2737
2734
سلام دوستان
پسرم هشت ماه و نیمه هست و از پایان شش ماهگی عذای کمکیش رو شروع کردم .... از اول خیلی کم غذا می خورد و اصلا" تمایلی نشون نمی داد چون وزن گیریش خوبه دکترش گفت ایرادی نداره و بهش اصرار نکن .... وزن گیری تا یک سالگی از شیر مادر هست ... این درسته ؟
می ترسم نیازهای بدنش تامین نشه ... لب به تخم مرغ نمی زنه ... واقعا" مستاصل شدم .
یه قاشق می دادم دستش به محض اینکه دهنش رو باز می کرد غذا توی دهنش می ذاشتم ولی به تازگی می بینم که این کارم داره لجبازترش می کنه و دهنش قفل میشه ... چه کار کنم؟
عزیزم باهاش لج نکن هنوز سنی نداره
ببین سیب زمینی و هویج نگینی خورد کن توی آب گوشت یا مرغ بریز بذار بپزه بعدش که آبش تموم شد بریز توی بشقاب بذار خودش دونه دونه با دست برداره بخوره خودتم بردار بخور و بخند و به به کن بچه غذایی که خودش بخوره رو خوشش میاد
مرگ انسان گاهی اوقات از نبود نبض نیست مرگ یعنی حال من با دیدن انگشترش 
پسر من همین سن ها اذیتم میکرد بعد دندونش در امد دوباره غذا میخورد
البته شیر میخورد ولی غذا نه
پسر من اصلا تخم مرغ نمیخورد هیچی هم نشد گوشت به جاشش میخورد الانم فقط سفیده تخم مرغ میخوره !
اصرارش نکن مثلا ببین جلوی برنامه مورد علاقه اش حواسش پرت نمیشه بخوره
مثلا جلوی تبلیغات تلوزیون
شربت زینک هم از دکترش بپرس من یادم نیست چند ماهگی میدادم ولی 1ساع بعد خوردن اشتهاش باز بود و غذا میخورد

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

مرسی بلفی جون و خاطره جون
شیرش رو خوب می خوره .... ولی قاشق که سمت دهنش می برم با دهن بسته می خنده .... می ترسم کاری کنم که کلا" غذازده بشه .... دو تا از دوستام بچشون هم سن پسر منن ... ماشاءا... انقدر خوب عدا می خورن ... پس به نظرتون بهش اصرار نکنم .... آخه وقتی غذای بچه های هم سنش رو می بینم تعجب می کنم پسر من شاید در روز کلا" 3 تا قاشق مربا خوری چیزی بخوره تو عمرم انقدر آشپری نکرده بودم که این 2 ماه و نیم آشپزی کردم ... غذاش هم مزش خوبه ... تنوع هم می دم ولی اصلا" حتی تمایل تست کردن هم نداره
2728
اینکه وزن گیری تا 1 سالگی توسط شیر مادره اشتباهه
چون کم کم شیر مادر پاسخگوی نیازهای بچه نیست
پسر منم تو این سن خیلی اذیت می کرد مخصوصا موقعی که دندون در میآورد
البته الان هم چیزهایی که دوست داره رو می خوره
تو هم امتحان کن ببین از چی خوشش میاد
دندونش زود در اومد الان 4تا مرکزی رو داره ... 2 تا نیش بالا هم نیش زده .... این یه مصیبت هست هر چی به دست خودش می دم گاز می زنه و گنده می کنه می ترسم خفه بشه .... مثلا" موز یا سیب و نون دستش دادم تکه های بزرگ رو کند توی دهنش بود که از دهنش درآوردم
اینکه تمایل به تست کردن هم نداره نشون می ده دندون داره در میاره
نگران نباش بعد از چند هفته بهتر می شه
ولی تو سعی خودت رو بکن
من ماه پیش زیاد اصرار به غذا خوردن به پسرم نکردم در نتیجه وزنش کم شد
حالا این ماه دارم پدر خودم و پسرمو در میارم فقط یه قاشق دستمه و یه غذا دنبالشم
2738
دکتر پسر من این بار که بردمش یه شربت اشتها آور داده که بد نیست
موقعی که می خوره یه خورده اشتهاش بهتر می شه
البته اگه وزن گیری داشته باشه اصلا نگران نباش
این برای وقتیه که وزنش خدایی نکرده کم بشه
وای سوجلا جان مشکلتون عین منه. رسما این موضوع تبدیل شده به فکر و خیال خواب و بیداریم . الان سه روزه فقط داره شیر مادر میخوره و لب به هیچ چی دیگه نمیزنه، مجبور شدم امروز تاپیک بزنم کمک بخوام
2706