2737
2734
عنوان

بچه ها من توقع زیادی دارم یا......

331 بازدید | 33 پست

سلام دوستان

دختر اولم هفت سالشه و کلاس دوم

دختر دومم یهسالشه

دختر بزرگم وقتی از مدرسه میاد کل لباس ووسیله هاشو میریزه زمین درحالی که پارسالم همیشه میگفتم لباس مدرستو آویزون کن جوراباتو دربیار دست وروتو بشور با آب وصابون

بازم فرداش تا من نگم و عصبانی نشم کاری نمیکنه به خدا یه روز نگفتم تاعصر لباس تنش بود تااینکه باباش دعواش کردش

یا اینکه صبا تا من نگم دستو روشو مرتب وتمیز نمیشوره میاد صبحونه میگم مسواک زدی میگه وای مامان یادم رفت بعد خیلی عصبانی میشم سرش دادمیزنم

پارسالم همین قضیه رو داشتم تا آخر مدارس

بچه همسایمون ده سالشه میگه خاله من لباسامو مامانم جمع میکن 

گناه داره بچت کوچیکه

نمیدونم کارم اشتباهه؟؟؟؟؟

چون خیلی عکس الامل نشون میدم وروش عصبانی میشم😳😳😳😳😳😳

خداااجونم مرسی که هستی 😍😍😍😍😍

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

ای خواهر من پسرم چهارده سالش هنوزم میاد  باید بهش بگم لباساتو جمع کن دستاتو بشور وسایلاتو ببر تو اتاق.اینکه خوبه طفلک

وروزی آدمها یک بار برای همیشه از چشمانت می افتند....مهم نیست نسبتشان چقدر نزدیک است یا چقدر دور.....مهم اینست تا ابد هیچ حسی به آنها نخواهی داشت!!!
2728

عکس العمل 

نه عزیزم دختر شما باید این چیزارو بدونه زیاد عصبانی نشو 

ولی یه جور دیگه تنبیه‌ش کن 

صُمٌّ بُكْمٌ عُمْيٌ فَهُمْ لَا يَرْجِعُونَ   سوره بقره آیه ۱۸                       ((لا إِلهَ إِلَّا أَنْتَ سُبْحانَک إِنِّی کنْتُ مِنَ الظَّالِمِینَ)) 
2738

از این به بعد دعواش نکن.ولی تا لباساشو مرتب نکرده غذا جلوش نزار

عملی تنبیه وتشویق کن.

یعنی اگه درست عمل کرد تشویقی یه چیز جدید بخر براش یا مثلا دسری که دوست داره

واگه انجام نداد از چیزی که دوست داره محرومش کن

باید خودش جمع کنه ولی عصبانی نشو از راه دیگه ای پیش برو مثلن بهش بگو جمع کنی میبرمت پارک بعد ببرش ی مدت تا عادتش شه

There is GOD💚💚💚   ..                                               

بهش یاد بده اما نه به صورت دستوری 

ضمنا اینو بگم امیدوار شی پسر خواهرم 12 سالشه هنوز مامانش لباس تنش میکنه و حتی صبحا جوراباش و کفشاشو پاش میکنه میبره مدرسه 

هر چی هم مشاوره رفت اخر این بچه درست نشد

الهم صلی علی محمد وآل محمد🤲 خواهش میکنم هرکی امضامو خوند واسه سلامتی داداشم یه صلوات بفرسته🙏🙏

توقعت بیجا نیست ولی دعواش نکن. مسئولیت پذیری بچه ها با هم فرق داره، بعصیا بازیگوش ترن. ولی از موضعت کوتاه نیا وقتشه یاد بگیره. در آرامش بهش تذکر بده و قاطع باش. تا لباسات جمع نشه و دست و روت رو نشوری نهار بی نهار

نه كارت درسته بايد ياد بگيرن منم پسرم همسن دختر شماست دقييييقا همين رفتارو داره مجبورش ميكنم خودش انجام بده عادت كنه

اللهم ارزقنا توفیق الشهاده فی سبیلک خدایا ما را پاکیزه بپذیر🙏
2706