دلم میخواد،دلم میخواد یعنی هوای نفس.یعنی منیت.یعنی اینکه کاری به حرف امام زمانت نداری.چون به دل خودت میچسبه میری.

باید ببینی وظیفه ات چیه؟درس میخونی؟واجبه بمونی.بچه مدرسه ای داری،واجبه بمونی.شغلی داری که اگر نباشی کار مردم زمین میمونه،این سفر اشکال داره.

با معرفت راهی حرم بشید.وقتی معرفت باشه دیگه نمیگی دلم میخواد.میگی میرم چون امر ولی خداست.

وقتی معرفت باشه،غصه نمیخوری چرا جاموندی.میدونی که وظیفه ات الان موندن و کار کردن هست.

فرض کنیم این زیارت واجب باشه(که واجب هم هست) اما تزاحم دوتا واجب که پیش اومد باید اهم و مهم کرد.

فراموش نکنیم که باید روز به روز این مراسم پرشورتر برگزار بشه،چون مقدمه ظهور امام زمان هست.

تسلیم باشیم تا به اون معرفت برسیم.مثل حضرت اباالفضل که شوق شهادت داشت،ولی تو میدان جنگ شهید نشد.و عبد صالح هم نام گرفت.اطاعت کرد و عزیز دو عالم شد.

نکنه خدایی نکردا زائر آهن های ضریح باشیم،نه قبر حضرت.

خدا به همه ما درک و شعور بده و به زودی ضریح آقا رو زیارت کنیم.هر کی رفت نائب الزیاره ما جامانده ها هم باشه.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....