2726

دوستان مطالبی که برای ی خانم که بارداری اولشه لازم هست رو خواهشا اینجا بنویسین تا کسی بخاطر ندونستن ی مطلب دلشکسته نشه.

خدایا من نی نی سالم میخوام  ************ خدایا دل هیچ مادری رو نشکن ازت خواهش میکنم.
من خودم باردار نیستم فقط میدونم تو ماه اول زعفران و جیگر نباید خورد

ممنون دوست گلم که به کسایی که بارداری اولشونه کمک میکنی

من خودم به دلیل اینکه اطلاعی راجب طول سرویکس نداشتم و دکتر  خدانشناسم هم طول سرویکسمو چک نکرده بود پسر 6 ماهم رو از دست دادم

خدایا من نی نی سالم میخوام  ************ خدایا دل هیچ مادری رو نشکن ازت خواهش میکنم.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728

جیگر که اصلا نباید بخورید. زعفرون هم سعی کنید نخورید ولی در حد خیلی کم اگه خوردید نگران نشید. مغزیجات زیاد بخورید گردو مخصوصا بادوم. همه چیز تازه بخورید. آب زیاد بنوشید. نمک و شکر و قند خیلی کم کنید. برنج و نون زیاد نخورید. برای نشستن و بلند شدن خیلی آروم انجامش بدید.سعی کنید از همون اول به پهلو بخوابید که عادت کنید دیگه. و اینکه آزمایشا و سونوگرافی هاتون به موقع انجام بدید. استرس های الکی و بیخودی از خودتون دور کنید. 

طول سرویکس واسه چیه

طول دهانه رحم عزیزم

باید توی بارداری چک بشه اگه بیاد پایین یا سرکلاژ کنه یا استراحت مطلق

عدس هویج عسل کله پاچه ماهی خورده نشه شیرونشاسته خوبه روزی یه لیوان تایکی دوماه جوانه حبوبات مثل گندم نخودلوبیاخوبه بخوری پله اروم رفت وامدکنه بدو بدو نکنه پیاده روی تندورزش سنگین نکنه چیزسنگین بلندنکنه مایعات بخوره و..

تیکر تولد یکسالگی دخترم
و اینکه یه تجربه که خودم دارم. اگه غربالگریهاتون یا سونو ان تی های ریسک شد از آمنیوسنتز نترسید حتما ...

بنظرم سلفری بهتره 

اگه کسی از لحاظ مالی شرایطشو داره بهتره توی 10 هفته آزمایششو بده

من آمنیو انجام دادم

دکتر بهم گفت شایع ترین عارضه دیررس آمنیو زایمان زودرسه که من دچارش شدم

احتمال دادن بخاطر همون عفونت گرفتم

همین که فهمیدین باردارین به مدت چهل روز روزی ۲۱ مویز بخورین و رو هر کدوم یه بسم الله الرحمن الرحیم بگید جای جنین رو سفت می‌کنه ان‌شاءالله

هر روز سوره حجرات رو بخونید برای جلوگیری از سقط خوبه ان‌شاءالله

اللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم
بنظرم سلفری بهتره  اگه کسی از لحاظ مالی شرایطشو داره بهتره توی 10 هفته آزمایششو بده من آ ...

من اول سلفری دادم که ای کاش هیچوقت نمیدادم. وقتی ان تی بالا باشه یا نتیجه غربالگری های ریسک باشه باید همون اول بفرستن آمنیوسنتز. آمنیوسنتز هم از هفته ۱۵ به بعد انجام میشه. ان تی من ۳.۶ بود دکترم گفت برو سلفری‌ من اول هفته ۱۴ رفتم سلفری هزینه هم ۲۸۰۰ از ما گرفتن و گفتن نمونه رو میفرستیم خارج و نهایتا ۱۴ روزه جوابش میاد. بعد از ۱۴ روز هر روز ما میرفتیم آزمایشگاه و امروز و فردا میکردن. خلاصه من ۲ شهریور که آزمایش داده بودم ۲۵ شهریور با کلی پیگیری و دعوا جواب مارو دادن که های ریسکه برید آمنیو. حالا جواب کتبی نمیدادن که ما نشون پریناتولوژیست بدیم. همش میگفت فردا میدیم پس فردا میدیم حالا منم هفته ۱۷ بودم و زمانی برام نمونده بود. میگفتن بیا خودمون آمنیو انجام میدیم و دیگه هزینه ای گرفته نمیشه. همسرم گفت پولش اصلا برای ما مهم نیست ولی ما دیگه خودمون دست شماها نمیدیم. خلاصه اینکه رفتیم یک مرکز ژنتیک دیگه ۲۴۰۰ اونجا دادیم و آمنیوسنتز واسه ما انجام دادن ۲ روز بعدم جواب شفاهی دادن که همه چیز نرماله و حتی اون تریزومی که سلفری گفته مثبته هم نرماله. و حنسیت پسره. تو سلفری تریزومی ۲۱ های ریسک بود با درصد ۳۰. جنسیت رو هم نتونسته بودن دربیارن و اینکه به اسم خارج نمونه ها رو همینجا بررسی میکنن. بخاطر همینم نتونسته بودن به جواب برسن. ما ۲۳ روز فقط استرس کشیدیم روز و شب نداشتیم اینقدر استرس و ناراحتی داشتم که چند روز افتادم به لکه بینی. هیچوقت از آزمایشگاه نیلو نمیگذرم.

من اول سلفری دادم که ای کاش هیچوقت نمیدادم. وقتی ان تی بالا باشه یا نتیجه غربالگری های ریسک باشه بای ...

خدا لعنتشون کنه