2733
2734
عنوان

واقعا متاسف شدم

866 بازدید | 69 پست

سلام به همه . دیشب یه خانواده رو دیدم که حتی نون شب نداشتن با چندتا بچه واقعا متاسف شدم چرا اخه ....

برارید اول از همه بگم من بخاطر شغل همسرم توی زابل یکی از شهرهای سیستانو بلوچستان زندگی میکنم شهر بزرگی نیست و روستا خیلی زیاد داره شغل روستاییا کشاورزی هست که متاسفانه چندین ساله ابی برای کشاورزی نیست و چیز زیادی کشت نمیشه قبلا دامداری هم بوده اما چون علوفه و خوراک ندارن الان دامداری هاهم تعطیله بیشترشون و مردم غیر اون تعداد کمی که معلم هستن و شغل های اداری دارن تعداد زیادیشون بخاطر بی سوادی و نبودن شغل و نبود امکاناتو سرمایه بیکارن و کارگری میکنن و مایحتاج زندگی رو بزور در میارن الان اول مهر هست چند روز قبل یکی از دوستان میگفت یه مرد میانسال به مغازه دار التماس میکرد کیف در حد ۱۰ یا۱۵ بهش بده برای بچش اما این قیمتی نبوده یا من خودم ماه قبل دخترمو بردم اورژانس موقع حساب کردن ویزیت یه پسرجوون که بهش میخورد معتاد باشه بهم گفت تورو خدا پنج تومن بده منم حساب کنم ویزیت مادرمو من چون دیدم معتاده از کنارش رد شدم اما بلافاصله پرستار صداش کرد که مادرت افتاده بیا ورش داربعد اومد شروع کرد به سروصدا که چرا مراقب نبودین پرستارم خیلی راحت گفت وظیفمون نیست تو اول برو ویزیتو بده بعد بیا حرف بزن متاسفانه بخاطر ظاهر بدش کسی حتی باهاش درست حرف نمیزد خیلی دلم سوخت و بهش یه مقدار پول دادم .

عمه همسرم مدیر مدرسه هست به جان بچه هام اگه حتی یه درصد زیاد بگم اما ازمون میخواد لباس زمستونی و کفش و کیف بچه هامونو که کهنه شده بدیم بهش ببره براشون میگه توی پلاستیک کتاب میارن و با دمپایی پلاستیکی میان مدرسه  من دوساله دارم سعی میکنم اینو اطلاع رسانی کنم از پارسال که دارم میگم فقط تونستم با پولایی که جمع شد ۴تا کیف مدرسه بخرم و دوسه تا فرم دست دوم و کفش و دوتا کیف دست دوم براشون جمع کردم  اندازه ۳۰ تومن لوازم تحریر که زیاد نشد چون دفترهای خواهر و برادراای بزرگو میارن نوشته هارو پاک میکنن دوباره مینویسن حتی میگفت یبار یکیشون گریه میکرده که دیگه نمیتونم نون بخورم لم کیک میخواد و وقتی  توی گروه خانوادگیمون گفتم لطف کردن براشون یه مقدار پول فرستادن که دادم به عمش و براشون خوراکی میخرید و هرروز عکساشونم میفرستاد که با یه کیک چقد شاد میشن .  

امیدت به خدا باشه

من نمیخوام دل کسیو بسوزونم که کمک کنید .شاید اصلا بنده خوبی و ادم مورد قبولی نباشم اما بخدا از دیشبه که رفتم همراه مادرشوهرم تا به یکی از این فقرا ماکارانی و روغن بده گریم گرفت اخه بدیش اینه که همشونم توی این بدبختی کلی بچه دارن اینو بگم که مادرشوهرم هم خودش و هم از بقیه گاهی کمکی جمع میکنه و براشون میبره من تصمیم گرفتم  که حداقل برای یه خانواده هر ماه درحد یه روغن یا مرغ کنار بزارم که براشون ببرم اما هرچی فک کردم دیدم شاید درماه فقط یه خانواده اندازه دوسه شب شکمش سیر باشه با این کمک من پس تصمیم گرفتم اینجا تایپیک بزنم شاید کسایی باشن که بخوان کمک کنن اما نفهمن به چه کسایی باید کمک کنن.  من حتی یه درصد نمیگم که من واسطه میشم شما کمکاتونو به من بدین چون میدونم جو سایت چجوریه و حق هم میدم نشه توی این دوره اعتماد کرد اما ازتون خواهش میکنم تحقیق کنید راجع به این شهر اگه اشنایی گیر اوردین ازش بپرسین و از طریق یه ادم‌مطمعن هرجور تونستین چه با لباس دست دو چه نقدی چه خوراکی کمک کنید به این مردم بخدا خیلییییی سخته اوضاعشون باید ببینید بفهمید من چی میگم من حاضرم هر عکس و فیلمی بخواین براتون بفرستم یا هرجور که بخواین ثابت کنم این شهر مستحق کمکه خیلی میشنوم که به بلوچستان کمک میشه اما متاسفانه زابل هیچ کمکی دریافت نمیکنه یا معلوم نیست اگه کمکی هست کجا میره. فقط جهت اطلاع رسانی برای کسانی که دنبال کار خیر هستن . من همسرم نظامی هست و خداروشکر وضعم خوب هست اما سخته دیدن صحنه ها کمک های ماهم اصلا کفاف نمیده.

اجرتون با خدا❤️❤️

امیدت به خدا باشه

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

بنظرم جاهایی ک کارشون. با اب هست مث کشاورزی ولی اب نیس براشون یا باید تغییرشغل بدن یا تغییرمکان  ...

تغییرشغل برا یه عده بیسواد که ازاول توی روستا بودن بنظرتون ممکنه؟؟اونا پولی برای پرداخت اجاره توی شهر ندارن با زور با یارانه و کارگری سرمیکنن اما ممنون از نظرت

امیدت به خدا باشه
2728

بله متاسفانه منم تصاویر زیادی از مدارس و نحوه زندگی درد سیستان و بلوچستان دیدم که واقعا ناراحت کننده هست . یه موسسه ای هست به نام پایان کارتن خوابی چندین ساله که من عضوشم و پیگیر کاراشونم فوق العاده ادمای با وجدان و دوست داشتنی هستن و به مناطق محروم هم کمک میکنن . من همیشه کمک هام رو تا جاییکه در توانم باشه به این موسسه میدم چون هم قابل اعتمادن هم توی پیج اینستاگرام لحظه به لحظه از فعالیتهاشون قیلم و عکس منتشر می کنن .

خدایا ازت ممنونم که بهترین شوهر دنیا رو نصیبم کردی   
2738
جهل کشنده بشر  چرا باید با این وضعیت اینقد بچه بیارن اصلا حق بچه دار شدن دارن ؟

وقتی سواد نداشته باشی و هزینه گرفتن وسیله جلوگیری و برای پسراوردن کمر ببندی نتیجش میشه یه خورجین دختر بی گناه

امیدت به خدا باشه
من نمیخوام دل کسیو بسوزونم که کمک کنید .شاید اصلا بنده خوبی و ادم مورد قبولی نباشم اما بخدا از دیشبه ...

عزیزم متن هاتو مو به مو خوندم 

احساستو مو به مو درک کردم 

احسنت به شما که خیلیییی فرشته سیرت هستی🌹🌹🌹 مشکل فقر رو باید ریشه ای حل کرد، درسته یک هفته آذوقه دارن اما نمیشه هر بار تو دهن کسی لقمه گذاشت، بنده خودم به خانومهایی که همسراشون مشکل دارن یا نمیتونن خواسته های دلبندانشون رو مستجاب کنن کار یاد میدم ، خیاطی، بافتنی،گلدوزی و و و .... یاد میدم زندگی کنن با شرافت🌹 متاسفانه ما رو هم اماده طلب بار اوردن، الان افغان های عزیز رو میبینم که کودک و بزرگ و پیر کار میکنن و زندگیشون رو میگذرونن، بچه لیف میبافه، گونی میبافه... پیرشون ترشی درست میکنه و... قطعا باید ریشه یابی کرد

درسته مرد معتاده اما زن میتونه دست بجنبانه و زندگیشو بگردونه ، به خصوص اینکه نبود فرهنگ هم بیداد میکنه، فرهنگ باشه که پشت سر هم بچه نمیارن😔 اخه خودشون کم غرق بدبختی ان !!!بچه رو چرا میارن ... با این وضع گرونی هم که نمیشه در سال یک روز شاهانه بود😊 کاری که کشورهای وابسته به نفت میکنن(هر روز شاهانه زندگی میکنن) دولت ما کمک میکنه اما اینقد زد و بند زیاد شده که طرف تحت پوشش کمیته است اما دوطبقه داره و ....

هیچی سرجاش نیستتتت... 

خدا هست.
وقتی سواد نداشته باشی و هزینه گرفتن وسیله جلوگیری و برای پسراوردن کمر ببندی نتیجش میشه یه خورجین دخت ...

پسر اوردن ؟

اخه ادم دیوونه میشه مگه سلطان سلیمانن که پسر بیارن ؟!

عزیزم الان دیگه فک کنم تو بدترین روستاها هم وسیله جلوگیری پخش میکنن 

به معنای واقعی کلمه وقتی میام سایت خارج از این حالات نیست واکنشم       
بله متاسفانه منم تصاویر زیادی از مدارس و نحوه زندگی درد سیستان و بلوچستان دیدم که واقعا ناراحت کننده ...

من لخاطر کار همسرم چابهار هم بودم و خیلی جاهای دیگه مث نگورو سراوان خوشبختانه جدیدا به اونا خیلی کمک میشه و چون شهر تجاری هست و قاچاق بنزین و گازویئل اونجا راحته مردم یه راهی دارن برای درامد اما زابل از هیچ نظری امکانات و شغل نداره

امیدت به خدا باشه
وقتی سواد نداشته باشی و هزینه گرفتن وسیله جلوگیری و برای پسراوردن کمر ببندی نتیجش میشه یه خورجین دخت ...

اخ آخ که واقعا یکی از دلایلشونم همینه که پسر بیارن 

و پسر هم کار میکنه و... پسر میشه مواد فروش(خرده فروش) دخترهم خودفروش و ... همش نبود فرهنگه 

خدا هست.
این ارزوی منم هست که فقط بتونم باعث شم شکم بچه هاشون سیر بشه

توباز یکم پولداری میتونی یخرده کمک کنی من چی توپول رهن و اجاره و جاهازو عروسی خودم موندم یعنی ارزومه پولدارشم پولموهمینجوری بین مردم بذل و بخشش کنم

بادامتلخ سابقم 😏صدبارم بترکم بازمیام چشت دراد اره باخودتم 😒(خدابخواد ان شإالله تیکرعروسیمه  )
2706