2726
آره عزیزم دیدم صدف جون !
شقایق جان شهر کتابها دارند من دیدم. تازه میتونی خودت توی خونه با اشیاء زنده هم باهاش کار کنی . من از اول دخترم رو بغل میکردم تو خونه میگشتم و هر چیزی که تو خونه بود رو اسمش رو براش تکرار میکردم . رنگها رو هم زیاد باهاش کار کردم .

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
سلام خانومااااااااا نی نی منم 19 ماهشه نمی دونم رنگ هارو چه جوری بهش یاد ببدم میشه منم راهنمایی کنی
هر نفر 10 هزار تومان من در بهبودی ابوالفضل ، سهیم می شوم؛ و دوست ندارم مادری شاهد زجر کشیدن فرزند دلبندش باشد. شمارت کارت6104337079246631 به نام زهرا انصاری http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=744647&PageNumber=36

درمورد قصه نمیدونم چی بگم . ولی در مورد سوالت که بچه میفهمه یا نه بله که میفهمه ! نه اینکه فکر کنی همون لحظه اسمها رو حفظ میکنه ! نه ! ولی آهنگ و لحن و شکل چیزی که بهش نشون میدی و اسمش رو میگی تو ضمیر ناخودآگاهش نقش میبنده و بعدها نتیجه خوبش رو می بینی
مامان مریم همبازی از کجا گیر بیاریم حالا ؟؟؟ البته که اگه باشه خیلی خوبه!
بعدش هم بچه ها تا 2 سالگی با کسی بازی نمیکنن فقط در حال اکتشاف هستند اگه 2 تا بچه 18 ماهه رو کنار هم بزارید میبینید که هر کدوم مشغول بازی با وسایل خودشون هستند و اصلا به هم توجه نمیکنند .
پری جان من با دخترم اینطوری کار میکردم : مثلا سیب رو نشونش میدادم میگفتم سیب بعد که خوب توجه میکرد میگفتم سیب قرمز یا خورشید زرد ! اشیا وقتی با رنگشون گفته بشه بهتر تو ذهنش نقش میبنده . انقدر بهش گفتم خورشید زردالان بهش میگم خورشید چه رنگیه ؟ میگه درد !!! البته رنگای دیگرو نمیتونه بگه ولی میشناسه
2706