1428
1411
عنوان

بیایید اینقدر حرف اضافه نزنیم!!!

429 بازدید | 30 پست

خيلی وقت ها ديگران می توانند خوب و صميمی زندگی کنند اگر:
 ما حرف اضافه نزنيم!
سه سال از زندگي زوج جوان ميگذرد که عمه آقا داماد، ميگويد:
چطور قابلمه هات اينقدر زود خش برداشته؟! شوهر بعدا زنش را توبيخ میکنه که چرا مامانت اینا برات جهيزيه جنس خوب نخريدن ؟!
يکی به شوهر می گه:

چطور اينهمه وقت با اخلاق تند همسرت ساختی؟! شوهر بعد از شنيدن اين سوال، زنش را تحمل نمیکنه و کارش با او به دعوا و مرافعه میکشه.
به زن می گن:
 چطور شوهرت بعد از عروسی تو رو مسافرت نبرده؟؟؟؟  چرا سر کار نمیره مگه مردددد نیس؟ چقدر شوهرت شب ها دير میاد خونه؟ زن پاپيچ شوهر میشه و شکاکانه می پرسه: اين وقت شب کجا بودي؟! و اين شک کاذب مثل پتکی اعصاب و روان خانواده را له میکنه.

👈 بياييد اينقدر از هم سوال نپرسيم! حرف اضافه نزنيم! توصيه های شخصی نکنيم!  یک قانون هست که میگه... به تو چه؟ به من چه؟ هر چیزی برای شما سوال بود، اول  از خودتون بپرسید به تو چه؟؟؟ ببینید ربطی به شما داره؟

نپرسيم همسرت کو؟ چرا تنها اومدی؟  چرا بچه نمیارید؟ خواهرت ازدواج کرد؟؟ بچه دارشدن؟؟؟ اين مانتو را چند سال قبل خريدی؟ تو طلا ملا نداری؟؟

مشکل از شوهرته یا خودت؟ شوهرت چقدر حقوق می گيره؟ دستپخت خانومت خوبه يا نه؟ پس چطور لاغر موندی؟ چرا بچتون لاغر مونده؟ دومی را تا دیر نشده نمیارید؟ پدر زنت چند ميليون جهيزيه داد؟ خونه تون چند متره؟

حرف اضافه، زندگی ديگران را خراب میکنه. پس حواسمون را جمع کنيم که کم، درست و به موقع حرف بزنيم واقعا خیلی چیزها به کسی مربوط نیست

خوب بودن و خوب ماندن... اونقدرهام سخت نیست

مامانا من همیشه از این فروشگاه پوشک میخرم و خیلی راضیم 

قیمتاش هم عالیه 

حتماسر بزنید پشیمون نمیشید

موافقم....من هم خودم از این سوالا زیاد از بقیه میپرسم😝😝😝😝😝هم بقیه ازم میپرسن😥😥از این ب بعد تصمیم گرفتم سرم تو لاک خودم باشه البته تاحدودی هم خوب پیش رفتم 

دوست عزیز برای حاجتم صلوات میفرستی😍پسر یکی یدونه ی من حضرت زینب نگهدارت👪
1436

دقیقا👍بعضی از دوستان همین جا   باراهنمایی کردنا !!!!و جبهه گرفتنا   باعث میشن خیلیا زندگیشون بهم بریزه،  استارتر میاد  درد و دل کنه، وااای شروع میکنن   فقططط طلاق، اگه من بودم شوهرمو میکُشتم و...🙃 فکر نمیکنن  شرایط زندگی طرف چیه....

1394
دقیقا👍بعضی از دوستان همین جا   باراهنمایی کردنا !!!!و جبهه گرفتنا   باعث میشن خیلیا زندگی ...

واقعا متاسفنه -به جای اینکه طرف و به ارامش دعوت کنند یا حد اقل حد وسط و بگیرند شروع میکنند به ترقیب استارر برای جدایی وطلاق 

اخ من انقدر ازین حرفا می شنوم و بهم می ریزم البته دقیقا از اونا سی که می دونم خوبیم نمی خوان

گاهی باید لبخند زد و بی توجه بود
به قول سفیر سابق انگلیس در ایران:
گفته بودن بهش از حرفا و شعارهایی که بر علیه ت میدن ناراحت نمیشی؟
گفته بود:
مادر من به من یاد داده که حرف به تو صذمه نمیزنه اما سنگ چرا

بله دقیقا ولی کی از کلمه ی ب من چه و ب تو چ استفاده میکنه😕

بستگی داره
اگه قرار بود از این حرفا بزنیم چه عیبی داره اینو گاهی به خودمون بگیم  

گاهی باید لبخند زد و بی توجه بود به قول سفیر سابق انگلیس در ایران: گفته بودن بهش از حرفا و شعارهایی ...

اره واقعا ولی دلم می گیره هر چند گوش کردن به این حرفا از سم هم بدتره۰😅

1396
ای کاش همه توجه کنن و دیگه حرف اضافه نزنن

گاهی نمیشه دیگران رو کنترل کرد واقعا سخته
انتظار هم نمیشه داشت ازشون
یه عده تغییر ناپذیرن
اما خودمون که میتونیم بی تفاوت بشیم به خیلی از اینا
نمیتونیم؟

بستگی داره اگه قرار بود از این حرفا بزنیم چه عیبی داره اینو گاهی به خودمون بگیم    

چشم 😐❤والا تا الان نشده سوالای شخصی بپرسم روم نمیشه چون منم خوشم نمیاد ب سوالای شخصی ک ازم پرسیده میشه جواب بدم 

مگه اینکه خودم بشینم از خودم بگم 

منم موافقم وچند وقته دارم رو خودم کار میکنم که سوال که به من مربوط نیست نپرسم. و جواب خیلی از سوالای ...

درسته گاهی لازم نیست هر سوالی پرسیده بشه اما قرار هم نیست به هر سوال پرسیده شده جواب داد
دقت کردی طرف میگه؟
سلام؟خوبی؟ ببین اینو میتونی برام انجام بدی....
و اگه در مورد خوب بودن یا خوب نبودنت هیچی نگی اون اصن پیگیر نمیشه چون عادتشه پرسیدن چیزی که براش مهم نیست

عموما خیلی ها اینجورین

سوالایی میپرسن که براشون مهم نیست
اگه وسط سوالشون یه عطسه کنی و بگی شبیه سرماخوردگی بود اون سوال قبلیشو فراموش میکنه
میدونی چرا؟
چون براش مهم نبوده
اما میدونی چی براش مهمه؟
اینی که به سرماخوردگی اشاره کردی و اون همه ی حواسش میره پیش اینکه نکنه ازت بگیره

اینجور مردمی داریم

1331